10 najbardziej nawiedzonych zamków w Europie - Zalajkowane.pl
Nowe!

10 najbardziej nawiedzonych zamków w Europie

1 / 2

Zamki nie mają sobie równych, jeśli chodzi o legendy i opowieści. Spacerując po ich komnatach, można poczuć niewytłumaczalny dotyk, a w powietrzu unosi się nutka niepewności. Chociaż najbardziej przerażające, nawiedzone zamki są otwarte dla turystów, nie są one dla osób o słabym sercu, ze względu na pojawianie się duchów, których świadkiem było wielu ludzi. Zebraliśmy razem 10 najstraszniejszych i nawiedzonych zamków w Europie.

10. Zamek Moosham – Austria

Zamek Moosham, który wzniesiono w XII wieku cieszy się bardzo złą sławą. Według legendy w XVII wieku ścięto tu ponad 100 czarownic, a niektóre z nich mają do dzisiaj nawiedzać zamkowe muzeum. Kobietom obcinano ręce i torturowano gorącymi narzędziami. W 1800 roku, wokół zamku znajdowane były także okaleczone jelenie i bydło. Mimo mrocznych historii, Zamek Moosham odwiedzają każdego roku setki turystów.

Zamek Moosham w Austrii

fot: http://all-that-is-interesting.com9. Zamek Glamis – Angus, Szkocja

Zamek Glamis znajduje się w Szkocji, w hrabstwie Angus i jest uważany za jeden z najstraszniejszych nawiedzonych zamków. Co ciekawe to właśnie w tym zamku rezydował tytułowy „Makbet” Szekspira.

Jedną z legend związanych z zamkiem jest „Potwór z Glamis”. Następca lorda Glamis, Thomas Lyon-Bowes, urodził się z poważnymi deformacjami. Przez pannę M. Gilchrist został opisany jako pół żaba, pół człowiek. Mówi się, że był trzymany w tajnym pokoju w zamku, poza zasięgiem wzroku.

Inna opowieść to „Duch Earla Beardiego”. Podobno Earl Beardie był alkoholikiem znanym ze swojego okrucieństwa. Mówi się, że Beardie i Lord Glamis grali w karty z samym diabłem, w pokoju, który został zapieczętowany na stałe setki lat później. Dusza Beardiego została skradziona przez Szatana i skazana na grę w karty aż do dnia Sądu Ostatecznego. Jest najbardziej znanym z dziewięciu duchów nawiedzających ten zamek.

Zamek Glamis w Szkocji

fot: www.scotsmagazine.com8. Zamek Dunnottar – Szkocja

Położony na skalistym cyplu z widokiem na Morze Północne w Szkocji, zamek Dunnotar jest idealną atrakcją turystyczną dla ludzi, którzy są zainteresowani zjawiskami paranormalnymi. Ze względu na barwną historię pełną rozlewu krwi i przemocy, mówi się, że zamek jest nawiedzany przez wiele duchów. Podobno przez całą noc na zamku można usłyszeć krzyki pełne bólu i cierpienia.

Wielu odwiedzających twierdzi, że widziało w browarze ducha dziewczyny, ubranego w suknię w zieloną kratę. Niewiele o niej wiadomo, a nazwana została „panią w zieleni”. Innym duchem jest wysoki mężczyzna o skandynawskim wyglądzie.

Zamek Dunnottar

Fot: Wikipedia.org7. Zamek w Branie – Rumunia

Zamek w Branie powszechnie znany jest jako „Zamek Draculi”. Mimo, że nie ma dowodów na to, że Vlad Palownik faktycznie mieszkał w tym zamku, wielu ludzi uważa, że tak było z powodu wysokiego położenia na skalistym zboczu. Oprócz obserwacji duchów tysięcy ludzi zabitych w tym zamku, lokalni mieszkańcy twierdzą, że wyczuwa się tam intensywny zapach fiołków.

Zamek w Branie

fot: bran-castle.com6. Zamek w Warwick – Anglia

Mówi się, że duchy zamku w Warwick powracają tam do dziś. Wieża duchów i lochy, w których dręczono wielu ludzi, są głównymi atrakcjami zamku. Najsłynniejszym duchem jest prehistoryczna postać o wysokości ponad 2,5 metra.

Inny duch to sir Fulke Greville, bogaty poeta i wpływowy człowiek, który otrzymał zamek w 1604 roku. Greville nigdy nie miał żony ani dzieci, które mogłyby zostać jego spadkobiercami, więc zapisał niewielką część spadku swojemu słudze, Raphowi Haywoodowi. Haywood nie był zadowolony z zapisu i dźgnął Greville’a, który cierpiał przez to miesiąc po czym zmarł. Duch sir Fulke Greville’a pojawia się, idąc do pokoju, który kiedyś był jego gabinetem. Turyści wiele razy zauważyli mignięcie cienia, który się im przyglądał i często czuli jego obecność.

Zamek w Warwick

fot: www.warwick-castle.com

2 komentarze

    Skomentuj