Poniedziałkowy motywator Litki część 7 - najczęstsze błędy początkujących na siłowni - Zalajkowane.pl
Nowe!

Poniedziałkowy motywator Litki część 7 – najczęstsze błędy początkujących na siłowni

Dzień dobry zalajkowani. Dzisiaj chciałbym poruszyć temat błędów początkujących adeptów siłowni. Przychodząc pierwszy raz na siłownię często zastanawiamy od czego należałoby zacząć treningi, aby uzyskać jak najlepsze efekty w jak najkrótszym czasie. Wiele osób decydujących się na siłownie lub zajęcia fitness nie zdaję sobie sprawy ile czasu tak naprawdę potrzeba nam by nasza sylwetka zaczęła się zmieniać. Ostudzę wasze zapały i napiszę, że nie zgubicie zbędnych kilogramów w tydzień, kiedy przez parę lat smacznie zajadaliście pączki na kanapie. Przyjmijcie zasadę, iż tyle ile czasu zaniedbywaliście swoją sylwetkę, tyle czasu potrzeba będzie by nabrała ona odpowiednich kształtów. Pierwszym i podstawowym więc błędem początkujących jest brak cierpliwości. Rzeźbienie swojego ciała to długi proces, nastawcie się na maraton w pogoni za upragnioną sylwetką i nie zniechęcajcie się. Czas i tak upłynie a Wy zmotywowani w końcu dojdziecie do celu!

Mateusz Litka

fot: archiwum prywatneBardzo często błędem popełnianym przez osoby początkujące jest unikanie strefy wolnych ciężarów i przesiadywanie całego treningu tylko i wyłącznie na maszynach. Osoba, która pierwszy raz ma styczność z siłownią powinna swoją przygodę zacząć na wolnych ciężarach by nauczyć się naturalnego wzorca ruchowego oraz pobudzić jak najmocniej swoje ciało. Jest to spowodowane brakiem odpowiednio przygotowanego planu treningowego.

Osoby decydujące się zacząć swoją przygodę z wolnymi ciężarami często zapominają jak ważna jest prawidłowa technika wykonywania ćwiczeń. Nieodpowiednia technika ćwiczeń jest groźna dla naszego zdrowia jednak powielanie złego wzorca ruchowego ćwiczeń jest jeszcze groźniejsze. To właśnie przez złą technikę wykonywania ćwiczeń wytwarzają się zespoły bólowe, stany zapalne, naciągnięcia, zerwania czy tkanka bliznowata, które mogą rujnować karierę treningową na długie miesiące czy lata.

Pamiętajcie również iż bardzo ważną rolne w zmianach naszej sylwetki, która musi współgrać z naszym planem treningowym jest odpowiednio dopasowana dieta do naszych potrzeb. Jeśli będziemy przychodzić na siłownie i spalać kalorie a będziemy stosować niezbilansowaną dietę lub jeśli będziemy jeść w barach szybkiej obsługi na mieście, nasze wylewane siódme poty na treningach mogą pójść na marne.

Jeśli zastanawiacie się czy jesteście gotowy na trening na siłowni oraz zmianę swojej sylwetki to jest to właśnie odpowiedni moment by zacząć! Nie przekładajcie swoich początków w czasie tylko zacznijcie działać.

Mateusz Litka

fot: archiwum prywatne

Zapraszam na moje profile na Instagramie, oraz na Facebooku. Moje poprzednie poniedziałkowe motywatory znajdziecie tu (część 1), tu (część 2), tu (część 3) tu (część 4) oraz tutaj (cześć 5). Część 6 znajduje się pod tym linkiem.

Skomentuj