Piękno opuszczonych miejsc część 2
Nowe!

Piękno opuszczonych miejsc część 2

Cześć zalajkowani! Tak jak obiecywałem przy okazji pierwszej części, która pojawiła się w środę (kto nie widział może nadrobić zaległości tutaj) mam dla was drugą część galerii pod tytułem „Piękno opuszczonych miejsc”. Zapraszam zatem do oglądania, lajkowania i komentowania. Niektóre zdjęcia robią naprawdę niesamowite wrażenie.
PS. To już piątek, cieszycie się :)?

 

Angkor Wat to największa oraz najbardziej znana świątynia w kompleksie Angkor położonym w Kambodży. Świątynia, której budowa zajęła 35 lat powstała w latach 1133-1150 ku czci hinduskiemu bóstwu Wisznu.

Angkor Wat Kambodża

 

Forty Mausell powstały u ujścia Tamizy i rzeki Mersey w 1942 roku. Siedem wież Red Sands miało chronić brytyjskie ziemie przed atakami z powietrza i morza. Wojsko opuściło to miejsce w latach 60-tych. Co ciekawe opuszczone wieże służyły przez pewien czas jako stacje nadawcze pirackich rozgłośni radiowych. Podobno istnieją plany renowacji kompleksu, w celu udostępnienia go turystom.

Forty Mausell Anglia

 

Położony w zachodniej części Chicago teatr Lawndale otwarty został w 1920 roku. Podobno przez pewien czas prowadzony był przez jednego z członków gangu słynnego Ala Capone. Teatr działał nieprzerwanie do 1960 roku, lecz został zamknięty. Następnie w tym samym budynku znajdował się kościół, a od ponad 10 lat gmach stoi pusty.

Teatr Lawndale w Chicago

 

Hotel del Salto znajdujący się w Kolumbii wzniesiono w 1923 roku. Według legendy był on nawiedzony i dlatego opuszczono go w latach 90 XX wieku. Niezwykła mgła, którą widać na zdjęciach bierze się z faktu, iż hotel został wzniesiony na urwisku nad rzeką Bogota. Obecnie hotel przekształcono w Muzeum Bioróżnorodności i Kultury Wodospadów Tequendama.

Hotel del Salto Kolumbia

 

Znajdujący się na Ukrainie trzykilometrowy Tunel Miłości jest tu podobno od zawsze. Nawet najstarsi mieszkańcy miasteczka Kleven nie pamiętają kiedy powstał.  „Tunel Miłości” to nic innego jak ściany zbitej roślinności, tworzące wysoki na kilkanaście metrów strop.  Znajdują się tu również szyny dla  kolejki, która pozwala pracownikom lokalnej fabryki dojechać do pracy.

Tunel Miłości Ukraina

 

Wyspa North Brother znajduje się na rzece East River w Nowym Jorku. W 1885 roku otwarto tu szpital przeznaczony do leczenia osób chorych na ospę, w związku z czym stali mieszkańcy opuścili wyspę. Szpital działał do 1940 roku. Obecnie North Brother to rezerwat dla ptaków, całkowicie niedostępny dla ludzi. Na zdjęciu widać pozostałości po budynkach szpitalnych.

Szpital na wyspie North Brother Nowy Jork

 

W pobliżu nadmorskiego miasta Sorrento we włoskiej Kampanii znajduje się Dolina Młynów. Można zobaczyć tutaj wiele zabytkowych hut żelaza, papierni, cegielni, fabryczek ceramiki i młynów. Na zdjęciu pozostałości po Młynie wybudowanym w 1866 roku.

Opuszczony Młyn Sorrento

 

Tor bobslejowo-saneczkarski w Sarajewie zbudowano na potrzeby zimowych igrzysk olimpijskich w 1984 roku. Podczas wojny w Bośni i Hercegowinie góra Trebević i znajdujący się na niej tor używane były do obsługi stanowisk artylerii sił serbskich, przez co miały znaczenie strategiczne. Aktualnie obiekt jest zrujnowany.

Tor bobslejowy w Sarajewie

 

Jacht „Mar Sem Fim” należy do brazylijskiego przedsiębiorcy i dziennikarza João Lara Mesquita. W  kwietniu 2012 roku podczas kręcenia filmu dokumentalnego o Antarktydzie, bardzo silny wiatr i wysokie fale sięgające ponad 1.5 metra zatopiły statek.  Na zdjęciu widać łódź w pozycji, w jakiej znajdowała się przez prawie rok. Na początku 2013 roku została wyłowiona.

Zatopiony Jacht na Antarktydzie

 

Craco to opuszczone miasto we Włoszech, znajdujące się w prowincji Matera. Miasto zostało założone w 1060 roku, a w latach swojej świetności zamieszkiwało je około 3000 mieszkańców. Miasto zostało opuszczone w połowie XX wieku, gdy w okolicy zaczęły się powtarzać trzęsienia ziemi. Ostatni mieszkańcy opuścili Craco w 1991 roku.

Opuszczone miasto Craco we Włoszech
zdjęcia: imgur.com

 

 

One Comment

    • Marek

    piękne zdjęcia ! 🙂

Skomentuj