Białoruska firma rozpoczęła produkcję drewnianych rowerów - Zalajkowane.pl
Nowe!

Białoruska firma rozpoczęła produkcję drewnianych rowerów

Białoruska firma zajmująca się produkcją drzwi, postanowiła rozszerzyć swój asortyment i zaskoczyć klientów produkcją drewnianych rowerów! Ten dwukołowy koń wykonywany jest ręcznie z drewna brzozy lub jesionu i kosztuje około tysiąca dolarów.

Według producenta, wytwarzane przez niego rowery są skonstruowane tak, że jazda na nich jest prosta, przyjemna i nie różni się od jazdy na popularnych, metalowych rowerach. Drewno użyte jest tutaj tylko do konstrukcji ramy głównej. Do budowy innych elementów jezdnych użyto tradycyjnie stopów stali.

Cena roweru z ramą z brzozy kosztuje około tysiąca dolarów, natomiast za egzemplarze z ramą wykonaną z jesionu trzeba zapłacić około 1210 dolarów. Zależy ona także od indywidualnych upodobań i wymagań klientów, gdyż każdy rower wykonywany jest na zamówienie. Przeciętna waga drewnianego roweru wynosi ok. 21 kg. Szczęśliwi posiadacze otrzymują pięcioletnią gwarancję na swoje „drewniane rumaki”.

Jako że rowery wykonywane są ręcznie, jako bonus firma oferuje produkcję spersonalizowanych płytek pod siodełkiem z dowolnym napisem lub logo.

Drewniane rowery produkowane były na Białorusi już pierwszej połowie ubiegłego wieku. Kopia takiego egzemplarza, całkowicie wykonanego z drewna w 1933 roku, znjduje się w Muzeum Białoruskiego Polesia. Została niedawno kupiona od rolnika, który przyjechał na nim na targ! Jego właściciel nie mógł sobie pozwolić na drogi, metalowy rower, więc postanowił sam zrobić sobie własny. Według pracowników muzeum, eksponat jest ciągle na chodzie. 

źródło: tjournal.ru

Skomentuj