Turystyka na Islandii. Turyści w Islandii. Podróż Islandia <<<<<
Nowe!

Na Islandię przybywa więcej turystów niż mieszkańców

Każdy, kto był na Islandii mówi, że chce tam wrócić. Mimo niestabilnej, czasem trudnej pogody i groźnych, wciąż aktywnych wulkanów, Islandia zachęca unikalną urodą krajobrazów.

Co ciekawe, największą mniejszością narodową żyjącą na Islandii są Polacy.

wybuchajacy wulkan na Islandii

Jednakże oprócz Polaków, na wyspie można spotkać również wielu turystów m.in. ze Stanów Zjednoczonych. Amerykanie często korzystają z możliwości odwiedzenia Wyspy podczas swojej podróży do Europy. W bieżącym roku Islandia przyjęła 325 522 turystów pochodzących z Ameryki, co przewyższa całą populację Islandii wynoszącą… 332 000 mieszkańców.

piękne widoki na islandii
Islandia lodowiec Jokulsarlon

Tak duży napływ przyjezdnych nie pozostaje bez znaczenia dla środowiska naturalnego oraz infrastruktury kraju, która nie jest przygotowana na tak intensywną eksplorację. W 2011 roku rząd Islandzki zainicjował program dotyczący poprawy infrastruktury z uwzględnieniem potrzeb mieszkańców i z zachowaniem odpowiedniego zabezpieczenia zasobów naturalnych. W 2016 roku wprowadzono program edukacyjny mający na celu uświadomienie turystom zasad korzystania z naturalnych elementów bogactwa Islandii.

Kwitnące na Islandii kwiaty łubinu
sorza polarna na Islandii
Islandia wodospad

Prognoza przewiduje, że do końca 2016 roku Islandię odwiedzi aż 1,5 miliona turystów z całego świata, a w 2020 roku będzie ich 2 miliony. W 2010 roku ta liczba wynosiła 459 000 mieszkańców.

Z perspektywy Polski podróż na Islandię z roku na rok staje się coraz łatwiejsza ze względu na możliwość skorzystania z ofert tanich linii lotniczych z Warszawy lub Gdańska do Keflaviku badź Reykjaviku. Góða ferð ! 😉

Skomentuj