Top 10: Najdziwniejsze noclegi dostępne na Airbnb
Nowe!

Top 10: Najdziwniejsze noclegi dostępne na Airbnb

Platforma Airbnb to społecznościowa strona łącząca ludzi posiadających wolną przestrzeń mieszkaniową z tymi, którzy szukają noclegów. Dzięki możliwościom oferowanym przez Airbnb, goście i gospodarze nawiązują poza internetem relacje z ludźmi z całego świata. Portal travelandescape.ca przygotował jakiś czas temu ciekawe zestawienie 10 najdziwniejszych miejsc noclegowych dostępnych na Airbnb.

Dom o powierzchni 1 metra kwadratowego (Berlin, Niemcy, 15$ za noc)
No dobra – to nie dom a kapsuła, wyposażona w łóżko i okno. Dodatkowo posiada koła, dzięki czemu da się łatwo przenieść w dowolne miejsce. Szeroka na 70 centymetrów kapsuła wyposażona jest dodatkowo w biurko, krzesło i dmuchany materac.
airbnb-dziwne-noclegi-1airbnb-dziwne-noclegi-1a

Dom w kształcie muszli (Isla Mujeres, Meksyk, $254 za noc)
Położony na małej meksykańskiej wyspie dom Casa Caracol jest zdecydowanie dużo ciekawszą propozycją niż przedstawiona przed chwilą jedno-metrowa kapsuła. W muszlowym domu znajdziecie ogromne – królewskie łóżko, kuchenkę, WiFi, łazienkę i basen. Jeśli jednak zastanawiacie się nad wynajęciem, to musicie wiedzieć, że ciężko tam o chwilę spokoju. Okolice Casa Caracol odwiedza cała masa ciekawskich turystów, więc jeśli nie lubicie być podglądani to odpuśćcie 🙂
airbnb-dziwne-noclegi-2

Okrągły dom „w przestworzach” (Londyn, $227 za noc)
Ta okrągła konstrukcja to nic innego, niż stara wieża ciśnień przerobiona na budynek mieszkalny. Wyposażone w kuchnię, łazienkę i 3 pokoje mieszkanie znajduje się zaledwie kilka kroków od słynnej Portobello Road z legendarnym pchlim targiem i stoiskami spożywczymi.
airbnb-dziwne-noclegi-3

Nakagin Capsule Tower (Tokio, Japonia, cena za noc $72)
Nakagin Capsule Tower to budynek mieszkalno-biurowy zaprojektowany przez architekta Kisho Kurokawę, znajdujący się w Shimbashi w Tokio. Ukończony w 1972 roku był pierwszym na świecie budynkiem z wymiennymi modułami. Moduły mogą być przemieszczane i łączone w celu uzyskania większej przestrzeni i zmiany wyglądu budynku. Każdy moduł jest połączony z jednym z dwóch głównych szybów (rdzeni budynku) i jest zaprojektowany w sposób pozwalający na jego wymianę.
airbnb-dziwne-noclegi-4

Off-Grid itHouse (Pioneertown, Kalifornia, $407 za noc)
Brak TV, brak WiFi i miejscówka na środku pustyni nie odstrasza turystów. Mieszkanie zaopatrywane jest w prąd dzięki panelom słonecznym, a na wyposażeniu znajdują się 2 pokoje z podwójnymi łózkami i łazienka.. Cisza, spokój i fajne widoki gratis.
airbnb-dziwne-noclegi-5

Domy kubiczne (Cubic Houses; Kubus Woningen; Rotterdam, Holandia. $178 za noc)
Do niedawna te sześcienne domy położone w okolicach zatoki były budynkami mieszkalnymi, a jakiś czas temu przerobione zostały na hotel. Apartament, który można wynająć na Airbnb składa się z dwóch sypialni, kuchni i łazienki.
airbnb-dziwne-noclegi-6

Elquidomos Astronomic Hotel (Paiguano, Chile, $215 za noc)
Pokoje w tym dziwnym hotelu umieszczono w kopułach. W każdej z nich znajdują się 2 piętra. Drugie piętro dzięki opcji zdjęcia dachu oferuje niesamowite widoki. Nie muszę chyba dodawać, że to własnie na drugim piętrze znajduje się sypialnia 🙂 ?
airbnb-dziwne-noclegi-7airbnb-dziwne-noclegi-7a

Dom zbudowany z kontenera (Majorka, Hiszpania, $132 za noc)
Jest to dość ciekawa opcja dla ludzi, którzy lubią mieszkać blisko centrum miasta. W tym kontenerowym domu znajdującym się kilka minut piechotą od centrum znajduje się sypialnia, łazienka, kuchnia i mini basen. Dodatkowo jest miejsce dla dwóch rowerów, które Hiszpanie wprost ubóstwiają.
airbnb-dziwne-noclegi-8airbnb-dziwne-noclegi-8a

Prywatna Wyspa (Nanuku Island, Fidżi, $565 za noc).
Jeśli chcecie się przekonać jak czuł się Robinson Crusoe, to zdecydowanie polecam wynajęcie całej wyspy gdzieś na Oceanie Spokojnym. Na tej małej wysepce o powierzchni 0,636 km2 znajduje się domek z 3 sypialniami, łazienką i 8 łózkami. Całkowicie gratis dodają sprzęt do łowienia, by samodzielnie złowić sobie kolację 🙂
airbnb-dziwne-noclegi-9airbnb-dziwne-noclegi-9a

Mushroom Dome Cabin (Aptos, Kalifornia, $124 za noc)
W samym środku słynnego lasu Redwood znajduje się mini domek w kształcie… grzyba. W grzybowej chatce znajdziecie telewizor, kanapę, sypialnię, łazienkę (!) i duży taras. Mushroom Dome Cabin jest zaledwie 10 minut piechotą od plaży Rio Del Mar.
airbnb-dziwne-noclegi-10

Zobacz też: Dziwne budynki z całego świata
Dziwne domy z całego świata


za: travelandescape.ca
zdjęcia pochodzą z serwisu airbnb.ca

One Comment

Skomentuj