Top12: Najlepsze parki wodne świata
Nowe!

Top12: Najlepsze parki wodne świata

1 / 2

Na naszych łamach pokazywaliśmy już najlepsze widoki z hotelowych okien (tutaj), największe diabelskie młyny na świecie (tutaj), czy najzimniejsze miejsca na świecie (tutaj). Dziś pora na najlepsze parki wodne na świecie. Wprawdzie do wakacji jeszcze trochę, ale wszyscy wiemy że urlop najlepiej planować z wyprzedzeniem. Jeśli zatem szukacie inspiracji i nie macie pomysłu na najbliższy urlop, to mamy kilka ciekawych propozycji 🙂

#12 Aquatica (Orlando, Floryda)
Czynny 365 dni w roku park wodny Aquatica łączy w sobie wszystko to co najlepsze w parku wodnym i oceanarium. Poza obszarami, w których bawią się tylko ludzie są tutaj również takie, w których można pływać w towarzystwie morskich stworzeń, w tym delfinów. Są tu nawet zjeżdżalnie wodne prowadzące pod wodą, przez siedliska ryb. Aquatica Orlando to 5. najliczniej odwiedzany park wodny na świecie.
najlepsze-parki-wodne--aquaticanajlepsze-parki-wodne--aquatica-2

#11 Aquaventure Waterpark (Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie)
Park wodny w Dubaju szczyci się między innymu największą na świecie zjeżdżalnią, najdłuższą na Bliskim Wschodzie rwącą rzeką o długości 2,3 kilometra. Ponadto na terenie Aquaventure Waterpark znajduje się kilka wodnych odmian kolejki górskiej i prywatna plaża. Warto wspomnieć też o miejscu zwanym Shark Lagoon, gdzie goście mogą sami karmić płaszczki!
najlepsze-parki-wodne--dubai2najlepsze-parki-wodne--dubai

#10 Area 47 (Innsbruck, Austria)
Area47 to między innymi ogromne i bardzo strome zjeżdżalnie, baseny o zróżnicowanej głębokości, ścianka wspinaczkowa nad wodą, zjeżdżalnia linowa, ogromna wieża do skoków i spływ wartkim strumieniem na plastikowej desce. Park czynny jest od kwietnia do końca września. Jeśli będzie w okolicach to zajrzyjcie koniecznie 🙂
najlepsze-parki-wodne-area-2najlepsze-parki-wodne-area

#9 Beach Park (Fortaleza, Brazylia)
Kluczową atrakcją parku jest zjeżdżalnia Insano o wysokości 41 metrów. Podczas zjazdu rozpędzić się można do zawrotnej prędkości 105 km/h – całość trwa zaledwie 4-5 sekund.
najlepsze-parki-wodne-fortalezanajlepsze-parki-wodne-fortaleza2#8 Caribbean Bay (Gyeonggi-do, Korea Południowa)
Park wodny Caribbean Bay jest częścią wielkiego kompleksu rozrywkowego Everland w Korei Południowej. W aquaparku Caribbean Bay znajdują się między innymi cztery pętlowe zjeżdżalnie, ogromne baseny z falami i baseny z gorącymi źródłami. Wyczerpani goście mogą uciąć sobie drzemkę w jednej ze znajdujących się na terenie parku sypialni pełnej oczyszczonego powietrza, w łóżku wykutym w energetycznym nefrycie.
najlepsze-parki-wodne-carribean-baynajlepsze-parki-wodne-carribean-bay-2

#7 Siam Park (Teneryfa, Hiszpania)
Siam Park to największy tematyczny park wodny w Hiszpanii (18,5 hektara powierzchni), składający się z ponad 25 różnych budynków i kilkunastu zjeżdżalni (największa na wysokości 28 metrów i kończy się tunelem w basenie). Na terenie parku znajdują się ponadto liczne wodospady, sztuczne rzeki, tropikalna zieleń, mnóstwo basenów (w tym 3 z podgrzewaną wodą) oraz plaża z bialutkim piaskiem sprowadzonym z Portugalii. Cały Park urządzony jest w stylu tajlandzkim.
najlepsze-parki-wodne-siamnajlepsze-parki-wodne-siam2

Skomentuj