Jak dziś wyglądają bohaterowie internetowych memów - Zalajkowane.pl
Nowe!

Jak dziś wyglądają bohaterowie internetowych memów

„Pechowiec Bryan”, „Zoe katastrofa”, „Dziecko Sukcesu” i inni bohaterowie śmiesznych obrazków są rozpoznawalni niczym telewizyjny celebryci, mimo że ich sława w dużej mierze jest dziełem przypadku. Jak to się stało, że stali się sławni? Czy lubią memy, w których są głównymi bohaterami? Jak wyglądają dzisiaj? Sprawdźcie.

„Success Kid” – Sam Griner

Mem powstał w 2007 roku, po tym jak Laney Griner opublikowała w serwisie Flickr zdjęcie swojego 11-miesięcznego syna, który próbował zjeść piasek. Mem początkowo zyskał popularność pod hasłem „nienawidzę zamków z piasku”, co sugerowało, że chłopiec właśnie zniszczył zamek z piasku innego dziecka. Następnie zdjęcie trafiło do serwisów MySpace i Reddit jako „success kid”, ze względu na „zwycięską minę” Sammiego Grinera.

Jego zdjęcie wykorzystano również w reklamach telewizyjnych i na billboardach. W jednym z wywiadów mama „dziecka sukcesu” powiedziała, że jej syn wpada w zakłopotanie w związku z memem. W kwietniu 2015 roku chłopiec wykorzystał swoją popularność i zebrał na platformie crowdfundingowej prawie 100 tysięcy dolarów na operację nerki swojego ojca.

bohaterowie memów kiedyś i dziś - dzieciak sukcesu

fot. boredpanda.com

bohaterowie memów - dziecko sukcesu

fot. memy.pl

bohaterowie memów - dziecko sukcesu

fot. memy.pl„Disaster Girl” – Zoe Roth

Zdjęcie małej dziewczynki z płonącym w tle domem zrobił Dave Roth w 2004 roku. Całe zdarzenie miało miejsce podczas ćwiczeń miejscowego oddziału straży pożarnej. Co ciekawe zdjęcie stało się memem dopiero 4 lata później, po publikacji w serwisach Digg i Buzzfeed, a następnie Neatorama, DamnCoolPictures oraz Huffington Post. Twarz Zoe stała się symbolem wielu klęsk takich jak zatonięcie Titanica, tsunami, czy wyginięcie dinozaurów.

Zoe nie ma nic przeciwko memom – uważa, że większość z nich jest dość zabawna. Co ciekawe jakiś czas temu, mało kto wiedział, że bohatera memów ma na imię Zoe – dzieci z jej klasy znają „Disaster Girl”, ale do niedawna nie miały pojęcia, że widują ją codziennie w szkole. Nawet jej chłopak nie chciał na początku uwierzyć, że to prawda – w internecie czas się zatrzymał i Zoe nadal ma 4 lata.

bohaterowie memów kiedyś i dziś - disaster girl

fot. boredpanda.com

bohaterowie memów - Zoe katastrofa

fot. pinterest.com

bohaterowie memów - Zoe katastrofa

fot. memy.pl„Side-Eyeing Chloe” – Chloe

12 września 2013 roku na youtube opublikowany został film, na którym rodzice pokazują reakcję sióstr Lily i Chloe, na wieść o wyjeździe do Disneylandu. Starsza (Lily) popłakała się ze szczęścia, podczas gdy młodsza (Chloe) była bardziej zmieszana niż zaskoczona. Film obejrzano 19 milionów razy, a Chloe stała się bohaterką internetowych memów. Kanał „Lily & Chloe Official” ma obecnie ponad 200 tysięcy subskrypcji.

bohaterowie memów kiedyś i dziś - chloe

fot. boredpanda.com

Chloe ma już 7 lat, a w maju 2017 roku rodzice dziewczynki opublikowali na Instagramie zdjęcia z wakacji w Brazylii, na których widać billboardy Google’a z wykorzystaniem miny z mema.

WE ARE HERE IN BRAZIL!!! Hello!! #saopaulo #google #chloe #hi #lily #katie #david

A post shared by Katie, Lily, Chloe ?????? (@lilyandchloeofficial) on


Look who we spotted at Parque do Povo! It's Chloe!! #saopaulo #family #mom #chloe #lily #dad

A post shared by Katie, Lily, Chloe ?????? (@lilyandchloeofficial) on
A wszystko zaczęło się od tego filmu:


„Good Luck Charlie” – Mia Talerico

Mia Talerico zagrała główną rolę Charlotte „Charlie” Duncan w serialu Disney Channel, „Powodzenia, Charlie!”. Scena w której Mia robi specyficzną minę rozkładając przy tym ręce tak spodobała się internautom, że Mia stała się synonimem słów „nie wiem”.

bohaterowie memów kiedyś i dziś - good luck charlie

fot. boredpanda.com„Dogde” – Pieseł

Przedszkolanka Atsuko Sato przygarnęła psa rasy Shiba inu w 2008 roku i w ten sposób uratowała mu życie – „pieseł” miał bowiem zostać uśpiony. Pierwsze zdjęcia umieściła na swoim blogu w 2010 roku, a już 3 lata później na punkcie Pieseła (ang. doge) oszalał cały świat. Pieseł na jednym z najpopularniejszych zdjęć siedzi na kanapie z założonymi na siebie łapami i spogląda w obiektyw z uniesionymi, jakby zdziwionymi brwiami.

Warto również dodać, że Pieseł tak naprawdę nazywa się Kabosu, a nazwa ta pochodzi od nazwy japońskiego cytrusa – owocu kabosu.

bohaterowie memów kiedyś i dziś - pieseł

fot. boredpanda.com

bohaterowie memów - pieseł

fot. paczaizm.pl

bohaterowie memów - pieseł

fot. facebook/piesel.wow„Najbardziej zazdrosna dziewczyna świata” – Laina Morris

W 2012 roku Laina Morris przesłała film nagrany kamerką internetową, na którym parodiuje piosenkę „Boyfriend” Justina Biebera. Laina nagrało swój film w odpowiedzi na konkurs, który ogłosił Justin w ramach promocji linii perfum „Girlfriend”.

Dziewczyna raczej nie spodziewała się takiego sukcesu (prawie 20 milionów odsłon na yt), a tym bardziej nie spodziewała się, że zostanie bohaterką memów. Internauci wykorzystując kadr z nagrania, które opublikowała Laina „stworzyli” z niej najbardziej zazdrosną dziewczynę świata. Dziś Laina z powodzeniem prowadzi swój kanał na youtubie, na którym publikuje zabawne filmy. Bycie bohaterką memów nie zawsze jest jednak czymś dobrym – „Obcy ludzie znajdowali mój prywatny profil na Facebooku i rozmawiali z moimi przyjaciółmi. Odkrywali, gdzie pracuję i dowiedzieć się gdzie studiuje”– wspominała w jednym z wywiadów Morris.

bohaterowie memów kiedyś i dziś - najbardziej zazdrosna dziewcznya

fot. boredpanda.com

bohaterowie memów - przesadnie zaangażowana dziewczyna

fot. pinterest.com„Niezwykle fotogeniczny chłopak” – Zeddie Little

Zeddie Little to 25-latek z Nowego Jorku, który w 2012 roku wziął udział w biegu Cooper River Bridge Run odbywającym się w Charleston. Podczas zawodów fotograf-amator zrobił mu zdjęcie zauważając, że wyróżnia się od innych umęczonych biegaczy. Zdjęcie z podpisem „niezwykle fotogeniczny facet” trafiło do sieci i stało się hitem. Pytany o swoją popularność Zeddie opowiada: „czuję się zaszczycony, mogąc być częścią żartu, który jest w dobrym nastroju, ponieważ czasami w Internecie pojawia się mnóstwo złośliwości, lub żarty przybierają nieodpowidnią formę. Te z moim udziałem są w większości pozytywne. To zabawne, że wszyscy je tak lubią”. Zeddie Little pracuje jako specjalista w branży PR.

bohaterowie memów kiedyś i dziś - zbyt fotogeniczny gosć

fot. boredpanda.com

bohaterowie memów - nieprawdopodobnie fotogeniczny gość

fot. fabrykamemów

bohaterowie memów - nieprawdopodobnie fotogeniczny gość

fot. fabrykamemów

bohaterowie memów - nieprawdopodobnie fotogeniczny gość

fot. fabrykamemów

bohaterowie memów - nieprawdopodobnie fotogeniczny gość

fot. fabrykamemów„Kot z fochem” – Grumpy Cat

„Kot z fochem”, któremu wiecznie coś nie pasuje stał się sławny w 2012 roku. Koci bohater memów pochodzi z Arizony, a jego prawdziwe imię to Tard. Po raz pierwszy zdjęcia kota z podpisem „Poznajcie zrzędliwego kota” (eng. Meet Grumpy Cat) opublikował brak właścicielki Brian. Zdjęcie obrażonego kota rozeszło się wirusowo po internecie, a w artykule z 2014 roku zamieszczonym w serwisie BusinessInsider.com możemy przeczytać, że Tard pozwolił zarobić swojej właścicielce (jest nią 33-letnia Tabetha Bundesen z Arizony) ponad 100 milionów dolarów w zaledwie 2 lata!

bohaterowie memów kiedyś i dziś - sfochany kot

fot. boredpanda.com„Chłopak, który próbuje nie puścić bąka przy koleżance z klasy” – Michael McGee

W 2014 roku na portalu Reddit zamieszczona została fotografia Michaela McGee z podpisem „Próba powstrzymania się, kiedy siedzisz obok ślicznej dziewczyny”. W zaledwie kilka dni zdjęcie obiegło świat i stało sie memem.

Bohater mema mówi, że internetowa sława mu nie przeszkadza „Zrobiłem zabawną minę, wrzuciłem ją na Twittera i musiałem liczyć się z konsekwencjami”, lecz żałuje, że nie zabezpieczył praw autorskich do fotografii, ponieważ mógłby na tym zarabiać. W jednym z wywiadów Micheal dodał „Nie przeszkadza mi to, że praktycznie raz w tygodniu widzę swoją twarz gdzieś w internecie. Bawi mnie to. Wciąż robię tą minę, najczęściej jako sztuczka na imprezach”.

bohaterowie memów kiedyś i dziś - gość który nie chce puścić bąka

fot. boredpanda.com„Pechowiec Brian” – Kyle Craven

Rudzielec, któremu przydarza się wszystko to, co najgorsze. „Pchowiec Brian” to tak naprawdę Kyle Craven, który dla żartu zrobił głupią minę do szkolnego zdjęcia. Kyle nie przypuszczał, że fotografia trafi do internetu, a on zostanie „memem”.

Wszystko zaczęło się w marcu 2012 roku – wówczas mem w serwise 9gag zebrał 48 000 lajków w 24 godziny. Z 9gag poprzez Pinterest’a Buzzfeed oraz Funny or Die aż po Facebooka – Brian zyskiwał „sławę”. Sam zainteresowany cieszy się, że jego portret rozbawia ludzi i chętnie pozuje do zdjęć z fanami. Więcej o historii „Pechowca Briana” możecie przeczytać tutaj.

bohaterowie memów kiedyś i dziś - bad luck brian

fot. boredpanda.com

bohaterowie memów - pechowiec brian

Tłumaczenie z reddit.com

bohaterowie memów - pechowiec brian

Tłumaczenie z reddit.com

bohaterowie memów - pechowiec brian

Tłumaczenie z reddit.comZobacz też:

Autentyki apteczne, czyli śmieszne teksty zasłyszane w aptece – padniesz ze śmiechu
Najlepsze teksty Pań z dziekanatu
Jeśli coś wygląda głupio, ale działa, to nie jest to głupie!
Ludzie, którzy całkiem przypadkowo odnaleźli swoich sobowtórów na obrazach w muzeum
Zadziwiające i szokujące zdjęcia rentgenowskie
Porcja fantastycznych zdjęć zrobionych w idealnym momencie
Baddie Winkle – najbardziej zakręcona Babcia z Instagramaźródło: boredpanda

Skomentuj