Miracle Garden w Dubaju - największy ogród na świecie - Zalajkowane.pl
Nowe!

Miracle Garden w Dubaju – największy ogród na świecie

Czy słyszeliście już o Miracle Garden? To cud architektoniczny, który oczaruje każdego. Miracle Garden (Ogród Cudów) to największy kwiatowy ogród na świecie położony w Dubaju, gdzie na powierzchni 75 tysięcy m² znajduje się około 45 milionów kwiatów. To jeszcze nie wszystko, gdyż w tym gigantycznym ogrodzie podziwiać można przedmioty codziennego użytku odwzorowane w skali 1:1, które (jakby mogło być inaczej) również pokryte są kwiatami. Instalacje te są zmienne i odwiedzając ogród co jakiś czas można zobaczyć coś zupełnie nowego.

Ogród cudów - Dubai Miracle Garden - największy ogród na świecie

fot. dubai-online.com
Największą instalacją, którą pokryto kwiatami był jak do tej pory pełnowymiarowy, flagowy samolot linii Emirates Airbus A380. Odwiedzającym, którzy mieli okazję na własne oczy zobaczyć petunie, fiołki, pelargonie i gailardie, które tworzą samolot, bardzo często odbierało mowę. Samo logo firmy umieszczone na samolocie to kompozycja, która składa się z 9 tysięcy roślin i kwiatów, a skrzydła samolotu o rozpiętości ponad 80 metrów zostały utworzone ze 100 tysięcy kwiatów. Ponad 200 członków ekipy instalacyjnej skrupulatnie pracowało 10 godzin dziennie przez 180 dni, a kwiaty hodowano w szkółkach przez okres czterech miesięcy.

W Dubaju jak na nowoczesne miasto przystało wszystko jest dokładnie przemyślane – w Miracle Garden już na etapie planowania zaczęto myśleć o tym, by kwiaty potrzebne do wykonania instalacji pochodziły ze zrównoważonych upraw, co więcej są one podlewane oczyszczonymi ściekami. Struktura samolotu została natomiast zbudowana z materiałów pochodzących z recyklingu. Ta niesamowita konstrukcja trafiła oczywiście do Księgi rekordów Guinessa jako największa na świecie rzeźbą z kwiatów, jaką kiedykolwiek zbudowano.

największa na świecie rzeźba zrobiona z kwiatów znajduje się w Miracle Gardens w Dubaju

fot. Guinness World Records

Miracle Gardens w Dubaju

fot. screen z youtube
Kolejna ciekawa instalacja w największym ogrodzie świata to kwiatowy zamek. Konstrukcja ta wprowadza jeszcze więcej bajkowego klimatu. W zamku, który otoczony jest milionem kwiatów odtworzono między innymi część wypoczynkową z piękną jadalnią.
Flora Castle w Dubaju

Flora Castle // fot. dubaimiraclegarden.com

Dubaj Miracle Garden - największy ogród świata

Flora Castle // fot. dubaimiraclegarden.com
Następnym przystankiem w dubajskim ogrodzie cudów jest kwiatowy zegar, czyli 15 metrowa instalacja wykonana z przeróżnych gatunków roślin i kwiatów, które zmieniają się w zależności od panującego sezonu. Co ciekawe mechaniczne części zegara sprowadzono z USA, a projekt tej „budowli” został opracowany przez firmę Miracle Garden Landscaping, która została założona na potrzeby ogrodu.
zegar z kwiatów w Dubai Miracle Garden

Floral clock // fot. dubaimiraclegarden.com

ogromny kwiatowy zegar w Dubaju

Floral clock // fot. dubaimiraclegarden.com
Co jeszcze oferuje Miracle Garden? Na uwagę zasługuje między innymi Kwiatowe Wzgórze, czyli wzniesienie pokryte kolorowymi kwiatami. Przez piękne przejście można dojść do najniżej położonego obszaru ogrodu, z którego rozciąga się widok na pełne roślin i kwiatów wzgórze. Na jego szczycie dostrzec można również ciekawe gatunki drzew, a także kawiarnię i bar, które są idealnym miejscem na odpoczynek.
dubai miracle garden

Kwiatowe wzgórze // fot. dubaimiraclegarden.com

dubai miracle garden

Kwiatowe wzgórze // fot. dubaimiraclegarden.com
Nieco dalej znajduje się The Hearts Passage, czyli ulubione miejsce zakochanych znajdujące się na terenie gigantycznego ogrodu. Instalacja ta została zaprojektowana na wzór korytarza w kształcie serca, przez który można spacerować i podziwiać niezliczoną ilość kwiatów. Ponadto przechadzając się pod kwiecistym sercem odczuwalna jest ich niezwykła woń.
ogród cudów w Dubaju

Pasaż serc // fot. dubaimiraclegarden.com

ogród cudów w Dubaju

Pasaż serc // fot. dubaimiraclegarden.com
Teraz pora na miejsca uwielbiane przez najmłodszych odwiedzających. Wśród nich znalazły się dwie bajkowe instalacje: Wielki Miś i Myszka Miki. Pierwsza z nich to 12-metrowa składająca się z tysiąca świeżych kwiatów i roślin. Druga atrakcja to wykonany z kwiatów pomnik Mickey Mouse. Ma on 18 metrów wysokości. Kwiatowy Micky Mouse składa się z ponad 100 000 roślin i kwiatów, waży przy tym 35 ton, a nad jego stabilnością czuwa 7 metrowa, stalowo-betonowa konstrukcja.
Myszka Miki z kwiatów w ogrodzie cudów w Dubaju

fot. dubaimiraclegarden.com

Ogromny Miś z kwiatów w ogrodzie cudów w Dubaju

fot. dubaimiraclegarden.com
Kiedy nabierzemy ochoty na kolejny odpoczynek, warto udać się w stronę Lake Park. Jest to miejsce niezwykle kolorowe, a liczne fontanny i jeziora w otoczeniu barwnych kwiatów robią niesamowite wrażenie i sprawiają, że umysł wycisza się i odpoczywa.
Ogród Cudów w Dubaju - największy ogród na świecie

Lake Park // fot. dubaimiraclegarden.com
„Ogród cudów” to stosunkowo nowa atrakcja Dubaju ponieważ otwarty został w 2003 roku w Walentynki, a obecnie jest już tak popularny jak Burdż Chalifa, czy centrum handlowe The Dubai Mall. Miejsce to zdobyło również kilka prestiżowych nagród, wśród nich między innymi nagrodę Moselle i Nagrodę Turystyki Ogrodowej 2015.

Ponadto ogród został wpisany do Księgi Rekordów Guinessa w kategorii- największy ogród świata. To nie wszystkie atrakcje jakie oferuje ogród – tuż obok Miracle Garden znajduje się Ogród Motyli, w którym zobaczyć można 26 gatunków motyli, których łączna liczba wynosi około 15000 sztuk. Projektanci, którzy odpowiedzialni byli za stworzenie tego miejsca, budując Butterfly Garden zaraz przy Miracle Garden chcieli wskazać na nierozłączność motyli i kwiatów w świecie natury.

Ogród motyli w Dubaju

fot. dubaimiraclegarden.com
Podsumowując jeśli wybierasz się do Dubaju to największy ogród świata jest miejscem, które powinieneś obowiązkowo wpisać do swojego planu wycieczki bez względu na to ile masz lat, czy jedziesz sam, czy z dziećmi to gwarantujemy, że spędzonego w tym miejscu czasu nie pożałujesz.

Ps. Warto pamiętać o jednej rzeczy: Miracle Garden zlokalizowany jest w samym środku pustyni, a utrzymanie ogrodu w temperaturach rzędu 50 stopni°C, które występują w Dubaju w miesiącach letnich jest praktycznie niemożliwe – dlatego można go odwiedzać jedynie od połowy listopada do połowy maja.

Ogród Cudów w Dubaju

fot. dubaimiraclegarden.com

Ogród Cudów w Dubaju

fot. dubaimiraclegarden.com

Ogród Cudów w Dubaju

fot. facebook.com/DubaiMiracleGardenOfficial

Ogród Cudów w Dubaju

fot. facebook.com/DubaiMiracleGardenOfficial

Ogród Cudów w Dubaju

fot. facebook.com/DubaiMiracleGardenOfficialZobacz też:

Śniadanie z żyrafami w Giraffe Manor hotel
Gdzie kręcono serial “Gra o tron”? Oto miejsca, które każdy fan powinien odwiedzić
Dlaczego słynny londyński autobus jest czerwony i ma dwa piętra?
Rekordowe i ciekawe miejsca w Polsce
Top 15: najpiękniejsze parki na świecie


źródła: dubaimiraclegarden.com oraz miraclegardenblog.com

3 komentarze

Skomentuj