12 najdziwniejszych miast na świecie - Strona 2 z 2 - Zalajkowane.pl - ciekawostki, newsy, video i wiele więcej!
Nowe!

12 najdziwniejszych miast na świecie

2 / 2

6. Miasto pod jednym dachem.

Całe miasto Whittier na Alasce znajduje się w jednym, 14-piętrowym powojskowym budynku. W budynku nie tylko są lokalne mieszkalne, ale również sklepy, posterunek policji, szpital i kościół. Głównym założeniem było ograniczenie ogrzewania, ponieważ przez cały rok są tam bardzo niskie temperatury. Populacja miasta liczy tylko 220 ludzi.

Miasto pod jednym dachem

fot: (© mcornelius/depositphotos © Jessica Spengler/wikipedia © Eli Duke/flickr)5. Niebieskie miasto.

Ściany, drzwi, a nawet schody niesamowicie pięknego miasta Szafszawan w Maroko, pokryte są różnymi odcieniami niebieskiego. Jedną z teorii jest, że Żydzi, którzy niegdyś tu mieszkali pomalowali wszystko, bo niebieski jest dla nich świętym kolorem. Dawno ich tam nie ma, ale tradycja pozostała. Więcej o Szafszawan przeczytacie tutaj.

Niebieskie miasto

fot: (© Singa Hitam/flickr © wikipedia © East News)4. Miasto kosmitów.

W 1947, w okolicy Roswell w Nowym Meksyku rozbiło się UFO. Czy w istocie tak było nie wiadomo do dziś, ale Roswell znane jest wszem i wobec jako Miasto Kosmitów. Odbywają się tu festiwale w tematyce obcych i nawet lokalny McDonald udekorowany jest ufoludkami.

Teorie spiskowe związane z rzekomym rozbiciem się UFO w pobliżu Roswell i przetrzymywania go w jednej z baz wojskowych w stanie Nevada sprawiły, że miasto stało się miejscem spotkań ufologów i zwolenników teorii spiskowych.

Miasto kosmitów

fot (© TRIPPLAAR KRISTOFFER/SIPA/EAST NEWS © Phil Campbell/wikipedia © Str Old/reuters)3. Miasto na otwartym morzu.

Neft Daşları, jest industrialnym miastem w Azerbejdżanie. Znajduje się na metalowych platformach, na otwartym morzu, nad polem naftowym. Nie ma tam stałych mieszkańców, ale około 2000 ludzi przybywa tam na kilkumiesięczne zmiany. Więcej o Neft Daşları pialiśmy tutaj.

Miasto na otwartym morzu

fot (© baku.az/instagram © NASA/wikipedia © Interfase)2. Miasto w skale.

Hiszpańskie miasto Setenil de las Bodegas przyciąga turystów z całego świata, którzy chcą zobaczyć budynki wbudowane w ogromną, bazaltową skałę. Są tu ulice nad którymi skały zasłaniają niebo. Może się wydawać, że zaraz spadną, ale wiszą tak od wieków. W Setenil de las Bodegas znajduje się wiele atrakcji turystycznych, w tym jaskinie, dwa kościoły, twierdze oraz oryginalne uliczki pełne barów i restauracji, ciągnące się przez całe miasto.

Miasto pod skałami znajduje się również we Francji. Tutaj pisaliśmy o Les Eyzies de Tayac

Miasto w skale

fot (© José Luis Sánchez Mesa/flickr © Andrei Dimofte/wikipedia © Falconaumanni/wikipedia)1. Miasto, w którym martwi przeważają nad żywymi.

Colma w Kalifornii jest miastem 17 cmentarzy. Na jedną żywą osobę przypada tysiąc zmarłych. Stało się tak, ponieważ władze San Francisco zdecydowały przenieść tam swoje cmentarze. Do lat 80. miasteczko składało się głównie z kwiaciarni i domów pogrzebowych, ale w końcu ludzie różnych profesji zaczęli się tam osiedlać. Motto miasta brzmi „Świetnie jest być żywym w Colmie!”

, w którym martwi przeważają nad żywymi

fot: (© Seattleretro/wikipedia © Zelda/wikipedia © colmahistory )Zobacz też:

25 najbardziej kolorowych miast na świecie
12 najbardziej fascynujących ruin Majów w Meksyku
Co zobaczyć na Zakynthos
15 zadziwiających faktów i ciekawostek o Antarktydzie
30 wyjątkowo malowniczych wiosek i miasteczek. Małe jest piękne!
14 powodów, dla których musisz pojechać do Albanii jak najszybciej
10 mniej znanych miejsc we Włoszech, które warto odwiedzić
Centralia – miasto, które płonie od 50 lat!
10 najbardziej nawiedzonych zamków w Europie
50 opuszczonych miejsc i budynków z całego świata
Jak powstał “Krzywy Las” koło Gryfina?


źródło: brightside

4 komentarze

Skomentuj