Miniaturowe kościotrupy na ulicach Meksyku
Nowe!

Miniaturowe kościotrupy na ulicach Meksyku

miniaturowe-szkielety-na-ulicach

Autorem tych nietypowych, miniaturowych figurek jest hiszpański artysta Isaac Cordal. Zasłynął on z tworzenia i umieszczania miniaturowych szkieletów, w miejscach publicznych na całym świecie. Po co to robi? Jak sam twierdzi jego miniaturowe rzeźby, które najczęściej pojawiają się w rynnach, na przystankach, na szczytach budynków i innych nietypowych miejscach mają zmusić ludzi do refleksji, gdyż nie da się przejść obok nich obojętnie.

miniaturowe-szkielety-na-ulicach-2

Seria zatytułowana „Cement Eclipses” przedstawia różne sceny naszego życia, a każda z nich kryje inną historię.
miniaturowe-szkielety-na-ulicach-3

Figurki, które widzicie pojawiły się jakiś czas temu w Meksykańskim Chiapas.
miniaturowe-szkielety-na-ulicach-4

Miniaturowe postacie często pojawiają się w scenerii żałoby, lub rozpaczy. Jak tłumaczy Cordal jest to jego komentarz do lekceważenia przez ludzkość przyrody i zapowiedź potencjalnych konsekwencji.
miniaturowe-szkielety-na-ulicach-5

Wizja bardzo upiorna, prawda? Obecność figurek w mieście niewątpliwie intryguje i daje do myślenia. Jeśli chodzi zaś o same figurki – są wykonane precyzyjnie i bardzo dokładnie.
miniaturowe-szkielety-na-ulicach-6

Podobne instalacje artystycznego jego autorstwa pojawiły się między innymi w szwedzkim Malmo, hiszpańskiej Murcji, Maladze i wielu innych miastach.
miniaturowe-szkielety-na-ulicach-7

Poza wieloma wystawami, jego prace można podziwiać w 2 książkach, które wydał. Na 128 i 256 stronach znajduje się ponad 300 zdjęć jego prac.
miniaturowe-szkielety-na-ulicach-8

Więcej jego zdjęć możecie zobaczyć na Facebooku (www.facebook.com/cordalisaac) oraz na oficjalnej stronie internetowej (www.cementeclipses.com).
miniaturowe-szkielety-na-ulicach-9

photo credits: Isaac Cordal

Skomentuj