Palcem po mapie: Kryształowe Światy Swarovskiego
Nowe!

Palcem po mapie: Kryształowe Światy Swarovskiego

swarovski-kristallwelten-muzeum

Oryginalna nazwa tego niezwykłego miejsca to Swarovski Kristallwelten. To właśnie otwarte w 1995 roku (w 100 rocznicę powstania fabryki kryształu Swarovski w austriackim Wattens) muzeum będzie celem naszej dzisiejszej „podróży palcem po mapie”. Tradycjnie dodam, że linki do poprzednich części znajdują się na samym dole tego wpisu, więc możecie nadrobić zaległości.

Głowa zielonego olbrzyma, którą widzieliście na zdjęciu powyżej strzeże dostępu do muzeum. Przekraczając wodospad, za którym ukryte jest sekretne wejście trafiamy do świata cudów mieniącego się wszystkimi kolorami tęczy. Co roku muzeum Swarovskiego odwiedza ponad 700 000 osób, a Swarovski Kristallwelten popularnością wśród turystów odwiedzających Austrię ustępuje jedynie pałacowi Schonbrunn.

swarovski-kristallwelten-muzeum-2

swarovski-kristallwelten-muzeum-3

André Heller oraz artyści: Brian Eno, Niki de Saint Phalle, Susanne Schmögner i Paul Seide stworzyli niesamowity świat 14 kryształowych pomieszczeń, którego punktem kulminacyjnym jest 300.000 karatowy, największy na świecie szlifowany „kryształ” szkła ołowiowego.

swarovski-kristallwelten-muzeum-4

swarovski-kristallwelten-muzeum-6

Każda z 14 sal wystawowych ma inny wystrój i tematykę. Zobaczyć tam można między innymi kryształową piramidę złożoną z 600 kawałków zwierciadełek, ogromne pomieszczenie zwane Crystaloscope, które jest największym kalejdoskopem świata, kryształowy teatr, komnata medytacji i lodowy pasaż.

swarovski-kristallwelten-muzeum-5

swarovski-kristallwelten-muzeum-8

Jeśli akurat odziedziczyliśie jakiś spadek, lub wygraliście w totka, to możecie wybrać się na zakupy do sklepu, który jest podobno najlepiej zaopatrzonym sklepem oferującym kryształy Swarovskiego na świecie. Przygotujcie się jednak na wydatki od kilku do kilkudziesięciu tysięcy euro 🙂

swarovski-kristallwelten-muzeum-7

Pięknie tam, prawda?
swarovski-kristallwelten-muzeum-9

swarovski-kristallwelten-muzeum-10

swarovski-kristallwelten-muzeum-11


klik
klik
klik
klik
klik
klik
klik
klik
klik
klik
klik
klik
klik
klik
klik
klik
klik
klik
klik
klik
klik
klik
klik
klik