Atelier 8000 - innowacyjne schronisko powstanie w słowackich Tatrach.
Nowe!

Atelier 8000 – innowacyjne schronisko powstanie w słowackich Tatrach.

atelier 8000 słowacja

Ten budynek na pierwszy rzut oka wygląda jak sześcienna bryła lodu niedbale rzucona na ziemię. Zaprojektowane przez pracownię Atelier 8000 schronisko o dziwnym kształcie powstanie niebawem w Słowacji (będziemy mieć blisko 🙂 ).
Projekt wyłoniony na drodze konkursu przewiduje restaurację, cześć sypialną, przechowalnię nart dla gości, pomieszczenia pracownicze, taras widokowy oraz gabinet odnowy biologicznej. Trzypiętrowy budek z piwnicą i poddaszem wykonany ma być głównie z modrzewiowych desek, laminowanych belek i aluminiowej fasady.


atelier 8000

Ze względu na kształt schroniska, sufity we wszystkich pomieszczeniach będą miały duży skos i nietypowy kąt. Przyznam szczerze, że od samego patrzenia kręci się w głowie.
atelier 8000 Słowacjaatelier 8000 Słowacjaatelier 8000 Słowacja

Projekt zakłada wykorzystanie ekologicznych technologii, takich jak: system zbierania wody deszczowej, oczyszczalnie ścieków, generator napędzany bio-paliwem, oraz panele słoneczne zamontowane od strony południowej i wschodniej.
atelier 8000atelier 8000

Jak mówią autorzy projektu – ma to być miejsce odpoczynku dla poszukiwaczy przygód, o każdej porze roku. Trzeba przyznać, że z krajobrazem komponuje się idealnie 🙂
atelier 8000 Słowacja

za http://www.designboom.com

Skomentuj