10 mniej znanych miejsc we Włoszech, które warto odwiedzić - Zalajkowane.pl
Nowe!

10 mniej znanych miejsc we Włoszech, które warto odwiedzić

1 / 2

Urodzona w Rzymie pisarka i fotografka Livia Hengel opisuje się jako osobę, z zamiłowaniem do włóczęgi i cieszenia się życiem. Po opuszczeniu Włoch jako dziecko żyła w Peru, Czechach, Słowacji, Turcji i Stanach Zjednoczonych. Kilka lat temu wróciła do miejsca urodzenia.

„Gdy tylko wróciłam do Rzymu przejrzałam każdego bloga i przewodnik jaki byłam w stanie znaleźć, w poszukiwaniu miejsc nieznanym turystom i stworzyłam długą listę miast, restauracji, muzeów i ukrytych zaułków. W wolnym czasie podróżowałam kiedy tylko mogłam. Miałam przy tym uczucie ponownego odkrycia korzeni i chęci przynależności, co przemówiło do mnie i zmotywowało, by jak najlepiej poznać ojczyznę.”

Hengel wydała książkę „The Hunt Rome”, przewodnik pełen miejskich ciekawostek. Ciągle pisze dla różnych publikacji o całym kraju, jak również własnego bloga, który jest wypełniony ukrytymi perełkami z jej podróży.

Keeping watch over my kingdom ?

Post udostępniony przez Livia Cristina Hengel (@liviahengel)

Co we Włoszech ją inspiruje?
„Przede wszystkim, Włochy kocham najbardziej za odczucie, co znaczy być człowiekiem i co ważne jest w życiu: spędzanie czasu z rodziną, zbieranie się przy stole do pożywnych posiłków, spowalnianie i cieszenie się z małych przyjemności. To kraj, w którym nie czujesz się winny, że czerpiesz z życia jak najwięcej.”

Hengel podzieliła się z magazynem Forbes niektórymi sekretnymi miejscami, które odkryła we Włoszech. Oto lista 10 niesamowitych miejsc, gdzie możesz cieszyć się tym co w życiu najlepsze – lampką wina przy uroczym placu, długim niedzielnym lunchem na wsi, czy oglądaniem zachodu słońca z tarasu na dachu.

#10. Procida

Procida jest dokładnie tym, czym wyspa być powinna: niewielka, oferująca uroki małego miasteczka i przepiękne widoki na morze. Najmniejsza z Wysp Flegrejskich, położona niedaleko Neapolu, pozostaje niezauważona przy słynnej wyspie Capri. Jest zdecydowanie warta odwiedzenia przez bajecznie kolorowe domy, rozkoszne wybrzeże i urzekające krajobrazy.

Procida, Włochy

fot: orangesmile.com#9. Maremmy

Toskania jest niewątpliwie jednym z najpopularniejszych regionów we Włoszech, ale jej najbardziej wysunięte na południe terytorium Maremmy, jest w dużej mierze pomijane. Maremmy to dziki, naturalny region pełen uroku i historii. Nie przegap malowniczego Pitigliano, znanego jako „mała Jerozolima” ze względu na dużą społeczność żydowską. Musisz też koniecznie wykąpać się w naturalnych gorących źródłach Saturni.

Pitigliano we Włoszech

fot: adventurous-travels.com#8. Valle d’Itria

Chociaż Apulia staje się coraz popularniejszym celem podróży, region Valle d’Itria, który obejmuje skarby takie jak Martina Franca, Cisternino i Ostuni jest w dużej mierze nietknięty. Martina Franca jest doskonałą bazą wypadową do odkrywania krainy stożkowych, kamiennych domków trulli i leży w pobliżu wielu uroczych, bielonych miasteczek.

Niezwykłe kamienne domki trulli w Alberobello

fot: turismo.it

Niezwykłe kamienne domki trulli w Alberobello

fot: viaggiatoricheignorano.blogspot.com#7. Costa degli Dei

Kalabryjskie „Wybrzeże Bogów”, jak można domyślić się z nazwy, zapiera dech w piersiach, szczycąc się spektakularnymi plażami, lśniącymi zatoczkami i urokliwymi miasteczkami. Położona na klifie z cudownym widokiem na morze Tropea jest bezkonkurencyjnym klejnotem tego wybrzeża. Okoliczne miasta również warte są odwiedzenia dla jednych z najpiękniejszych włoskich zatok, takich jak plaża Paradiso del Sub w Zambrone.

Tropea Włochy Calabria

Tropea (fot: http://explo-re.com)#6. Trapani

Trapani jest uroczym miastem portowym, położonym przy mniej odwiedzanym zachodnim wybrzeżu Sycylii. Jest świetnie zlokalizowane, by odwiedzić z niego wiele okolicznych perełek. Można stamtąd dotrzeć do pobliskich Wysp Egadzkich, w tym Favignany i Levanzo, a kolejka linowa zabierze was do Erice, miasteczka na wzgórzu z przepięknym widokiem na wybrzeże.

Castello dello Balio zamek Wenus

“Castello dello Balio” (zamek Wenus), Erice, Włochy (fot: philarmitage.net)

2 komentarze

    Skomentuj