Jak założyć własną stronę WWW i ile czasu trwa jej budowa?
Nowe!

Jak założyć własną stronę WWW i ile czasu trwa jej budowa?

Strona internetowa to wirtualna wizytówka przedsiębiorstwa i skuteczny kanał sprzedażowy. Prowadzisz własną firmę i nie masz jeszcze swojej strony WWW? Koniecznie pomyśl o jej założeniu. Przeczytaj artykuł i sprawdź, z jakiego rozwiązania najlepiej skorzystać. Dowiedz się, ile czasu zajmuje budowa firmowej witryny. Nawiąż współpracę ze specjalistami i rozwijaj swój biznes dzięki obecności w sieci.

Dlaczego warto założyć własną stronę WWW?

Jeśli prowadzisz własny biznes, z pewnością zależy Ci na tym, aby docierać ze swoją ofertą do jak największej liczby klientów. Dzisiaj, aby firma przynosiła satysfakcjonujące zyski, należy zadbać o jej obecność w sieci. Absolutną podstawą jest posiadanie firmowej strony internetowej.

Czy wiesz, że według badania Mediapanel w kwietniu liczba internautów wyniosła prawie 30 mln? Średnio dziennie z Internetu korzystało 25,5 mln osób. Czego szukają użytkownicy w sieci? Otóż przede wszystkim produktów, usług i firm. Warto więc wykorzystać tę szansę i promować się w świecie online. Pamiętaj, że konkurencja jest spora. Jeśli nie zadbasz o swoje miejsce w Internecie, inni Cię wyprzedzą.

Strona internetowa jest wirtualną wizytówką firmy i ważnym kanałem sprzedażowym. Często to dzięki niej klient ma pierwszą styczność z daną firmą. Przeglądając firmową witrynę, może zapoznać się z ofertą i podjąć decyzję o zakupie. Dlaczego warto mieć własną stronę? Otóż dzięki niej:

 • zaprezentujesz swoją ofertę,
 • będziesz docierać do klientów 24/7,
 • zdobędziesz większą liczbę klientów,
 • zwiększysz sprzedaż,
 • zbudujesz mocny wizerunek firmy w sieci,
 • zyskasz zaufanie odbiorców i zadbasz o dobre relacje,
 • zdobędziesz rozpoznawalność na rynku,
 • otrzymasz narzędzie do prowadzenia i analizy działań marketingowych.


Czego potrzebujesz do istnienia strony?

Nie masz jeszcze swojej firmowej strony internetowej? Czas to zmienić. Załóż własną witrynę i zwiększaj wyniki sprzedażowe. Aby jednak założyć stronę, potrzebujesz trzech elementów. Są nimi domena, hosting i projekt graficzny. Poniżej znajdziesz krótkie wyjaśnienie wszystkich tych pojęć.

Czym jest domena? To unikalny adres strony internetowej (np. mojafirma.pl). Domena powinna kojarzyć się z daną firmą lub branżą. Jej nazwa ma być ciekawa, atrakcyjna, oryginalna. Powinna być również krótka oraz łatwa do zapamiętania i wymówienia. Tworząc własną domenę, unikaj polskich znaków, myślników i liczb.

Co to jest hosting? Jest to usługa, polegająca na udostępnieniu miejsca dla strony WWW na serwerze, na którym przechowywane są wszystkie elementy i pliki, z których składa się dana strona. Wybór hostingu jest bardzo istotny. To bowiem od niego zależeć będzie, czy Twoja witryna będzie działać sprawnie, szybko i bezawaryjnie. Postaw więc na sprawny hosting, który sprawi, że Twoja strona będzie dostępna dla klientów 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Ostatnim elementem jest projekt graficzny strony internetowej. Twoja witryna powinna być atrakcyjna wizualnie, aby przyciągnąć klientów i zachęcić ich do pozostania na stronie. Projekt powinien być dopasowany do Twojej branży i grupy docelowej. Ważna jest odpowiednia kolorystyka, spójna z oferowanymi produktami czy usługami. Najlepiej postawić na indywidualny projekt i zlecić jego wykonanie profesjonalistom, którzy zadbają o estetyczny i nowoczesny design Twojej strony oraz intuicyjną nawigację. Zastanawiasz się, ile czasu zajmuje zaprojektowanie skutecznej strony WWW? O tym przeczytasz w dalszej części tego artykułu.


Jak założyć swoją stronę internetową i ile trwa jej budowa?

Na rynku dostępnych jest kilka rozwiązań, które umożliwiają stworzenie własnej strony internetowej. Z którego z nich warto skorzystać? Wszystko zależy od tego, czy zależy Ci na prostej, czy bardziej profesjonalnej witrynie, ile czasu chcesz poświęcić na jej tworzenie oraz czy masz już jakąś wiedzę techniczną.

Jeśli wystarczy Ci prosta strona, możesz skorzystać z kreatora stron WWW. Kreatory oferują gotowe szablony i pozwalają bardzo szybko stworzyć własną witrynę. Można zrobić to samodzielnie, łatwo i tanio. Kreatory mają też jednak swoje wady. Jakie? Otóż zawsze istnieje ryzyko, że ktoś inny użyje tego samego szablonu, przez co strona nie będzie unikalna. Poza tym rozwiązanie to wiąże się z bardzo ograniczonymi możliwościami. Nie rozbudujesz swojej strony ani nie będziesz mieć gwarancji bezawaryjnego jej działania.

Możesz też skorzystać z platform opartych o CMS (Content Management System) albo model SaaS (Software as a Service). Pamiętaj jednak, że wybierając jedną z tych opcji, musisz mieć przynajmniej podstawowe umiejętności techniczne oraz poświęcić czas na samodzielną obsługę strony. Poza tym musisz liczyć się z koniecznością dopłaty za dodatkowe funkcje, przez co ostateczny koszt się zwiększy.

Na szczęście jest jeszcze jedno rozwiązanie. Możesz skorzystać z usług agencji marketingowej. To dobry wybór, jeśli:

 • nie masz wiedzy technicznej i nie znasz się na projektowaniu stron internetowych,
 • nie chcesz zagłębiać się w tajniki związane z budową stron,
 • zależy Ci na tym, żeby zaoszczędzić swój czas,
 • potrzebujesz wsparcia przy obsłudze Twojej firmowej witryny,
 • nie chcesz, by Twoja strona była oparta o powtarzalny szablon,
 • nie wiesz, jak wybrać domenę i sprawny hosting,
 • chcesz mieć stronę, która przyciągnie klientów i będzie sprzedawać.

Zastanawiasz się, jak długo trwa stworzenie strony internetowej przez specjalistów z agencji? Tak naprawdę, trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi i podać konkretny czas potrzebny do budowy strony. Jest to bowiem kwestia bardzo indywidualna, gdyż każda strona jest inna. Jeśli chcesz zyskać dobrze zaprojektowaną i zoptymalizowaną witrynę, nawiąż współpracę z WeNet. Profesjonaliści zbadają Twoje potrzeby i przedstawią Ci czas realizacji usługi. Zadbają o to, aby współpraca była sprawna i satysfakcjonująca.

tworzenie stron internetowych

Dlaczego budowę strony warto powierzyć agencji WeNet?

Specjaliści WeNet wykonali już ponad 20 000 stron WWW. Stworzą także dla Ciebie witrynę dopasowaną do Twoich oczekiwań oraz do branży, w której działasz. Postarają się, aby strona spełniała wymagania nie tylko Twoje, ale też Twoich klientów.  Zaprojektują i zbudują stronę, a dodatkowo zapewnią jej bieżącą obsługę i ochronę. Na początku współpracy otrzymasz pomoc dedykowanego opiekuna, który będzie zawsze do Twojej dyspozycji.

Podsumowując, jeśli skorzystasz z oferty agencji marketingu internetowego WeNet, otrzymasz:

 • stronę, która jest dostosowana do Twoich indywidualnych potrzeb,
 • unikalny projekt strony, a nie gotowy szablon,
 • domenę i hosting w pakiecie,
 • stronę responsywną, w więc dostosowaną do urządzeń mobilnych,
 • witrynę, która jest atrakcyjna wizualnie, intuicyjna, wygodna w przeglądaniu, funkcjonalna i nowoczesna,
 • wsparcie techniczne dedykowanego opiekuna, który pomoże Ci w obsłudze i prowadzeniu strony,
 • gwarancję stabilności, szybkości działania strony i jej bezpieczeństwa,
 • możliwość rozbudowy swojej witryny i rozwoju firmy.

Skuteczna strona WWW powinna być prawidłowo zaprojektowana. Nie trać czasu i pieniędzy – postaw na nowoczesną witrynę o estetycznym i wyjątkowym designie. Zyskaj stronę, która jest zgodna z aktualnymi trendami panującymi na rynku oraz spełnia wymagania algorytmów wyszukiwarki. Wejdź na WeNet.pl i wybierz profesjonalne i kompleksowe rozwiązanie.

Skomentuj