Parę faktów, o których nikt Ci nie powiedział, zanim wyprowadziłeś się z domu! - Zalajkowane.pl
Nowe!

Parę faktów, o których nikt Ci nie powiedział, zanim wyprowadziłeś się z domu!

Zapraszamy do dorosłości! Skończyłaś/eś 18 lat, studia, praca, partner/ka – czas pójść na swoje. A tu nagle życie zewsząd zaskakuje Cię a to nowymi, stałymi wydatkami, a to problemami, o których nie miałeś pojęcia i stale je odkrywasz przez pierwsze lata życia na własną rękę. Niektóre mogą być naprawdę trudne. Ale przygotujemy Cię na te przeciwności losu. Choć część z wymienionych przez nas informacji wydaje się po prostu zabawna, lepiej uznaj je jako wyzwanie do postawienia pierwszego kroku w dorosłość.

Mixed race woman moving into college dorm room

1. To, że masz czysto pod prysznicem wcale nie oznacza, że Twój prysznic jest czysty! Prysznic to brudne, obrzydliwe miejsce, jeśli nie wyszurujesz go własnoręcznie.

2. Dziwne, że poziom zapasów w lodówce spada i… nie wiedzeć czemu nie uzupełnia się. Ktoś musi wyjść i zrobić zakupy.

3. Jeżeli pozostawisz pranie w suszarce przez zbyt długo, nie rozprasujesz zmarszczek i załamań powstałych na ubraniach.  Będziesz musiał uprać je i wysuszyć (krócej) jeszcze raz.

4. O, masz grypę? Boli ząb? Czas na badania okresowe? Będziesz musiał umówić się do lekarza. Lekarz nie przyjdzie do Ciebie.

5. Pierwszą rzeczą, którą zobaczysz każdego pierwszego dnia miesiąca, kiedy otworzysz mail w komputerze będzie wiadomość z banku: „Przypominamy o spłacie rachunku karty kredytowej.”

6. Zmywarka pozwoli Ci zaoszczędzić czas i energię.

7. Nigdy nie kupuj artykułów spożywczych, kiedy jesteś głodny i rozdrażniony. Kupisz za dużo, a potem zakupione produkty popsują się zanim je spróbujesz.

8. Spaliła się żarówka? Nie włączy się ponownie do czasu, aż ją wymienisz. 

9. Kupowane „domowe obiady” nie smakują jak domowe? W domu przygotowanie ich trwa wiele godzin i nawet jak zrobisz sobie sam, nigdy nie smakują jak u mamy…

10. „Czyścić tylko na sucho”. Czyli jak?

11. Dyskonty stały się Twoim nowym domem modlitwy. A w głowie tłucze się wciąż: „Wszystko i tanio, wszystko i tanio”…

12. Dostałeś 2 stówy od babci, żebyś miał na przyjemności. Ekstra! Przydadzą się na rachunki, śmieci, albo… inne rachunki.

13. Poranna filiżanka kawy jest jednym z najbardziej kosztownych przyzwyczajeń!

14. Skoro jesteś dorosły, Twoi rodzice przestaną przypominać Ci o pisaniu kartek świątecznych, urodzinowych itp.  Teraz sam musisz pamiętać o tym skądinąd przyjemnym zwyczaju.

15. Będziesz błagać rodziców, żeby pozostawili Cię w planie rodzinnym telefonii komórkowej. Jeśli nie, wybór operatora i płacenie rachunków będzie torturą.

16. Internet jest cennym i wartościowym towarem. Przypadkowo, kiedy akurat ulegnie uszkodzeniu, nie wiedzieć czemu za nic nie można dodzwonić się do operatora! To będzie zmorą Twojego istnienia.

17. Zdrowie jest luksusem. Siłownia, ekologiczna żywność oraz suplementy diety są niezwykle kosztowne. Jasna strona? Niewiele zostaje na jedzenie. Smukła sylwetka gwarantowana.

18. Zaczniesz przeliczaś godziny pracy na pieniądze. Zobaczyłeś/aś świetny sweter na wystawie sklepu? Kosztuje 6 godzin roboty za biurkiem.

19. Coś capi w kuchni? Aaa, to śmieci w kuble pełnym po brzegi, które miałeś wynieść już ze 4 dni temu…

20. Nie będziesz chciał wydać więcej niż 20 zł za butelkę wina. Dziwne, okazuje się, że wszystkie smakują tak samo…

źródło: huffingtonpost.com

Skomentuj