Wszystko co musisz wiedzieć na temat delikatnej skóry pod oczami
Nowe!

Wszystko co musisz wiedzieć na temat delikatnej skóry pod oczami

W dzisiejszym świecie coraz większą wagę przywiązujemy do pielęgnacji skóry i dbania o jej zdrowie. Jednak często zapominamy o jednym z najbardziej delikatnych obszarów twarzy – skórze wokół naszych oczu. Ta subtelna i wrażliwa część skóry może być podatna na zmarszczki, cienie pod oczami, obrzęki i inne oznaki starzenia. Dlatego warto poświęcić specjalną uwagę pielęgnacji tego obszaru, a kluczowym elementem w codziennej rutynie pielęgnacyjnej jest krem pod oczy.

krem pod oczy

fot. chromastockCzym charakteryzuje się skóra w okolicy oczu?

Skóra w okolicy oczu różni się od reszty twarzy pod wieloma względami. Warto przytoczyć kilka cech, które charakteryzują skórę wokół oczu:

  • skóra wokół oczu jest jedną z najcieńszych na całym ciele – ma około 0,5 mm grubości, podczas gdy reszta twarzy ma średnio 2 mm grubości skóry, ta cienka skóra oznacza, że jest bardziej podatna na uszkodzenia i oznaki starzenia;
  • skóra pod oczami jest również bardziej delikatna niż na innych obszarach twarzy – brakuje jej gruczołów łojowych, które pomagają w utrzymaniu nawilżenia, dlatego łatwo może się wysuszać, jest też bardziej wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV, zanieczyszczenia i podrażnienia;
  • brak tkanki tłuszczowej – w przeciwieństwie do innych obszarów twarzy, skóra wokół oczu ma bardzo niewielką ilość tkanki tłuszczowej pod nią, brak tej naturalnej warstwy amortyzującej sprawia, że skóra jest bardziej podatna na utratę objętości i pojawienie się zmarszczek;
  • mięsień okrężny oka – kontroluje ruchy powiek i mimikę twarzy, częste i powtarzające się ruchy mimiczne, takie jak mruganie oczu i marszczenie twarzy, mogą przyczyniać się do powstawania zmarszczek mimicznych;
  • skłonność do obrzęków i cieni pod oczami – ze względu na cienkość skóry, delikatność naczyń krwionośnych i brak tkanki tłuszczowej, skóra wokół oczu jest bardziej podatna na obrzęki i cienie pod oczami, obrzęki mogą być spowodowane zatrzymaniem płynów, zmęczeniem, alergiami lub złym krążeniem krwi w okolicy oczu.

Jak działa krem pod oczy?

Ze względu na te specyficzne cechy, skóra wokół oczu wymaga szczególnej troski i pielęgnacji. Regularne stosowanie odpowiednich kosmetyków, takich jak wysokiej jakości krem pod oczy może pomóc w utrzymaniu zdrowej i młodszej skóry w tej delikatnej okolicy. Krem pod oczy to kosmetyk do pielęgnacji delikatnej skóry wokół oczu. Jego zadaniem jest nawilżenie, odżywienie i ochrona tej wrażliwej okolicy, aby zniwelować oznaki starzenia i poprawić jej wygląd.

Ważnym składnikiem dobrych kremów pod oczy jest kwas hialuronowy – to naturalnie występujący składnik w organizmie człowieka i pełni istotną rolę w utrzymaniu zdrowej skóry. Jest to rodzaj glikozaminoglikanu, czyli rodzaju cukru, który jest obecny w naszych tkankach, w tym w skórze, stawach i tkance łącznej. Jedną z głównych funkcji kwasu hialuronowego jest utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry. Jest on niesamowicie skutecznym wiązaczem wody, zdolnym zatrzymać i utrzymać duże ilości wilgoci. Dzięki temu skóra utrzymuje odpowiednie nawilżenie, co przyczynia się do jej jędrności, elastyczności i gładkości. Natomiast mikrometryczny kwas hialuronowy odnosi się do formy kwasu hialuronowego, która ma bardzo małe cząsteczki o kontrolowanej wielkości. Dzięki swojej zdolności do penetracji skóry na głębsze poziomy, może on działać bardziej intensywnie i efektywnie w poprawie kondycji skóry.

Jak stosować krem pod oczy?

Krem pod oczy należy stosować delikatnie na oczyszczoną skórę. Należy nakładać niewielką ilość kremu na opuszek palca lub za pomocą specjalnego aplikatora do kremów pod oczy, a następnie delikatnie wklepywać go w skórę wokół oczu. Aby uzyskać najlepsze wyniki, krem pod oczy powinien być stosowany regularnie, dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Trwała pielęgnacja jest kluczem do utrzymania zdrowej skóry wokół oczu.

Skomentuj