10 najdroższych rzeczy na świecie - Zalajkowane.pl
Nowe!

10 najdroższych rzeczy na świecie

1 / 2

Nie można zaprzeczyć, że istnieją tak wspaniałe, unikatowe rzeczy, które bez wątpienia są cenne i muszą być w związku z tym drogie. Faktem jest również, że niektóre rzeczy, dość powszechne i trywialne są tak drogie, że wprost trudno uwierzyć w ich cenę. Są wśród nich takie przedmioty jak cygaro, książka, szachy, fortepian, czy zegarek. Przedstawimy kilka najdroższych rzeczy na świecie, które wydają się zwyczajne, a jednak ich cena jest niewiarygodnie wysoka.

1. Pióro wymarłego ptaka Huia (kurobród różnodzioby) – cena 10.000 USD
To najdroższe pióro świata znajduje się w Nowej Zelandii. Jego wartość jest tak wysoka, ponieważ należało do wymarłego już ptaka Huia. I chociaż inne pióra służą nam najwyżej jako wypełniacze kurtek i pościeli, są powszechne, pospolite i tanie, za to jedno, jedne pióro jego właściciel zapłacił 10.000 dolarów.
Pióro wymarłego ptaka Huia


2. Cygara Gurkha Black Dragon – cena 1.150 USD za sztukę
Cygaro jest walcowaną rolką utwardzonych liści tytoniu, przeznaczonych do palenia. Cena najtańszych cygar zaczynają się od kilkunastu złotych. W tym artykule mówimy jednak o najdroższych rzeczach, dlatego znaleźliśmy cygaro Gurkha Black Dragon, którego cena wynosi 1.150 dolarów za sztukę! Tylko pięć ręcznie rzeźbionych humidorów (Humidor to pojemnik do przechowywania cygar) z setką tych niezwykłych cygar opuszcza fabrykę w ciągu roku.
Cygara Gurkha Black Dragon


3. Pokój w Rogal Penthouse Suite, Hotel President Wilson w Genewie – cena 65.000 USD za noc
Zagłębiając się w świat hoteli dowiadujemy się, że Las Vegas w USA jest najlepsze na świecie biorąc pod uwagę bazę hotelową. Łatwo więc zrozumieć, że to właśnie tutaj znajdziemy 10 najlepszych hoteli na świecie, ale… nie znajdziemy tu najdroższego hotelu świata.

Komfort pobytu zależy od kategorii hotelu określanego przez ilość gwiazdek, których może być nawet 7. Pobyt kosztuje przeciętnie od 20 do 2.000$ za noc. Ale jest hotel, najdroższy hotel na świecie – Rogal Penthose Suite Hotel President Wilson w Genewie, w którym goście płacą za jedną noc 65.000$. Hotel, bynajmniej, nie świeci pustkami…4. Telefon komórkowy iPhone 3GS Supreme Rose firmy Stuart Hughes – cena 2,97 mln USD
Zazwyczaj ceny „komórek” kształtują się w przedziale od 20 do 2000 $. iPhone 3GS Supreme Rose firmy Stuart Hughes, którego cena rynkowa wynosi 2,97 mln $ to najdroższy telefon jaki kiedykolwiek powstał. Jego obudowa wykonana jest z platyny i ozdobiona 130 diamentami. Logo i panel nawigacyjny obłożone są różowym złotem oraz diamentami. iPhone sprzedawany jest w etui ze strusiej skóry.
najdroższy iphone


5. Fortepian Heintzman Crystal – cena 3,22 mln USD
Fortepian to strunowy, młoteczkowy, klawiszowy instrument muzyczny, zaliczany do rodziny cydr. Dość skomplikowany w budowie, ale jednak dość powszechny na całym świecie. Prosty, używany fortepian można kupić już za kilkaset złotych. Najdroższy fortepian świata kosztuje natomiast 3,22 mln dolarów! Dlaczego jest tak drogi? Fortepian Heintzman Crystal w całości wykonany został z kryształu(!) na specjalne zlecenie prywatnej firmy aukcyjnej.
najdroższy fortepian świata

Skomentuj