Dobra rozmowa kwalifikacyjna, czyli pewna praca – Poznań, Warszawa i każde inne miasto - Zalajkowane.pl
Nowe!

Dobra rozmowa kwalifikacyjna, czyli pewna praca – Poznań, Warszawa i każde inne miasto

Wchodząc na rynek pracy zaraz po studiach, czy też po prostu zmieniając miejsce zatrudnienia – za każdym razem musimy borykać się z dość trudnym wyzwaniem. Wysyłamy sporo aplikacji na interesujące nas stanowiska, chodzimy na liczne rozmowy kwalifikacyjne, jednak dopada nas w końcu frustracja, ponieważ nic z tego nie wynika. Dlaczego tak się dzieje? Warto przyjrzeć się temu, w jaki sposób podchodzimy do jednego z kluczowych punktów rekrutacji – rozmowy kwalifikacyjnej.


rozmowa o pracę

fot. pexels.com


Jeśli poszukiwana jest przez nas dobrze płatna praca Poznań jest bez wątpienia świetnym miastem, aby rozejrzeć się za ciekawymi ofertami. Musimy być świadomi tego, że proces rekrutacji to wiele etapów. Każdy z nich jest ważny, gdyż wpływa na to, czy ostatecznie pracodawca zdecyduje się właśnie na nasze „usługi”. Kiedy już zostaniemy zaproszeni na rozmowę możemy myśleć, że „to już połowa sukcesu” – to prawda. Oczywiście pod warunkiem, że przyjdziemy na nią przygotowani, a także zapamiętamy o kilku kluczowych, aczkolwiek nie do końca oczywistych sprawach.

Jak zwiększyć swoje szanse na pracę podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Przychodzisz na rozmowę o pracę w Poznaniu do jednej z miejscowych agencji marketingowej – jak się na nią przygotowujesz? Istnieje długa lista wskazówek, jak dobrze wypaść na tym etapie rekrutacji, jednakże nie chodzi tutaj jedynie o to, aby wiedzieć czym zajmuje się firma, sprawnie i kwieciście opowiadać o swoim doświadczeniu, a także odpowiedzieć na słynne pytanie „gdzie widzisz siebie za 5 lat”. Okazuje się bowiem, że pracodawca lub po prostu rekruter, zdecydowanie lepiej oceni kandydata, który przyjdzie na rozmowę przepełniony pozytywną energią. Często po serii pytań ze strony rekrutera sami mamy okazję zadać pytanie i to idealny czas, aby się wykazać. Zapytajmy zatem, jak wygląda dzień w biurze, jak przebiega współpraca pomiędzy konkretnymi działami, a także jak wyglądają inne ważne procesy w firmie. Wystarczy taki prosty zabieg, abyśmy ujawili się, jako osoby zaangażowane, zainteresowane tym co mają robić, a właśnie takich osób potrzebują firmy, którym zależy na sukcesie.

Chociaż rzadko się o tym wspomina, pozostawienie po sobie dobrego wrażenia na pewno będzie pozytywnie wpływać na ostateczny odbiór naszej osoby. Po rozmowie kwalifikacyjnej zostawmy coś więcej niż tylko uścisk dłoni oraz szeroki uśmiech. Podziękujmy za rekrutację życzliwą wiadomością SMS, e-mailem lub nawet telefonicznie. Z pewnością damy do zrozumienia przedstawicielom firmy, że bardzo zależy nam na danym stanowisku, a także, że jesteśmy osobami o wysokiej kulturze osobistej, co w przypadku niektórych zawodów jest wręcz kluczowym aspektem.

Skomentuj