Rodzaje pędzli do makijażu – ile ich jest? - Zalajkowane.pl
Nowe!

Rodzaje pędzli do makijażu – ile ich jest?

Istnieje wiele różnych rodzajów pędzli do makijażu, z których każdy ma swoje własne zastosowanie. Znaczenie mają długość, gęstość, a także kształt włosia. Ile rodzajów pędzli wyróżniamy i który, do czego służy? Odpowiedzi na pytania znajdziesz w tym artykule.

Pędzle do makijażu – który, do czego służy?

Na wstępie warto zaznaczyć, że choć każdy pędzel ma swoje przeznaczenie (określone przez producenta), nie musisz używać ich tylko w taki sposób. Określone zastosowanie do jedynie wskazówka.

pędzle do makijażu

fot. freepik.comJakie rodzaje pędzli wyróżniamy ze względu na budowę?

Warto zaznaczyć, że budowa pędzla determinuje jego funkcjonalność. Do nakładania podkładu idealne będą pędzle języczkowe, które pozwalają na równomierne rozprowadzenie produktu. Natomiast do aplikacji pudru lub różu, czy blendowania cieci warto użyć pędzli puchatych, które świetnie rozprowadzą kosmetyk. Pędzle ścięte są przeznaczone do pracy nieco bardziej precyzyjnej, takiej jak rysowanie kreski eyelinerem, czy modelowanie brwi. Natomiast pędzle zbite, ze względu na gęstość i sztywność włosia, idealnie sprawdzą się, gdy chcemy uzyskać mocny pigment, np. do aplikowania ciemniejszych cieni do powiek lub do konturowania twarzy.

Ostatecznie, wybór pędzla do makijażu zależy od indywidualnych preferencji oraz rodzaju kosmetyku, który chcemy nałożyć. Ważne, aby pamiętać, że odpowiednio dobrany pędzel ułatwi wykonanie makijażu i zapewni lepszy efekt końcowy.

Jakie rodzaje pędzli wyróżniamy ze względu na zastosowanie?

Oto krótki przegląd pędzli ze względu na ich funkcje:

  1. Pędzel do podkładu – w służy do równomiernej aplikacji podkładu na twarz, zapewniając jednolite i naturalne wykończenie.
  2. Pędzel do pudru – służy do aplikacji pudru na twarz, zapewniając matowe wykończenie.
  3. Pędzel do różu – służy do aplikacji różu na policzki, aby nadać twarzy naturalny i zdrowy wygląd.
  4. Pędzel do konturowania – służy do podkreślenia kości policzkowych i linii żuchwy oraz niwelowania podbródka i innych miejsc, które chcemy wymodelować.
  5. Pędzel do blendowania – służy do równomiernego rozmycia cieni na powiece, aby uzyskać subtelny, gładki wygląd.
  6. Pędzel do cieni – służy do aplikacji cieni na powiekę.
  7. Pędzel do korektora – służy do aplikacji korektora, dzięki czemu możemy zakryć niedoskonałości skóry, takie jak zaczerwienienia i zmarszczki.
  8. Pędzel do kreski – służy do precyzyjnego rysowania linii na powiece.
  9. Pędzel do brwi – służy do wypełnienia brwi, z jego pomocą możemy nadać brwiom dowolny wygląd.
  10. Pędzel do ust – służy do aplikacji szminki lub błyszczyka na usta.

Oczywiście niektóre pędzle mogą mieć bardziej wszechstronne zastosowanie, a to jakie pędzle będziesz używać, zależy również od indywidualnych preferencji i stylu makijażu.

Istnieją również specjalne pędzle, takie jak pędzel „wachlarz” do nakładania rozświetlacza. Ogólnie rzecz biorąc, rodzajów pędzli do makijażu jest wiele i wciąż pojawiają się nowe modele. Jeśli szukasz dobrych pędzli do makijażu, zachęcamy do zapoznania się z ofertą drogerii internetowej Way To Beauty – w asortymencie nie brakuje rozmaitych pędzli do twarzy i oczu, kosmetyków, a także produktów do pielęgnacji.

Skomentuj