Gdzie najlepiej zorganizować chrzciny we Wrocławiu?
Nowe!

Gdzie najlepiej zorganizować chrzciny we Wrocławiu?

Chrzest to duże wydarzenie w krótkim jeszcze życiu dziecka i całej jego rodziny. Ma przede wszystkim wymiar duchowy i religijny, ale również jest pretekstem do spotkania w gronie przyjaciół i rodziny. Dla rodziców chrzciny to duże wyzwanie. Jednym z zadań jest organizacja przyjęcia. Jak zorganizować chrzciny we Wrocławiu? O czym należy pamiętać? Czy hotel we Wrocławiu będzie najlepszym wyborem? Sprawdź w tym artykule, jakie mamy wskazówki i porady.

Chrzciny Wrocław

fot. materiał partnera

Organizacja chrzcin – od  czego należy zacząć?

Pierwszą najważniejszą decyzją jest wybór terminu chrztu. Chrzty odbywają się cały rok, więc od rodziców dziecka zależy wybranie konkretnej daty. Niektórzy rodzice decydują na niego w pierwszych miesiącach życia dziecka, a inni gdy maluch skoczy rok. Oprócz ustalenia terminu w parafii, w której ma odbyć się chrzest, datę trzeba zgrać z lokalem, gdzie chcemy, by odbyło się przyjęcie. Raczej nie będzie z tym problemu, ale np.: w maju, gdy jest sezon komunijny, może okazać się, że Twój wybrany lokal może być już w pełni obłożony. Organizacja chrzcin i znalezienie lokalu we Wrocławiu nie powinna sprawić nikomu problemu. Po ustaleniu terminu chrztu można przejść to kolejnych kroków


Wybór miejsca na chrzciny we Wrocławiu

Po znalezieniu odpowiedniego terminu w parafii jak wspomnieliśmy, trzeba znaleźć miejsce na przyjęcie. Jeżeli na uroczystość zapraszasz kilka osób, możesz je zorganizować w domu. Przy większej liczbie gości organizacja chrzcin poza domem będzie lepszą decyzją. Przy wyborze odpowiedniego miejsca zwróć uwagę na lokalizacje. Lokal dziesiątki kilometrów od kościoła z kiepskim dojazdem i niewielką liczbą miejsc parkingowych to kiepski pomysł. Zwróć uwagę również na jadłospis i ogólny wizerunek sali. Jeżeli na przyjęciu będą dzieci, przyda się miejsce do zabawy i dostęp do balkonu lub tarasu. W wielu miejscach możesz zorganizować wyjątkowe chrzciny. Wrocław pod tym względem pozytywnie Cię zaskoczy.


Chrzciny (Wrocław) – jaki jest idealny lokal na chrzciny?

Najlepszym miejscem na przyjęcie będzie sala bankietowa lub hotel. Miejsca takie zapewnią odpowiednią ilość przestrzeni i wysoką jakość obsługi. Większość tego typu obiektów dysponuje dużym ogrodem, tarasem i miejscem na zabawę dla dzieci. Chrzciny to uroczystość, na którą spora część osób przychodzi z dziećmi. Maluchy w przeciwieństwie do osób dorosłych mają problem z wysiedzeniem kilka godzin na miejscu. Dlatego tak przydatna jest przestrzeń do zabawy. Wybrany lokal powinien też oferować zróżnicowany jadłospis. Klasyczne potrawy najlepiej się sprawdzają, ale też dobrze jest zaskoczyć gości czymś wyjątkowym. Między innymi z tego powodu na organizacje chrzcin polecamy Hotel. Wrocław zaprasza wszystkich do hotelu  HP Park Plaza. Miejsce zapewni wyjątkową atmosferę tej rodzinnej uroczystości i sprawi, że wydarzenie będzie stało na wysokim poziomie. Przestronna sala, wspaniały widok na rzekę, wyśmienita kuchnia, miejsce dla najmłodszych i duży parking to tylko niektóre z atutów tego miejsca.


Organizacja chrzcin — lista gości

Organizacja chrzcin to nie tylko wybór terminu i lokalu. Ważną decyzją jest też wybór gości. Możesz zdecydować się na kameralne przyjęcie i zaprosić tylko najbliższych lub zrobić imprezę z większym rozmachem z dalszymi krewnymi i przyjaciółmi rodziny. Podejmując decyzje o liczbie gości, warto wziąć pod uwagę wiek dziecka. Kilkumiesięczne dzieci czują dyskomfort otoczone dużą liczbą obcych osób. Po sporządzeniu listy gości należy ich o tym poinformować. Najlepiej zrobić to na około dwa miesiące przed uroczystością. Forma zaproszenia zależy od Ciebie. Mogą to być eleganckie zaproszenia papierowe lub zaproszenie poprzez rozmowę telefoniczną. Zapraszanych gości oprócz terminu i miejsca chrztu, wskazówek dojazdu do kościoła i na przyjęcie należy poinformować o ostatecznym terminie potwierdzenia obecności. Jest to ważne przy rezerwacji miejsca. Uchroni Cię to przed niepotrzebnymi wydatkami. Zazwyczaj wystarczy jak goście, potwierdzą swoją obecność na uroczystości, około 10 dni przed nią.

Skomentuj