Motocykle Benelli. Jakie jednoślady znajdziemy w ofercie włoskiej marki? - Zalajkowane.pl
Nowe!

Motocykle Benelli. Jakie jednoślady znajdziemy w ofercie włoskiej marki?

Włoski producent jednośladów z Pesaro słynie przede wszystkim z konstrukcji o zacięciu sportowym. W ofercie marki znaleźć można zatem modele o dość dużej mocy i sportowej stylistyce. Na tym jednak nie koniec! Co dokładnie ma do zaoferowania marka, która już od ponad wieku zajmuje się produkcją motocykli?

Benelli produkcją motocykli zajmuje się od 1921 roku. Początkowo niewielka rodzinna firma z czasem wywarła bardzo duży wpływ na sport motorowy, produkując motocykle, które zdobywały liczne zwycięstwa w zawodach sportowych. Po wielu zawirowaniach marka, która została zakupiona przez koncern Q.J., znowu staje się liczącym graczem w branży, o czym świadczy bardzo ciekawa oferta jednośladów. Składają się na nią motocykle Benelli dostępne w wielu wariantach, różniące się swoją konstrukcją, mocą i designem.

Motocykle Benelli

fot. materiał partneraMotocykle Benelli na dłuższą trasę

W kategorii motocykli dedykowanych do pokonywania dłuższych tras Benelli oferuje maszyny o turystycznej duszy. Są to modele TRK, które idealnie nadają się na podróże po asfalcie i lekkim terenie. Dostępne są w kilku wersjach:

  • TRK 502 – pojemność 500 cm3, model wyposażony w ekonomiczny silnik, dopracowane zawieszenie i skuteczne hamowanie.
  • TRK 502 X – pojemność 500 cm3, model nieco podwyższony o świetnych parametrach aerodynamicznych.
  • TRK 250 – pojemność 250 cm3, bardziej kompaktowa wersja o dużej dynamice jazdy.

Motocykle Benelli TRK są komfortowe, bezpieczne i stabilne. Warto zaznaczyć, że w ostatnim czasie pojawił się również model 502C, określany już jako krążownik Benelli.

Najbardziej sportowe motocykle Benelli

Benelli swoją historię zbudowało na motocyklach sportowych, nie dziwi zatem, że w aktualnej ofercie nie zabrakło tego typu maszyn. Na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim flagowy model Leoncino dostępny także w wersji Leoncino 800 Trail. Jest to świetna maszyna do jazdy po drogach i w terenie odznaczająca się nowoczesnym, a równocześnie charakterystycznym dla włoskiej motoryzacji designem. Aż 754 cm3 pojemności daje sporą moc 76,2 KM co przy prędkości obrotowej 8500 obr/min doskonale sprawdza się przy bardzo dynamicznej jeździe. Leoncino dostępny jest również w słabszych wersjach silnikowych. Do typowo sportowych modeli motocykli Benelli należy również powernaked 752S, który świetnie wygląda i gwarantuje olbrzymią frajdę z jazdy!

Motocykle Benelli

fot. materiał partneraKlasyczne jednoślady Benelli

W stajni Benelli nie zabrakło modelu klasycznego, który jest ukłonem w kierunku historii włoskiej marki. Imperiale 400 o pojemność 373,5 cm3 i mocy 20,4 KM to ciekawa konstrukcja inspirowana designem motocykli z lat 50. XX wieku. Stanowi doskonałe połączenie stylizacji retro z nowoczesnymi technologiami konstrukcyjnymi.

Modele Benelli na prawo jazdy kategorii B

Benelli nie zapomniało o osobach, które nie mają prawa jazdy kategorii A. Właśnie dla nich przygotowano jednoślady o pojemności 125 cm3. Są to trzy maszyny – w tym jedna to słabsza wersja modelu Leoncino. Pozostałe modele to:

  • Tornado Naked TNT 125 – motocykl o bardzo oryginalnym designie dedykowany dla wszystkich, którzy oczekują od swojego motocykla czegoś więcej!
  • BN 125 – kompaktowy motocykl o nowoczesnym wyglądzie, który świetnie nadaje się dla początkujących motocyklistów.

Jak widać, ciekawa i zróżnicowana oferta Benelli ma szansę poważnie zamieszać na rynku!

Skomentuj