Top12: Najlepsze parki wodne świata
Nowe!

Top12: Najlepsze parki wodne świata

Na naszych łamach pokazywaliśmy już najlepsze widoki z hotelowych okien (tutaj), największe diabelskie młyny na świecie (tutaj), czy najzimniejsze miejsca na świecie (tutaj). Dziś pora na najlepsze parki wodne na świecie. Wprawdzie do wakacji jeszcze trochę, ale wszyscy wiemy że urlop najlepiej planować z wyprzedzeniem. Jeśli zatem szukacie inspiracji i nie macie pomysłu na najbliższy urlop, to mamy kilka ciekawych propozycji 🙂

#12 Aquatica (Orlando, Floryda)
Czynny 365 dni w roku park wodny Aquatica łączy w sobie wszystko to co najlepsze w parku wodnym i oceanarium. Poza obszarami, w których bawią się tylko ludzie są tutaj również takie, w których można pływać w towarzystwie morskich stworzeń, w tym delfinów. Są tu nawet zjeżdżalnie wodne prowadzące pod wodą, przez siedliska ryb. Aquatica Orlando to 5. najliczniej odwiedzany park wodny na świecie.
najlepsze-parki-wodne--aquaticanajlepsze-parki-wodne--aquatica-2

#11 Aquaventure Waterpark (Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie)
Park wodny w Dubaju szczyci się między innymu największą na świecie zjeżdżalnią, najdłuższą na Bliskim Wschodzie rwącą rzeką o długości 2,3 kilometra. Ponadto na terenie Aquaventure Waterpark znajduje się kilka wodnych odmian kolejki górskiej i prywatna plaża. Warto wspomnieć też o miejscu zwanym Shark Lagoon, gdzie goście mogą sami karmić płaszczki!
najlepsze-parki-wodne--dubai2najlepsze-parki-wodne--dubai

#10 Area 47 (Innsbruck, Austria)
Area47 to między innymi ogromne i bardzo strome zjeżdżalnie, baseny o zróżnicowanej głębokości, ścianka wspinaczkowa nad wodą, zjeżdżalnia linowa, ogromna wieża do skoków i spływ wartkim strumieniem na plastikowej desce. Park czynny jest od kwietnia do końca września. Jeśli będzie w okolicach to zajrzyjcie koniecznie 🙂
najlepsze-parki-wodne-area-2najlepsze-parki-wodne-area

#9 Beach Park (Fortaleza, Brazylia)
Kluczową atrakcją parku jest zjeżdżalnia Insano o wysokości 41 metrów. Podczas zjazdu rozpędzić się można do zawrotnej prędkości 105 km/h – całość trwa zaledwie 4-5 sekund.
najlepsze-parki-wodne-fortalezanajlepsze-parki-wodne-fortaleza2#8 Caribbean Bay (Gyeonggi-do, Korea Południowa)
Park wodny Caribbean Bay jest częścią wielkiego kompleksu rozrywkowego Everland w Korei Południowej. W aquaparku Caribbean Bay znajdują się między innymi cztery pętlowe zjeżdżalnie, ogromne baseny z falami i baseny z gorącymi źródłami. Wyczerpani goście mogą uciąć sobie drzemkę w jednej ze znajdujących się na terenie parku sypialni pełnej oczyszczonego powietrza, w łóżku wykutym w energetycznym nefrycie.
najlepsze-parki-wodne-carribean-baynajlepsze-parki-wodne-carribean-bay-2

#7 Siam Park (Teneryfa, Hiszpania)
Siam Park to największy tematyczny park wodny w Hiszpanii (18,5 hektara powierzchni), składający się z ponad 25 różnych budynków i kilkunastu zjeżdżalni (największa na wysokości 28 metrów i kończy się tunelem w basenie). Na terenie parku znajdują się ponadto liczne wodospady, sztuczne rzeki, tropikalna zieleń, mnóstwo basenów (w tym 3 z podgrzewaną wodą) oraz plaża z bialutkim piaskiem sprowadzonym z Portugalii. Cały Park urządzony jest w stylu tajlandzkim.
najlepsze-parki-wodne-siamnajlepsze-parki-wodne-siam2#6 Tropical Islands (Krausnick, Niemcy)
Ogromna hala w której znajduje się teraz park Tropical Islands wykorzystywana była jako… hala produkcyjna sterowców. Od 2004 roku jest tu jeden z największych na świecie krytych basenów, którego długość wynosi 200 metrów, dżungla z 50 tysiącami roślin, sztuczna plaża, zjeżdżalnie, hotel i klub nocny. Jeśli to mało, to zawsze można skorzystać z oferty przelotu balonem. Aquapark czynny jest 24 godziny na dobę i znajduje się 60 km na południe od Berlina.
najlepsze-parki-wodne-tropical-islandnajlepsze-parki-wodne-tropical-island-2

#5 Watercube Waterpark (Pekin)
Jeszcze w 2008 roku podczas Igrzysk Olimpijskich w miejscu, gdzie obecnie znajduje się WaterCube Waterpark olimpijskie medale na basenie zdobywał między innymi Michael Phelps. Dzięki inwestycji chińskiego rządu połowę obiektu przekształcono w wodny park rozrywki. Na powierzchni 600 000 metrów kwadratowych na turystów czekają między innymi: basen z falami, sztuczna rzeka, jacuzzi oraz 13 zjeżdżalni. Koszt inwestycji wyniósł 51 milionów dolarów.
najlepsze-parki-wodne-watercubenajlepsze-parki-wodne-watercube-2

#4 WaterWorld Waterpark (Ayia Napa, Cypr)
Park Wodny w Ayia Napa to świetna rozrywka dla dzieci i dla dorosłych. Ten aquapark otwarto w 1996 roku i dziś jest to jeden z najpopularniejszych parków wodnych świata. Wśród atrakcji są między innymi zjeżdżalnie, baseny z falami, rwące potoki, rafting – a wszystko to utrzymane jest w klimacie mitologii greckiej!
najlepsze-parki-wodne-cyprnajlepsze-parki-wodne-cypr-2

#3 Wet’n Wild (Orlando, Floryda)
Floryda to prawdziwa mekka dla fanów wodnej rozrywki. Wet’n’wild znajduje się zaledwie 5km od wymienionego już parku Aquatica. Wet 'n Wild Orlando ma w swojej ofercie między innymi basen ze sztucznymi falami oraz przeróżne rodzaje zjeżdżalni, w tym takie, które przypominają… dyskotekę. Podczas przejażdżki zjeżdżalnią Disco H2O pasażerowie czteroosobowych „wagoników” zjeżdżają przy akompaniamencie przebojów z lat ’70 oślepiani pulsującym światłem dyskotekowych kul i migających świateł. Pomimo, iż park oferuje mnóstwo zjeżdżalni i wodnych rollercoasterów, to główny nacisk położony jest zawsze na atrakcje takie jak pokazy czy wystawy poświęcone zwierzętom, a szczególnie orkom i delfinom.
najlepsze-parki-wodne-wetnwild2najlepsze-parki-wodne-wetnwild

#2 World Waterpark (Alberta, Canada)
Usytuowany w West Edmonton Mall w Albercie park to drugi pod względem wielkości na świecie kryty park wodny. Kanadyjczycy mogą pochwalić się największym na świecie krytym basenem ze sztucznymi falami, który mieści 2,7 milionów galonów wody.
Atrakcje przyciągające turystów spragnionych wodnych rozrywek to między innymi pętlowa zjeżdżalnia i wieża do skoków na bungee „Blue Thunder” zawieszona nad basenem.
najlepsze-parki-wodne-alberta

#1 Yas Waterworld (Abu Dhabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie)
Otwarty w styczniu 2013 roku w Abu Dhabi mega aquapark o oferuje gościom aż 43 wodne atrakcje. Co ciekawe Yas Waterworld zbudowano zgodnie z zasadami ekologii – wykorzystuje on w swoich basenach i zjeżdżalniach odsoloną wodę pochodzącą z Zatoki Perskiej. Jedną z największych atrakcji jest wodny roller coaster Bandit Bomber o długości 550 metrów. W Yas Waterworld znajduje się również jeden z dziesięciu największych na świecie symulatorów surfingu.
najlepsze-parki-wodne-dubajza CNN

Skomentuj