Hugh Hefner - 25 ciekawostek i fakty z życia założyciela Playboya - Zalajkowane.pl
Nowe!

Hugh Hefner – 25 ciekawostek i fakty z życia założyciela Playboya

1 / 3

Dla jednych był wyzwolicielem kobiet, podczas gdy inni nazywali go “odrażającym alfonsem”. Hugh Hefner, założyciel magazynu Playboy był postacią kontrowersyjną, a jego życie było niezwykle barwne. Jaki naprawdę był Hugh Hefner? Czy wiedzieliście, że miał czwórkę dzieci? Poznajcie 25 ciekawostek i faktów z życia założyciela Playboya.

#25 Kawa i LSD

Podczas występu Grateful Dead w programie „Playboy After Dark” w 1969 roku, diler, który dostarczał zespołowi LSD dosypał go do ekspresu do kawy, którego używali wszyscy, wliczając w to Hefnera. Hugh napisał później do Jerry’ego Garcii list, w którym dziękuje zespołowi za przyjemne doświadczenie.

#24 Hefner o heteroseksualnych mężczyznach

W 1955 roku Hugh Hefner wydał krótką historię o heteroseksualnych mężczyznach prześladowanych w gejowskim świecie. Po otrzymaniu wielu negatywnych listów, wydał oświadczenie, w którym napisał „Jeżeli historia o prześladowaniu osób heteroseksualnych w środowisku homoseksualnym jest zła, to odwrotność również.”

Chociaż „Playboy” kojarzy się głównie ze zdjęciami półnagich kobiet, to Hefner nie unikał poważnych tematów. Założyciel Playboya sprzeciwiał się segregacji rasowej, działał na rzecz zwierząt, środowisk LGTB (przyznał się, że w młodości sam eksperymentował w łóżku z mężczyznami). Na łamach „Playboya” często gościły teksty, które opowiadały się za pacyfizmem, wolnością słowa, szerokim dostępem do antykoncepcji, odpowiedzialnej aborcji.

#23 $1000, czyli jak to się zaczęło..

Jego ojciec, który był księgowym, odmówił mu pomocy, gdy Hefner potrzebował pieniędzy na założenie Playboya, ponieważ twierdził, że magazyn nie jest dobrą inwestycją. Jednak kiedy Hugh wychodził z domu matka zatrzymała go, wręczając czek na 1000 dolarów z własnych oszczędności, żeby mógł kontynuować swoje przedsięwzięcie.

Hugh Hefner ciekawostki

fot: http://edgardaily.com

#22 Vanessa Williams

Kiedy wyciekły nagie zdjęcia Miss Ameryki Vanessy Williams, zaoferowano je Hefnerowi, ten jednakże odmówił, stwierdzając, że: „Nawet nie zastanawiałem się nad ich publikacją. To oczywiste, że nie były autoryzowane i poniosłyby ze sobą wiele wstydu.” Zdjęcia kupił i opublikował Penthouse, co doprowadziło do skandalu i zmuszenia Williams do oddania korony.

#21 Viagra

W ostatnich latach Hefner niemalże ogłuchł, prawdopodobnie przez ciągłe używanie Viagry. Lecz nadal twierdził, że jeżeli musi wybierać, to woli uprawiać seks niż słyszeć.

#20 Christie Hefner

Za każdym razem, kiedy jego nastoletnia córka Christie odwiedzała Rezydencję Playboya, wszelkie erotyczne rzeczy były sprzątane i chowane, żeby nie dowiedziała się, co się tam dzieje. W późniejszych latach została prezesem firmy.

Christie Hefner

Christie Hefner (fot: dailymail.co.uk)

#19 Girls Gone Wild

Hugh odciął się od Joe Francisa i jego programu Girls Gone Wild, stwierdzając: „Nie podoba mi się to, bo to czysty wyzysk, a poza tym nie lubię gościa.”

#18 Hugh Hefner i napis Hollywood

Przelał 900,000 dolarów na konto Trust for Public Land, żeby uchronić ikoniczny napis Hollywood, który miał zostać zburzony w celu uzyskania miejsca na wybudowanie czterech luksusowych posiadłości.

Hugh Hefner uratował napis Hollywood

fot: wikipedia.org

One Comment

    Skomentuj