Weekendowe ciekawostki 5
Nowe!

Weekendowe ciekawostki 5

Nareszcie mamy to, co wszyscy lubimy najbardziej. Weekend, weekendzik, weekendunio, pora zatem na kolejną (5 już) porcję weekendowych ciekawostek 😉 Dodam tylko, że poprzednie części znajdziecie pod tymi linkami:
weekendowe ciekawostki cz.1
weekendowe ciekawostki cz.2
weekendowe ciekawostki cz.3
weekendowe ciekawostki cz.4

# Chaubunagungamaug, znane również jako Webster Lake, jest amerykańskim jeziorem położonym w Webster w stanie Massachusetts…. ciekawa nazwa, prawda? 🙂
weekendowe-ciekawostki61

# Zastanawialiście się kiedyś, ile kalorii ma alkohol?
Wino białe (120 ml) = 75 kcal
Wino czerwone (120 ml) = 50 kcal
Szampan (100 ml) = 75 kcal
Piwo jasne (500 ml) = 150 kcal
Piwo ciemne (500 ml) = 200 kcal
weekendowe-ciekawostki62

# Paradis Sparkling – to nazwa nowego gatunku jabłek wyhodowanych w Szwajcarii. Są to pierwsze na świecie jabłka, które ….musują w ustach. Ogromne komórki w miąższu jabłka po ugryzieniu uwalniają musujące soki, co daje efekt podobny, do picia napoju gazowanego. Jabłka trafią do sklepów w 2015 roku.
weekendowe-ciekawostki63

# Żeby spalić kalorie, jakie ma w sobie powiększony zestaw Big Mac + frytki + cola trzeba by wyjść na 7 godzinny spacer i iść bez chwili odpoczynku…
weekendowe-ciekawostki64

# Jeśli jesteśmy już przy macu. W USA największa odległość do najbliższego Mc Donalda to 115 mil (185 km). Poniższa mapa prezentuje rozłożenie lokali McDonalds w USA…
weekendowe-ciekawostki65

# Wynalazca Tetrisa (Alexey Pajitnov) nie zarobił ani grosza przez pierwsze 10 lat po ukazaniu się tej kultowej gry, gdyż scedował swoje prawa na rzecz sowieckiego rządu….
weekendowe-ciekawostki66

# Chociaż błyskawice wyglądają pięknie (zwłaszcza na zdjęciach), to są one szalenie niebezpieczcnie. Od uderzeń pioruna ginie każdego roku około 24 000 ludzi na całym świecie…
weekendowe-ciekawostki67

# Pole widzenia owiec wynosi 300 stopni, dzięki czemu są w stanie zobaczyć co dzieje się z tyłu, bez potrzeby odwracania głowy… dla porównania pole widzenia człowieka wynosi 210 stopni.
weekendowe-ciekawostki68

# Do 1993 roku w internecie były zaledwie 623 strony www. Dla porównania w 2014 roku jest to już grubo ponad 100 milionów!
weekendowe-ciekawostki69

# Według teorii najdłuższa rozgrywka w szachy może składać się z 5949 ruchów zanim zostanie wyłoniony zwycięzca.
weekendowe-ciekawostki70

# Układaliście kostkę Rubika? 🙂 A dalibyście radę w 5.55 sekundy? – tyle właśnie wynosi oficjalny rekord świata!
weekendowe-ciekawostki71

# W 2006 roku Paul Nelson i Andrew Hunter wspięli się na górę Ben Navis (najwyższy szczyt Szkocji oraz całych Wysp Brytyjskich). Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że na szczycie znaleźli… pianino 🙂
weekendowe-ciekawostki72

# Nick Stoeberl z Kalifornii pobił nietypowy rekord. Dwudziestoczterolatek zapewnił sobie miejsce w jubileuszowej 60. edycji Księgi rekordów Guinnessa dzięki mierzącemu 10,1 cm językowi. Podczas kwalifikacji mierzono część języka wystającą poza usta.
weekendowe-ciekawostki73

# Mały teksański browar Austin Beerworks przygotowuje się do rynkowego debiutu największego, zbiorczego opakowania piwa na świecie. Peacemaker składa się z 99 ułożonych w 3 rzędach puszek. Paczka o długości 2,13m waży 37 kg, a kosztować ma około $99. Ciekawe jak zmieścić taki dziewiędziesięciodziewięciopak w lodówce….
weekendowe-ciekawostki74

# Dom aukcyjny Nate D Sanders z Los Angeles sprzedał 33-letni kawałek tortu weselnego Diany i księcia Karola. Anonimowy kolekcjoner zapłacił za kawałek aż $1375.
weekendowe-ciekawostki75


za factslides, focus, wikipedia

One Comment

Skomentuj