Hugh Hefner - 25 ciekawostek i fakty z życia założyciela Playboya - Zalajkowane.pl
Nowe!

Hugh Hefner – 25 ciekawostek i fakty z życia założyciela Playboya

Dla jednych był wyzwolicielem kobiet, podczas gdy inni nazywali go „odrażającym alfonsem”. Hugh Hefner, założyciel magazynu Playboy był postacią kontrowersyjną, a jego życie było niezwykle barwne. Jaki naprawdę był Hugh Hefner? Czy wiedzieliście, że miał czwórkę dzieci? Poznajcie 25 ciekawostek i faktów z życia założyciela Playboya.

#25 Kawa i LSD

Podczas występu Grateful Dead w programie „Playboy After Dark” w 1969 roku, diler, który dostarczał zespołowi LSD dosypał go do ekspresu do kawy, którego używali wszyscy, wliczając w to Hefnera. Hugh napisał później do Jerry’ego Garcii list, w którym dziękuje zespołowi za przyjemne doświadczenie.

#24 Hefner o heteroseksualnych mężczyznach

W 1955 roku Hugh Hefner wydał krótką historię o heteroseksualnych mężczyznach prześladowanych w gejowskim świecie. Po otrzymaniu wielu negatywnych listów, wydał oświadczenie, w którym napisał „Jeżeli historia o prześladowaniu osób heteroseksualnych w środowisku homoseksualnym jest zła, to odwrotność również.”

Chociaż „Playboy” kojarzy się głównie ze zdjęciami półnagich kobiet, to Hefner nie unikał poważnych tematów. Założyciel Playboya sprzeciwiał się segregacji rasowej, działał na rzecz zwierząt, środowisk LGTB (przyznał się, że w młodości sam eksperymentował w łóżku z mężczyznami). Na łamach „Playboya” często gościły teksty, które opowiadały się za pacyfizmem, wolnością słowa, szerokim dostępem do antykoncepcji, odpowiedzialnej aborcji.

#23 $1000, czyli jak to się zaczęło..

Jego ojciec, który był księgowym, odmówił mu pomocy, gdy Hefner potrzebował pieniędzy na założenie Playboya, ponieważ twierdził, że magazyn nie jest dobrą inwestycją. Jednak kiedy Hugh wychodził z domu matka zatrzymała go, wręczając czek na 1000 dolarów z własnych oszczędności, żeby mógł kontynuować swoje przedsięwzięcie.

Hugh Hefner ciekawostki

fot: http://edgardaily.com

#22 Vanessa Williams

Kiedy wyciekły nagie zdjęcia Miss Ameryki Vanessy Williams, zaoferowano je Hefnerowi, ten jednakże odmówił, stwierdzając, że: „Nawet nie zastanawiałem się nad ich publikacją. To oczywiste, że nie były autoryzowane i poniosłyby ze sobą wiele wstydu.” Zdjęcia kupił i opublikował Penthouse, co doprowadziło do skandalu i zmuszenia Williams do oddania korony.

#21 Viagra

W ostatnich latach Hefner niemalże ogłuchł, prawdopodobnie przez ciągłe używanie Viagry. Lecz nadal twierdził, że jeżeli musi wybierać, to woli uprawiać seks niż słyszeć.

#20 Christie Hefner

Za każdym razem, kiedy jego nastoletnia córka Christie odwiedzała Rezydencję Playboya, wszelkie erotyczne rzeczy były sprzątane i chowane, żeby nie dowiedziała się, co się tam dzieje. W późniejszych latach została prezesem firmy.

Christie Hefner

Christie Hefner (fot: dailymail.co.uk)

#19 Girls Gone Wild

Hugh odciął się od Joe Francisa i jego programu Girls Gone Wild, stwierdzając: „Nie podoba mi się to, bo to czysty wyzysk, a poza tym nie lubię gościa.”

#18 Hugh Hefner i napis Hollywood

Przelał 900,000 dolarów na konto Trust for Public Land, żeby uchronić ikoniczny napis Hollywood, który miał zostać zburzony w celu uzyskania miejsca na wybudowanie czterech luksusowych posiadłości.

Hugh Hefner uratował napis Hollywood

fot: wikipedia.org#17 Marston Hefner i Cooper Hefner

Kiedy Hugh został ojcem dwóch synów i wychowywał ich w Rezydencji Playboya, zakazana została nagość, znak „Playmates at Play” zmieniono na „Children at Play”, a teren usłano zabawkami.

Hugh Hefner z synami

Hugh Hefner z synami (fot: thetimes.co.uk)

#16 Podwyżka

Hugh Hefner pracował jako copywriter dla magazynu Esquire, z którego odszedł w w styczniu 1952 roku, po tym gdy odmówiono mu podwyżki w wysokości 5 dolarów. 11 miesięcy później wydał pierwszy numer Playboya, w którym wystąpiła Marilyn Monroe.

#15 Kochał zwierzęta

Na jego cześć nazwano jeden z zagrożonych podgatunków królika błotnego Sylvilagus palustris hefneri, ponieważ jego hojne dotacje bardzo pomogły w ratowaniu tych zwierząt.

#14 Rezydencja Playboya

W jednym z wywiadów powiedział, że chciałby, żeby Rezydencję Playboya wykupiła Fundacja Playboya i zrobiła z niego coś na kształt Graceland – posiadłości Elvisa Presleya, w której obecnie znajduje się jego muzeum. Ponieważ Rezydencja Playboya należy do firmy, a nie samego Hefnera, płacił około 25,000 dolarów miesięcznie za swoją sypialnię.

Rezydencja Playboya

Rezydencja Playboya (fot: architecturaldigest.com)

#13 Praca dyplomowa

Praca dyplomowa Hefnera na Uniwersytecie Northwestern jest zatytułowana „Zachowania seksualne a prawo Stanów Zjednoczonych”. Twierdzi w niej, że gdyby wszystkie amerykańskie prawa dotyczące zachowań seksualnych były egzekwowane, wszyscy Amerykanie siedzieliby w więzieniu.

#12 Kultowy króliczek Playboya

Dyrektor artystyczny Playboya Art Paul zaprojektował klasyczne logo z króliczkiem w godzinę po tym, jak powiedział Hefnerowi, że jego pierwowzór magazynu „Stag Party” (pol. wieczór kawalerski) z głową jelenia nie jest dobrym pomysłem.

#11 Pierwsze wydanie Playboya

Pierwsze wydanie Playboya z grudnia 1953 nie miało numeru, ponieważ Hefner nie był pewny, czy uda mu się wydać drugi numer.

Okładka pierwszego wydania magazyny Playboy

Okładka pierwszego wydania magazyny Playboy (fot: wikipedia)

#10 Proces

Hefner miał w Chicago proces za obsceniczność, ale ława przysięgłych odrzuciła zarzuty.

#9 Szkolna gazetka

Uczniowie jednego z chicagowskich liceów poprosili Hefnera, żeby wspomógł finansowo ich szkolną gazetkę. Hugh zgodził się i wspomagał szkołę przez pięć lat stypendium w wysokości 50,000 dolarów.

#8 Związki

Hugh Hefner unikał związków ze starszymi, bardziej dojrzałymi kobietami, bo jak twierdził, nie wiedział co z nimi robić.

fot: VALERY HACHE/AFP/Getty Images) via Joemonster.org#7 Dwa Rekordy Guinessa

Pobił dwa Rekordy Guinessa, pierwszy za bycie najdłużej urzędującym redaktorem pisma, a drugi za największą kolekcję wycinków z gazet. Poza kolekcjonowaniem wycinków z gazet Hefner miał słabość do jedwabnych piżam – jego kolekcja składała się z 200 par w ponad 20 kolorach.

Hugh Hefner ciekawostki

fot: zimbio.com

#6 Niepublikowanie nagich zdjęć

Syn Hefnera, który kiedyś był ambasadorem marki został wykluczony ze spotkań zarządu po tym, gdy sprzeciwił się restrukturyzacji magazynu, która polegała na niepublikowaniu nagich zdjęć.

#5 Marilyn Monroe

Hugh Hefner wykupił kryptę obok Marilyn Monroe jako miejsce swojego ostatniego spoczynku. W 1992 roku Hefner zapłacił 50 tysięcy funtów!

Co ciekawe Hefner i Monroe nigdy nie poznali się osobiście. W wywiadzie, którego w 2011 roku Hefner udzielił dziennikarzowi CNN powiedział: „Chodziła na zajęcia aktorskie razem w moim bratem w Nowym Jorku. W rzeczywistości nigdy jej nie spotkałem. Rozmawiałem z nią raz przez telefon, ale nigdy jej nie spotkałem. Zniknęła, niestety, zanim tu przybyłem”.

Hugh Hefner ciekawostki

Młody Hugh Hefner trzymający w rękach pierwszy numer Playboya (fot:)#4 Własny samolot Hefnera

Hefner miał własny odrzutowy samolot pasażerski McDonnell Douglas DC-9, który nazywał się „Big Bunny”. Był pomalowany na czarno, mieścił sypialnie, dyskotekę, kino i obsługę króliczków w czarnych miniówkach.

Hugh Hefner ciekawostki

fot: Wikipedia.org#3 Fotograf „oszust”

Hugh wolał kobiety w stylu Marilyn Monroe i Anny Nicole Smith i fotograf musiał go „oszukiwać”, robiąc zdjęcia niektórym modelkom w taki sposób, by Hefner je zaakceptował.

Anna Nicole Smith

Anna Nicole Smith (fot: thefamouspeople.com)

#2 $25 000

Hunter S. Thompson (amerykański dziennikarz i pisarz) popełnił samobójstwo i zgodnie z jego wolą powołany został powiernik, który miał trzymać pieczę nad kontem bankowym zmarłego w porozumieniu z jego żoną. Niestety Anita Thompson nie mogła korzystać z tego konta, przez co znalazła się w trudnej sytuacji.

Hunter S. Thompson pisał artykuły, które pojawiały się w Playboyu, więc Hefner znał jego rodzinę. Gdy dowiedział się, w jakiej sytuacji znalazła się jego żona przelał jej $25 000. „W tamtym czasie te pieniądze były jak milion dolarów, zawsze będę wdzięczna za ten dowód życzliwości” – napisała Anita Thompson po śmierci Hefnera na Facebooku. „Spoczywał w spokoju Hugh. Dziękuję ci raz jeszcze za twoją szczodrość i życzliwość”.

#1 Biblia

Pewna chrześcijańska organizacja chciała nawrócić Hefnera, skłaniając go do analizowania własnego dzieciństwa, żeby odkryć co spowodowało, że został Playboyem. Wysłali mu nawet biblię z jego imieniem na okładce.


źródło: kickassfacts.com oraz miastokobiet.pl

One Comment

Skomentuj