Kupił za $4 na pchlim targu butelkę, która warta jest tysiące
Nowe!

Kupił za $4 na pchlim targu butelkę, która warta jest tysiące

Mieszkaniec Albuquerque (miasta leżącego w stanie Nowy Meksyk, USA) kupił za $4 na pchlim targu butelkę, która może okazać się warta dużo więcej niż $5 000. Jim Vergo, który kupił tą butelkę przyznał, że zwrócił na nią uwagę gdy zobaczył na etykiecie napis „wine coca”. Dodatkowo na butelce wytłoczone było nazwisko Pemberton. Jim po powrocie do domu wygooglował, że Dr. Pemberton to „ojciec” – wynalazca słynnej Coca-Coli.

French Wine Coca

French Wine Coca

Butelka datowana na 1880 rok jest o tyle unikatowa, że zachowało się ponad 90% oryginalnej etykiety. Jak wspomina Noah Fleisher (dyrektor domu aukcyjnego, w którym zlicytowana ma być butelka): „w przeszłości znaleziono kilka egzemplarzy, ale żaden nie miał etykiety.”

French Wine Coca

French Wine Coca

Wine Coca (lub French Wine Coca) to mieszanka alkoholu, wina, oraz kokainy. Dr Pemperton (z zawodu farmaceuta) sprzedawał ją jako „tonik na nerwy”, lek na ból głowy, zaparcia i impotencję. Mikstura okazała się takim hitem, że w 1886 opracował one wersję bezalkoholową, która nazwana została… Coca-Colą! 🙂 Do głównych składników ówczesnej Coca-Coli należały: kokaina i orzechy koli, aż do 1929 roku – dopiero wtedy Cola została całkowicie pozbawiona narkotyku.

 

French Wine Coca

 

źródło: yahoo

Skomentuj