10 najdroższych rzeczy na świecie - Strona 2 z 2 - Zalajkowane.pl
Nowe!

10 najdroższych rzeczy na świecie

2 / 2

6. Zegarek Haute Joaillerie z Chopard – cena 25 mln $
Mówiąc o zegarku, zwykle mamy na myśli małe urządzenie noszone na bransolecie na nadgarstku. Nic wielkiego, pod warunkiem, że nie mówimy akurat o zegarku, który kosztuje 25 mln dolarów! Ten właśnie egzemplarz – Saute Hoaillerie, wykonany przez Chopard, obłożony jest najcenniejszymi diamentami, które sprawiają wrażenie olśniewającego bałaganu.
najdroższy zegarek na świecie


7. Telewizor PrestigeHD Supreme Rose Editio – cena 2,3 mln USD
Ceny telewizorów zaczynają się od kilkuset złotych. A na jakiej cenie się kończą? PrestigeHD Supreme Rose Editio jest uważany za najdroższy telewizor na świecie. Jego cena to 2,3 miliona dolarów. Właściciele zapłacili tyle za skórę aligatora, którą jest pokryty oraz za ogromną ilość diamentów, które są ponabijane w obudowę. Te cechy pozwalają odbiorcom programów, które oglądają mieć satysfakcję z posiadania najdroższego na świecie TV. Wydaje się nam, że satysfakcję mają nawet wtedy, kiedy nie oglądają telewizji…
najdroższy telewizor na świecie


8. Ziemia w Tokio w Japonii – cena 1200 USD za metr kwadratowy gruntu
W różnych częściach świata ceny gruntów pod nieruchomości kształtują się różnie. W Tokio, które uważane jest za najbardziej zaludnione miasto na świecie zdobycie kawałka ziemi jest tam już niemal niemożliwe. Właśnie dlatego jeden metr kwadratowy gruntu kosztuje tu $1200! Jeszcze 10 lat temu to Londyn przodował w tym zestawieniu. Obecnie 3 najdroższe miasta jeśli chodzi o nieruchomości znajdują się w Japonii.
najdroższy grunt na świecie


9. Aparat Susse Freres Daguerreo – cena 775 000 USD
Aparaty fotograficzne od lat towarzyszą nam niemal wszędzie, a obecnie, jako jedna z funkcji telefonów komórkowych, są z nami non stop. Dlatego ceny samych aparatów są w zasięgu kieszeni każdego z nas. No, poza aparatem za 775.000 dolarów. Aparat fotograficzny braci Susse wykonany został w 1839 roku i jest uważana za najstarszy egzemplarz aparatu fotograficznego na świecie. Jej długa historia oraz ilość wykonanych zdjęć wpłynęły z pewnością na wartość i cenę.
najdroższy aparat na świecie


10.Szachy Charles Hollander – cena 600.000 USD
Szachy uważane są za króla gier i grę królów! Ta strategiczna gra planszowa, rozgrywana przez dwóch graczy na 64-polowej szachownicy za pomocą zestawu pionów i figur. Najtańsze szachy kosztują kilka złotych. Trudno więc uwierzyć, że taka „błahostka” może być aż tak kosztowana – a mówimy tutaj o najdroższych szachach na świecie, które kosztują, bagatela, 600.000 dolarów! Te najdroższe, najbardziej luksusowe szachy wyprodukowane zostały przez Charlesa Hollendera. Do ich produkcji użyto zestawu 320 karatowych białych i czarnych diamentów. To jednak nie koniec, bo zapowiedziane jest powstanie nowego zestawu diamentowych szachów Rewel Royale, które kosztować będą 980.000 dolarów.
najdroższe szachy na świecie

źródło: wonderslist.com

Skomentuj