Travel concierge – nowa forma przygotowania wyjazdów wakacyjnych - Zalajkowane.pl
Nowe!

Travel concierge – nowa forma przygotowania wyjazdów wakacyjnych

W ostatnich czasach coraz popularniejsze stają się usługi szyte na miarę. Trendy rynkowe wpłynęły na to, że coraz więcej klientów chce aby usługi, z których korzystają były jak najbardziej dostosowane do ich indywidualnych potrzeb. Praktycznie w każdej branży spotykamy firmy reklamujące swoje usługi takim szyldem. W branży turystycznej także możemy się na nie natknąć, zostały one nazwane mianem „travel concierge”.

Usługa travel concierge istnieje na polskim rynku od kilku lat i zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Firmy, świadczące tego typu usługi każdy wyjazd opracowują na nasze zlecenie. Zajmują się przygotowaniem szczegółowego, indywidualny planu podróży, wyszukają atrakcyjne połączenia lotnicze, znajdą propozycje noclegów (z których klienci rezerwują te, które są dla nich najodpowiedniejsze), wyszukają wszystkie, niezbędne transporty na miejscu, dostarczą przydatnych informacji do samodzielnego wyjazdu, pomogą w doborze ubezpieczenia podróżnego, jak również będą do naszej dyspozycji w trakcie naszego pobytu w wybranym kraju, jeżeli tylko zaistnieje potrzeba udzielenia dodatkowych informacji.

– Czytając opis tego typu usługi, można byłoby stwierdzić, że jest to usługa dedykowana wyłącznie zamożnym klientommówi Elwira Urbańczyk, właścicielka firmy MAKE BREAK, świadczącej usługi travel concierge. Nie jest to jednak prawdą. Nasze usługi kierujemy do każdego typu klienta. Staramy się także udowodnić, iż opracowane w indywidualny sposób wyjazdy są oczywiście ciekawsze i o wiele bardziej spersonalizowane do naszych oczekiwań wobec rynkowych ofert, ale również zdecydowanie tańsze. Oszczędność często może sięgnąć nawet 50% wobec cen rynkowych za wyjazd do danego kraju – dodaje.

Coraz popularniejsze są wyjazdy na wakacje organizowane przez firmy świadczące usługi Travel Concierge

fot: pixabay.com
Jakie są koszty usług takich biur? Wynagrodzenie za usługę przygotowania wszystkich, niezbędnych informacji dla indywidualnego wyjazdu jest uzależnione od ilości czasu, jaki trzeba zagospodarować na ustalenie wszystkich niezbędnych informacji. Ceny zaczynają się już od kilkuset złotych, za które możemy zaoszczędzić nasz czas, pieniądze i skorzystać z bogatego, wieloletniego doświadczenia tego typu firm. Jeśli porównać np. dwutygodniowy wyjazd do Indonezji, to rynkowe oferty opiewają na kwotę średnio 8 000 – 9 000 zł/os, a do tej kwoty należy jeszcze doliczyć konieczne do poniesienia wydatki na miejscu, stanowiące nawet dodatkowe 40% tej kwoty. Z travel concierge taki wyjazd kompleksowo może nas kosztować 6000 zł już z wliczoną ceną za usługę. Dlaczego jest taniej? To proste, firmy travel concierge wiedzą, jak zoptymalizować koszty nawet o 50-60 proc., ponieważ wiedzą dokładnie, gdzie szukać wszystkich informacji oraz posiadają doświadczenie w przygotowywaniu indywidualnych wyjazdów.

Firmy, świadczące usługi travel concierge nie są ani biurem podróży ani agencją turystyczną, co oznacza, że nie współpracuje z żadnym konkretnym pośrednikiem turystycznym i nie otrzymuje od niego prowizji. Travel concierge mają swobodę w działaniu i dlatego każda podróż jest przygotowywana zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Coraz popularniejsze są wyjazdy na wakacje organizowane przez firmy świadczące usługi Travel Concierge

fot: pixabay.com
Należy pamiętać, iż w odróżnieniu od biur podróży, korzystając z tego typu usług, wyjeżdżamy w podróż sami, bez przewodnika i rezydenta, jednak z kompletem przygotowanych, niezbędnych informacji na taki wyjazd. Nie musimy martwić się o swój wyjazd w przypadku ogłoszenia upadłości przez tego typu firmy, ponieważ nie są one organizatorem turystyki, a płatność za wszystkie rezerwacje jest kierowana przez klienta bezpośrednio do wybranego przewoźnika lub hotelu.

Kiedy warto korzystać z tego typu usług? – Wtedy, gdy żadna z rynkowych ofert nie odpowiada naszym oczekiwaniom, zakresem ani ceną, kiedy chcemy, aby wyjazd był nietuzinkowy lub pragniemy spróbować wyjazdu „na własną rękę”, ale nie wiemy, jak do tego się zabraćmówi właścicielka firmy MAKE BREAK. Dodaje, że również wtedy, gdy brakuje nam czasu na wyszukiwanie informacji o miejscu, do którego pragniemy się wybrać oraz wtedy, kiedy zależy nam na skorzystaniu z doświadczenia innych i jednocześnie uniknięciu błędów początkujących podróżników.

Jeśli zatem planujecie już przyszłoroczne wakacje może warto rozważyć skorzystanie z usług travel concierge.

Materiał powstał przy współpracy z firmą MAKE BREAK. Jest to firma świadcząca usługi travel concierge, która powstała z pasji do podróży, opiera się na bogatym doświadczeniu tworzących ją podróżników. Przygotowuje komplet informacji dla wyjazdów zarówno w bliższe, jak i najdalsze zakątki świata, znajdujące się na wszystkich kontynentach. Właścicielka firmy wyznaje zasadę, że nie ma takiego miejsca na ziemi, do którego nie byliby w stanie opracować wyjazdu.
Kontakt: Elwira Urbańczyk, tel. +48 731 927 503, +48 22 299 54 72, email: info@make-break.com
, www.make-break.com

fot: https://www.flickr.com/photos/makebreakconcierge/albums

fot: https://www.flickr.com/photos/makebreakconcierge/albums

fot: https://www.flickr.com/photos/makebreakconcierge/albums

fot: https://www.flickr.com/photos/makebreakconcierge/albums

fot: https://www.flickr.com/photos/makebreakconcierge/albums

Więcej zdjęć z wyjazdów zorganizowanych przez Make Break znajdziecie tutaj: https://www.flickr.com/photos/makebreakconcierge/albums

Skomentuj