Niezwykłe domki we włoskich Dolomitach - Zalajkowane.pl
Nowe!

Niezwykłe domki we włoskich Dolomitach

Chyba każdy z nas w dzieciństwie marzył o własnym domku na drzewie. Miejsce, do którego wstępu nie mają dorośli, w którym można schować się przed światem i dzielić zabawę z przyjaciółmi – a to wszystko 2-3 metry nad ziemią.

Dzisiaj, niespełnione marzenia pomogą zrealizować mediolańscy architekci z pracowni Peter Pichler Architecture. Stworzyli oni niesamowity projekt domków „wklejonych” w las. Na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że są przymocowane do trójkątnego fundamentu i unoszą się w powietrzu, a to nagina nieco zasady fizyki – jednak nic bardziej mylnego – domki tak naprawdę będą opierać się o wzgórze, dzięki któremu otrzymają bardzo mocne oparcie.

domki na drzewie w Dolomitach

fot. dezeen.com

domki na drzewie w Dolomitach

fot. dezeen.com
Tree Houses – bo taką noszą nazwę, robią ogromne wrażenie swoim futurystycznym wyglądem, przypominając ogromne trójkąty w środku lasu. Nowoczesny design wnętrza sprawia, że możemy poczuć odrobinę luksusu nie tylko w normalnym hotelu, ale również parę metrów nad ziemią. Początkową wizją włoskich projektantów, domki miały być przeznaczone do celów hotelowo-gastronomicznych. Główny inicjator Peter Pichler rzekł, że domy mają dać: „nowe doświadczenie życia w lesie i maksymalne połączenie z naturą”.

Połączenie z naturą jest wręcz gwarantowane. Widok z ogromnego okna pozwala na podziwianie panoramy Dolomitów. Każdy z tych przeszklonych domków ma mieć 2 piętra i powierzchnię od 35 do 45 metrów kwadratowych. Powstaną z drewna modrzewia i jodły, a chcąc sprawić by całość „osiedla” idealnie wtapiała się w leśną okolicę, dach i całe pokrycie zewnętrzne zostaną pomalowane na czarno.

domki na drzewie w Dolomitach

fot. dezeen.com

domki na drzewie w Dolomitach

fot. dezeen.com

domki na drzewie w Dolomitach

fot. dezeen.com
Cały kompleks domków zostanie wyposażony w pompy gruntowe oraz system wykorzystywania wody deszczowej. Dzięki temu, zimą każdy z nich będzie mógł być ocieplany od wewnątrz przy pomocy energii geotermalnej. Na pierwszym piętrze znajdować się będzie salon i miejsce do czytania książek, a wyżej łazienka oraz sypialnia. Peter’owi Pichler’owi zależy na tym, aby gość czuł się jak u siebie, gdzie będzie mu miło i przytulnie.

Masz ochotę zamieszkać w takim domku na weekend? W takim razie włoscy twórcy mówią: „rzuć wszystko i jedź w Dolomity!” 🙂 – a tam z pewnością zrealizujesz niespełnione marzenie z dzieciństwa.

Zobacz też:

Top 10: Najdziwniejsze noclegi dostępne na Airbnb
Dziwne budynki z całego świata
No Vacancy – niesamowite zdjęcia opuszczonych hoteli
50 opuszczonych miejsc i budynków z całego świata
Niezwykły oszklony dom w samym środku lasu


źródło: dezeen.com

Skomentuj