Poniedziałkowy motywator Litki część 4 - Zalajkowane.pl
Nowe!

Poniedziałkowy motywator Litki część 4

Jednym z najważniejszych problemów naszych czasów z jakim spotykamy się u osób decydujących zapisać się na siłownie jest nadwaga. Niewątpliwie przyczynia się ona do powstania między innymi takich problemów zdrowotnych jak: nadciśnienie tętnicze, cukrzyca typu II, czy choroby serca.

Kiedy podejmiemy decyzję o próbie zrzucenia zbędnych kilogramów musimy pamiętać, że często proces ten jest długotrwały i wymaga od nas zaparcia oraz samodyscypliny w walce o upragnioną sylwetkę. Wiele z tych prób kończy się niepowodzeniem bowiem zbyt szybko nastawiamy się na zauważalne efekty oraz brak nam często motywacji, bez której ciężko jest wytrwać w swoim postanowieniu.

W naszym procesie odchudzania ogromne znaczenie będzie miało określenie celu do jakiego dążymy. Pamiętajcie drodzy zalajkowani, że cel ten powinien być dla Was realnie osiągalny. Najłatwiej będzie nam go rozłożyć w czasie na kilka mniejszych celów. Jeśli naszym głównym celem będzie zrzucenie 15 kilogramów, powinniśmy skupić się na kilku mniejszych ważnych celach jak np. regularne posiłki, zjadanie odpowiedniej ilości posiłków dziennie czy nie podjadanie produktów z których zrezygnowaliśmy.

Realizowanie mniejszych celów będzie najlepszą motywacją do osiągnięcia naszego głównego celu. Warto zaplanować cały ten proces i z powodzeniem odhaczać nasze małe sukcesy.

fot: Archiwum prywatne
Na koniec jeśli spytacie czy naprawdę warto wyznaczać sobie cele czy żyć „chwilą” ? Coraz częściej spotykam się z ludźmi, którzy nie wiedzą co chcą w życiu robić, dokąd zmierzają i po co.. Moim zdaniem warto mieć jakiś cel. A głównym powodem, dla którego warto wyznaczać sobie cel, jest droga jaką się przeszło, abyś go osiągnął. To jak ta droga Cię kształtuje, rozwija, weryfikuje ludzi wokół, będzie zawsze o wiele większą wartością niż to, co dostaniesz na końcu drogi.

Zapraszam na moje profile na Instagramie, oraz na Facebooku. Moje poprzednie poniedziałkowe motywatory znajdziecie tu (część 1), tu (część 2) oraz tu (część 3).

Skomentuj