Zapomniane zastosowania przedmiotów codziennego użytku - Zalajkowane.pl
Nowe!

Zapomniane zastosowania przedmiotów codziennego użytku

Niektóre z urządzeń, przedmiotów, których używamy na codzień, posiadają elementy, o funkcjonalności których nie mamy pojęcia. Wiele z nich to bezwiednie powielane przez producentów szczegóły, które są funkcjonalnie przestarzałe, ale do estetyki których jesteśmy tak przyzwyczajeni, że nie mogłoby ich nie być. Oto kilka zapomnianych zastosowań przedmiotów codziennego użytku:

1. Malutka, dodatkowa kieszonka w dżinsach.

Na pewno zwróciliście uwagę na tą dodatkową, małą kieszonkę, zawsze po prawej stronie. Wiele osób uważa, że ten malutki dodatek jest po to, żeby trzymać tam monety, aby nie brzęczały w dużej kieszeni. Nic bardziej mylnego! Według firmy Levi’s , została kiedyś dodana po to, aby zapewnić dodatkową ochronę dla zegarków kieszonkowych. 

2. Otwory na końcach rączek garnków i patelni

Większość garnków i patelni posiada małe otwory na końcu rękojeści. Chociaż dzisiaj wydają się niezbędne, aby łatwo zawiesić je, kiedy nie są używane, tak naprawdę wymyślono je po to, aby umieścić tam łyżkę, czy łopatkę podczas gotowania, żeby była zawsze pod ręką i nie robiła bałaganu w kuchni.

3. Pętelka z tyłu koszuli

Jeśli spojrzeć poniżej kołnierza na plecy eleganckiego mężczyzny, można zauważyć, że wiele męskiech koszul posiada tam małą pętelkę. I choć większość osób prawdopodobnie nie używać jej zgodnie z przeznaczeniem, jest ona tam po to, aby zapewnić wygodny sposób powieszenia koszuli, kiedy wieszak jest niedostępny. Prawdopodobnie doszywanie pętelki zaczęło się od marynarzy, którzy wieszali swoje koszule na haczykach.

4. Schowek na rękawice

Podczas kiedy większość z nas prawdopodobnie używa schowka w desce rozdzielczej auta, aby trzymać tam dowód rejestracyjny pojazdu, albo zapas chusteczek higienicznych, kiedyś kierowcy używali ich do trzymania rękawic do jazdy. W początkach motoryzacji para skórzanych rękawiczek była nieodzownym elementem ubioru kierowcy.

5. Szuflada pod piekarnikiem

Jeśli trzymasz arkusze papieru do pieczenia, albo patelnie, czy płaskie rądle w niskiej, niewygodnej szufladzie pod piekarnikiem, jesteś w dobrym towarzystwie, bo robi tak większość użytkowników kuchenek gazowych. Ale niewielu wie jakie było jej pierwotne przeznaczenie. Szuflada, która nagrzewa się od piekarnika służy do utrzymywania w cieple świeżo przygotowanych potraw, podczas gdy inne jeszcze się gotują. Niektóre firmy specjalnie ostrzegają przed użyciem ocieplenej szuflady do przechowywania wszelkiego rodzaju przedmiotów, więc uwaga – wtykacie tam swoje patelnie na własne ryzyko!

6. Duża pętla na boku dżinsów

No, może teraz już wyszły z mody, ale jeszcze niedawno były na większości spodni! Choć teraz były jedynie elementem dekoracyjnym, nawiązywały do prawdziwych dżinsów stolarskich, które posiadają szereg kieszeni i pętli do umieszczenia w nich niezbędnych narzędzi pracy. 

źródło: mentalfloss.com

Skomentuj