5 powodów, aby pościelić łóżko codziennie rano - Zalajkowane.pl
Nowe!

5 powodów, aby pościelić łóżko codziennie rano

Codzienne ścielenie łóżka może wydawać się przyziemną, bezsensowną czynnością. No, ale oczywiście nie maniakom porządku. Jednak dla tych wszystkich, którzy twierdzą, że nie ma powodu, aby ścielić swoje łóżko rano, skoro i tak wieczorem wszystko rozrzucimy i popsujemy swoją pracę, mamy parę faktów na dowód, że jednak warto. Bo okazuje się, że istnieje kilka bardzo dobrych powodów, dla których warto pościelić łóżko każdego ranka. Tak, codziennie rano!

1. Zacznij poprawnie nowy dzień!
Może to wydawać się głupie, kiedy pomyślimy, że tak proste zadanie jak słanie łóżka pomoże nam rozpocząć prawidłowo dzień, ale to prawda! Kiedy sobie pościelesz rano, wychodzisz z sypialni z poczuciem, że już coś osiągnąłeś. To może sprawić, że będziesz bardziej skłonny do wykonania innych zadań, a potem kolejnych, i kolejnych, co w rezultacie prowadzi do produktywnego przeżycia dnia. Wykonanie małych, porannych zadań, pozwoli rozpocząć dzień pewnym poczuciem zadowolenia i spełnienia, i przygotuje podjęcia większych zadań każdego dnia. 

2. Ćwicz samodyscyplinę.
Samodyscyplina rozwija naszą odporność psychiczną jak i fizyczną. Kiedy o świcie rozbrzmiewa budzik, prawdopodobnie ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, jest ścielenie łóżka przed skokiem pod prysznic i szykowaniem się do wyjścia. Ale codziennie ścielenie rano pomaga pielęgnować dyscyplinę. Podczas gdy mózg i ciało popychają cię już do innych, ważniejszych zadań, przejmij kontrolę nad umysłem i skup się na pojedynczych, małych czynnościach – i pościel łóżko, zanim wyjdziesz z sypialni! 

3. Zawsze to jakiś ruch i drobne ćwiczenie fizyczne
Ścielenie łóżka to być może przyziemne zadanie, takie jak zmywanie naczyń, albo sprzątanie domu. Ale wszystkie te czynności mogą nam posłużyć jako okazja do ruchu. Jeśli zaangażujesz się w skrupulatne wykonywanie tych czynności, szybko zauważysz korzyści jakie one dają w koordynacji psycho-ruchowej. I wtedy może się okazać, że przyziemne zadania staną się bardziej satysfakcjonujące!

4. Poranne ścielenie łóżka poprawia jakość snu w nocy
Według badań przeprowadzonych przez Narodową Fundację na Rzecz Snu, może istnieć korelacja pomiędzy kładzeniem się wieczorem do pościelonego, estetycznego łóżka i lepszym snem. Badania wykazały, że osoby i pary, które ścielą codzinnie swoje łóżko, cieszą się lepszym snem niż te, które rzadko lub nigdy nie ścielili swoich łóżek.

5. Przyjemniej jest położyć się wieczorem do zaścielonego łóżka
Bądźmy szczerzy – łóżko, które jest pościelone wygląda o wiele lepiej w sypialni niż to niezasłane. Lepiej poświęcić chwilę na ułożenie pościeli, aby mieć swoje miłe, schludne miejsce na odpoczynek, niż pozostawić niechlujny, nieestetyczny kąt niezachęcający do snu. Otoczenie, w którym śpimy, czy pracujemy, ma ogromny wpływ na to w jaki sposób realizujemy nasze zadania, cele, i jak ogólnie się czujemy. A dla naszego odpoczynku nocą nie ma nic lepszego niż ułożenie się do snu po długim dniu w estetycznym, perfekcyjnie pościelonym łóżku. 

źródło: davidwolfe.com

Skomentuj