Świąteczna wspinaczka na wulkan Marum
Nowe!

Świąteczna wspinaczka na wulkan Marum

Podczas, gdy my świętowaliśmy wspólnie z rodziną przy bożonarodzeniowym stole trójka przyjaciół postanowiła uczcić ten dzień w dość niecodzienny sposób. Rankiem 25 grudnia Brytyjczyk Chris Horsley, Nowozelandczyk Gareth Hawken i Geoff Mackley (również pochodzący z Nowej Zelandii) wspięli się na czynny wulkan Marum. Wznoszący się na wysokość 1270 m n.p.m wulkan znajduje się na wyspie Ambrim w państwie Vanuatu, a ostatni raz wybuchł w 2009 roku. Autorem zdjęć jest Bradley Ambrose/Caters News, a ostatnie zdjęcie (zwróćcie uwagę na butelkę whisky i życzenia „Merry Christmas” 🙂 ) pochodzi z instagramowego profilu Chrisa Horsleya.

Tym razem panowie ograniczyli się „jedynie” do kilku pamiątkowych zdjęć. Dwa lata temu Geoff Mackley, Bradley Ambrose i Nathan Berg również wybrali się na Vanatu w celu zdobycia wulkanu. Nagrali wtedy niesamowity film, znajdując się zaledwie 30 metrów od rozgrzanej lawy, której temperatura zbliża się do 1350-1400 °C! Dzięki specjalnym kombinezonom strażackim byli w stanie wytrzymać tak blisko nawet do 40 minut, podczas gdy bez nich człowiek ma dość po …6 sekundach. Film z tego wyczynu znajdziecie na samym dole tego wpisu.
Ps. po kliknięciu zdjęcie otworzy się w większej rozdzielczości.

swiateczna-wspinaczka-na-wulkanswiateczna-wspinaczka-na-wulkan-marun-2swiateczna-wspinaczka-na-wulkan-marun-3swiateczna-wspinaczka-na-wulkan-marun-4swiateczna-wspinaczka-na-wulkan-marun-5swiateczna-wspinaczka-na-wulkan-marun-6swiateczna-wspinaczka-na-wulkan-marun-7swiateczna-wspinaczka-na-wulkan-marun-8swiateczna-wspinaczka-na-wulkan-marun-9swiateczna-wspinaczka-na-wulkan-marun-10swiateczna-wspinaczka-na-wulkan-marun-11


Oto wspomniany już wcześniej film z wyprawy, która miała miejsce w 2012 roku.
Zobacz też: Nagrali erupcję wulkanu z bliska – ich video stało się hitem!
Wybuch wulkanu Papua Nowa Gwinea


za designyoutrust.com oraz instagram

Skomentuj