10 najfajniejszych podwodnych hoteli na świecie - Zalajkowane.pl
Nowe!

10 najfajniejszych podwodnych hoteli na świecie

Uwielbiamy pokoje z widokiem, niezależnie od tego, czy jest to widok na afrykańskie równiny z domku safari, czy panoramę Nowego Jorku z apartamentu na najwyższym piętrze jednego z najlepszych hoteli w mieście. Są jednak hotele, które wynoszą „pokój z widokiem” na zupełnie nowy poziom – a dokładniej poniżej poziomu morza. Od Dubaju po Australię — te podwodne hotele oferują możliwość obserwowania ryb przepływających obok poduszki i delikatnych fal kołyszących Cię do snu. Sprawdź najlepsze podwodne hotele na świecie.

Malediwy – Conrad Maldives Rangali Island

Otwierający nasze zestawienie hotel Conrad Maldives Rangali w 2018 roku wprowadził do swojej oferty luksusowe, dwupoziomowe apartamenty. Dolny poziom znajduje się 5 metrów pod poziomem wody! Cena za noc wprost zwala z nóg – to aż 10 tysięcy dolarów!

Co ciekawe w tym hotelu jest też podwodna restauracja, która również robi ogromne wrażenie. Restauracja Ithaa położona jest aż 16 metrów pod ziemią! Podczas spożywania lokalnych przysmaków, można zadzierać głowę i obserwować piękną rafę koralową wraz z jej mieszkańcami.

podwodny apartament w hotelu na Melediwach

fot. conradmaldives.com

podwodna restauracja na Malediwach

fot. conradmaldives.comChiny – InterContinental Shanghai Wonderland

Ten hotel został zbudowany na terenie dawnej kopalni odkrywkowej w Songjiang, około 50km od centrum Szanghaju. Pokoje na wyższych piętrach mają balkon z widokiem na wodospady, które spływają po ścianach krateru oraz po budynku. Hotel ma również dwa podwodne piętra z apartamentami „Premier Underwater View”. Jest też restauracja i basen – tak, podwodny basen.

InterContinental Shanghai Wonderland

fot. InterContinental Shanghai WonderlandMalediwy – Anantara Kihavah Maldives Villas

Wracamy na Malediwy, gdzie znajduje się hotel Anantara Kihavah, który swego czasu doczekał się tytułu „najbardziej instagramowego hotelu na świecie”. Obiekt składa się z 80 willi z dachem krytym strzechą, położonych wokół laguny, jednak prawdziwą gratką jest podwodna restauracja. Robi wrażenie, prawda?

restauracja pod wodą w hotelu Anantara Kihavah Maldives Villas

fot. Ishan Seefromthesky/UnsplashSingapur – Resorts World Sentosa

Ten sporej wielkości hotel znajduje się na wyspie Sentosa koło Singapuru. Poza tradycyjnymi pokojami hotelowymi można wynająć dwupoziomowe „Equarius Ocean Suites”. Na górnym poziomie znajduje się luksusowa część dzienna, która prowadzi na malownicze patio na świeżym powietrzu. Tymczasem na niższym poziomie znajduje sypialnia z ogromnym oknem, przez które goście mogą podziwiać ponad 40 000 ryb i innych morskich stworzeń.

podwodny apartament w hotelu Resorts World Sentosa

fot. Resorts World SentosaMalediwy – Huvafen Fushi

Hotel Huvafen Fushi to 5-cio gwiazdkowy hotel położony na północnym Atolu Male, na wyspie maleńkiej wyspie Nakachchafushi. Wprawdzie pokoje hotelowe nie znajdują się pod wodą, jednak znajdujące się tu spa zanurzone jest prawie 7 metrów pod jej powierzchnią. Dzięki dużym oknom podczas zabiegów można rozkoszować się widokiem Oceanu Indyjskiego i podziwiać jego mieszkańców.

podwodne spa

fot. Huvafen FushiSprawdź też: niesamowite hotele z dzikimi zwierzętami


Tanzania – The Manta Resort

Otwarty w 2013 roku na wyspie Pemba (część archipelagu Zanzibaru) „Underwater Room” w ośrodku Manta Resort znajduje się dwie minuty łodzią od plaży. Do dyspozycji gości jest 3-poziomowy apartament. Na poziomie 0 znajdującym się nad powierzchnią wody jest salon oraz łazienka. Poziom +1 (na dachu) to taras, na którym można zażywać kąpieli słonecznych w ciągu dnia, oraz podziwiać gwiazdy nocą. Prawdziwa gratka znajduje się jednak pod wodą – sypialnia z ogromnymi oknami, przez które można obserwować ryby, żółwie i innych mieszkańców pobliskiej rafy koralowej. Nocleg w tym podwodnym hotelu kosztuje około $1100 za noc.

Zanzibar podwodny hotel Manta Resort

fot. themantaresort.comAustralia – Reefsuites

Nawet ci, którzy mieli szczęście odwiedzić Wielką Rafę Koralową nie widzieli jej tak dobrze, jak goście goście przebywający w tym podwodnym hotelu. „Reefsuites”, czyli koralowe apartamenty to obiekt, który częściowo zanurzony jest w wodzie. Dzięki temu goście mogą cieszyć się słońcem i innymi wakacyjnymi rozrywkami, oraz tym co znajduje się pod wodą. W pobliżu hotelu żyje ponad 1500 gatunków ryb, a przy odrobinie szczęścia można z bliska i całkiem bezpiecznie obserwować płaszczki i rekiny. Cena za noc: około 1000 dolarów.

Reefsuites - podwodny apartament w Australii

fot. cruisewhitsundays.comDubaj – Atlantis, The Palm

Przez ogromne, sięgające od podłogi do sufitu okna apartamentu Underwater Suite w hotelu „Atlantis The Palm”, goście mogą podziwiać fascynujący, podwodny świat bez konieczności nurkowania. Widoki są niezwykłe, prezentują różnorodność koralowców, ryb i innych morskich stworzeń. Hotel Atlantis The Palm znajduje się na sztucznej wyspie Palm Jumeirah, a wody otaczające tę wyspę są częścią Zatoki Perskiej. To jeden z najdroższych hoteli w tym zestawieniu – jedna noc kosztuje ponad 7 tysięcy dolarów!

Atlantis, The Palm, Dubaj

fot. Atlantis, The Palm, DubajMalediwy – Niyama Private Island

Miłośnicy aktywnych wakacji, sportów wodnych, nurkowania i surfingu są zachwyceni tym hotelem. Nie można w nim wprawdzie spać pod wodą, jednak piękna restauracja znajdująca się pod poziomem wody zasłużyła na umieszczenie jej w tym rankingu. W podwodnej restauracji Subsix można delektować się pysznym jedzenie w towarzystwie pięknej rafy koralowej oraz żółwi i kolorowych ryb przepływających tuż obok. Bar, który widzicie na zdjęciu poniżej inspirowany jest małżami, fotele imitują fale, a z sufitu zwisają ozdoby imitujące muszle.

podwodna restauracja Malediwy

fot. Niyama Private IslandUSA – Jules’ Undersea Lodge

Dotarcie do tego pokoju hotelowego jest najtrudniejsze ze wszystkich – jedyny sposób to nurkowanie. W przeciwieństwie do wielu innych podwodnych hoteli, cała konstrukcja Jules’ Undersea Lodge jest zanurzona – to dlatego, że kiedyś było to laboratorium badawcze (pierwotnie zlokalizowane u wybrzeży Puerto Rico). Dziś pełni rolę mini hotelu z dwiema sypialniami, Wi-Fi, a nawet bezpłatną dostawą pizzy na kolację. Prawdziwą radością jest jednak patrzenie przez okno na lagunę namorzynową, która otacza Cię ze wszystkich stron. Co ciekawe w ofercie tego miejsca jest tańsza opcja – zjedzenie posiłku (również pizzy) pod wodą, bez konieczności nocowania. Cena za noc: około 1500 dolarów.

Jules’ Undersea Lodge

fot. Jules’ Undersea Lodge