Jak zmienić zdjęcia na czarno białe? - Zalajkowane.pl
Nowe!

Jak zmienić zdjęcia na czarno białe?

Utrwalanie najpiękniejszych chwil na fotografiach jest doskonałym sposobem na doskonalenie swoich umiejętności. Robienie zdjęć może dostarczyć wiele satysfakcji, jeśli udaje się nam uzyskać na fotografiach zakładany rezultat. Nie zawsze jednak jest to możliwe, zwłaszcza wśród osób, które swoją przygodę z fotografią dopiero rozpoczynają. Dobre zdjęcie nie musi być u amatorów fotografii idealne technicznie, a profesjonalne tryby lustrzanek cyfrowych nie są obligatoryjne, aby uzyskać zadowalający efekt. Robiąc zdjęcia, warto brać pod uwagę podstawowe zasady kompozycji, nie zapominając o dobrym doświetleniu oraz przede wszystkim cieszyć się chwilą. To, co wyjdzie na zdjęciach, można przecież delikatnie poprawić dzięki prostym narzędziom. Zmiana kolorowego zdjęcia na czarno białe nie jest skomplikowana, nawet dla początkującego fotografa.

Prosty sposób na zmianę barw zdjęcia

Dzięki programom do edycji fotografii możemy w prosty sposób zmienić kolorystykę zdjęć. Wystarczy wybrać odpowiednie polecenie, a prosty program dokona zmiany kolorystyki. Czynność będzie można cofnąć, jeżeli efekty nie będą zadowalające, nawet przy wsparciu rozjaśnieniem lub zmiana kontrastu. Bardziej profesjonalne programy, w których pracuje się w warstwach, umożliwiają szczegółową edycję każdego aspektu parametrów technicznych, jednak dla amatorów mogą stwarzać trudności. Zdjęcie czarno białe wydobywa wyjątkowość, tajemniczość i pozwala skupić się na przedstawionym obrazie, dlatego doskonale nadaje się do portretów oraz fotografii plenerowej, zwłaszcza budowli. Album ze zdjęciami czarno białymi może stać się wyjątkowym prezentem lub zbiorem dzieł w formie portfolio.

czarno białe zdjęcia psa

fot. pixabay

czarno białe zdjęcie budynków

fot. pixabayCzarno białe zdjęcia w intrygującej formie

Pomysłów na wykorzystanie czarno białych zdjęć może być mnóstwo, warto wyeksponować je więc w pięknej formie. Stworzenie fotoksiążki w wersji czarno białej może okazać się znakomitym pomysłem na prezent lub pochwalenie się swoimi dziełami. Album, zawierający tematyczne, czarno białe zdjęcia, które można dostosować do jednego z dziesięciu, dostępnych formatów fotoksiążki stanie się pięknie wydanym zbiorem portretów, pejzaży lub urbanistycznych krajobrazów. Program do tworzenia fotoksiążki oferuje dobór clipartów, szablony oraz czcionki do tworzenia podpisów. Wszystko można zamknąć w indywidualnie dobraną oprawę.

Znakomitym pomysłem na ekspozycję swoich czarno białych fotografii mogą być zaproszenia lub fotokartki, które zostaną opatrzone własnymi zdjęciami. Czarno białe zdjęcia doskonale prezentują się, nadając projektom szlachetności i elegancji. Zaproszenia lub kartki okolicznościowe, których głównym elementem są czarno białe fotografie staną się niezapomnianymi przedmiotami, które ozdobią półki w domach obdarowanych nimi osób. Wśród dostępnych wzorów można dopasować układ zdjęć (kolarz, jedno lub dwa zdjęcia) oraz dodatki w postaci tekstu i ozdobników. Czarno białe fotografie odpowiednie są również jako dekoracja pomieszczenia. Wydrukowane oraz umieszczone w czarnych lub białych ramkach doskonale będą prezentowały się w nowoczesnym, minimalistycznym wnętrzu. Świetnie pasują do białego koloru ścian oraz dodatków w odcieniach szarości. Edycja zdjęć pozwala wydobyć z fotografii więcej, niż udało się uzyskać za pomocą aparatu, dlatego korzystając z prostych możliwości obróbki i usług, dostępnych dla miłośników zamykania swoich wspomnień w pięknych formach, można stworzyć wyjątkowe dzieła, zachwycające nie tylko twórcę, ale i najbliższych – obdarowanych i przeglądających.

Skomentuj