Top 12: najlepsze widoki z hotelowych okien
Nowe!

Top 12: najlepsze widoki z hotelowych okien

Ukazujący się od 2001 roku w Stanach Zjednoczonych magazyn „Elite Traveler” sporządza co jakiś czas różnego rodzaju rankingi. Pojawiają się tam między innymi zestawienia najlepszych hoteli, restauracji, jachtów itd. Jakiś czas temu ukazał się natomiast ranking 12 hoteli z najlepszym widokiem na świecie. Trzeba przyznać, że są one naprawdę imponujące – zobaczcie w poniższej galerii 😉

# Ritz-Carlton, Singapur
Hotel Ritz-Carlton jest usytuowany w samym sercu zatoki Marina Bay, 5 minut spacerem od słynnego diabelskiego młyna Singapore Flyer. Hotelowi goście mogą podziwiać niesamowity widok na panoramę miasta oraz zatokę Marina Bay.
pokoje-z-widokiem

# Oberoi Amarvilas, Indie
Położony w mieście Agra hotel „Oberoi Amarvilas” oferuje swoim gościom wspaniały widok na oddalony o zaledwie 600 metrów Tadż Mahal.
pokoje-z-widokiem-2

# Pangu 7 Star Hotel, Pekin
Położony 40 minut od centrum Pekinu hotel oferuje widok na stadion olimpijski. W 2008 r. na stadionie (znanym również pod nazwą Ptasie Gniazdo) zorganizowano wszystkie konkurencje lekkoatletyczne oraz ceremonie otwarcia i zamknięcia Igrzysk Olimpijskich.
pokoje-z-widokiem-3

# Plaza Athenee, Paryż
Ten luksusowy, pięciogwiazdkowy hotel mieści się przy prestiżowej ulicy Avenue Montaigne. Z hotelowych okien podziwiać można oddaloną zaledwie o 15 minut spacerem Wieżę Eiffla!
pokoje-z-widokiem-4

# Corinthia Hotel, Londyn
Usytuowany w jednej z najbardziej prestiżowych dzielnic Londynu Corinthia Hotel zachwyca nie tylko luksusowym wystrojem. Z hotelowych okien podziwiać można między innymi Tamizę i słynny diabelski młyn „London Eye”.
pokoje-z-widokiem-5

# Mandarin Oriental, San Francisco
Mandarin Oriental hotel oferuje swoim gościom przestronne pokoje z niezapomnianym widokiem na centrum San Francisco.
pokoje-z-widokiem-6

# Four Seasons Hotel, Sydney
Hotel Four Seasons szczyci się natomiast widokiem na zabytkową dzielnicę Rocks w Sydney. Usytuowany na ostatnim piętrze apartament prezydencki oferuje świetny widok na słynną operę.
pokoje-z-widokiem-7

# Anse Chastanet, Jade Mountain, Saint Lucia
Ze znajdującego się tuż przy plaży ośrodka w mieście Soufriere rozciąga się urzekający widok na góry Piti i Gros Piton, wznoszące się nad Morzem Karaibskim.
pokoje-z-widokiem-8

# Trump international Hotel and Tower, Chicago
Mieszczący się we wspaniałym 92-piętrowym budynku hotel, usytuowany jest tuż nad rzeką Chicago i oferuje znakomity widok z każdej części budynku. Na zdjęciu widok na „Wrigley Building Clock Tower”.
pokoje-z-widokiem-9

# Hotel Salto Chico, Chile
Goście znajdującego się tuż obok masywu górskiego Torres del Paine hotelu podziwiać mogą niesamowity krajobraz z hotelowych okien.
pokoje-z-widokiem-10

# The Samling Hotel, nad jeziorem Windermere w Anglii
Wyglądając przez okno z tego 5-cio gwiazdkowego hotelu zobaczyć można Windermere – największe jezioro w Anglii.
pokoje-z-widokiem-11

# Rome Cavalieri Waldorf Astoria, Rzym
Położony zaledwie 3,5 km od Watykanu hotel otoczony jest rozległym śródziemnomorskim ogrodem. Usytuowany jest na wzgórzu w dzielnicy Montemario, a z pokojowych hoteli roztacza się widok na Rzym i Watykan.
pokoje-z-widokiem-12


za http://www.elitetraveler.com/

4 komentarze

Skomentuj