Pop.up - pojazd przyszłości według Airbusa - Zalajkowane.pl
Nowe!

Pop.up – pojazd przyszłości według Airbusa

Airbus przedstawił kilka dni temu pojazd, który może w przyszłości zrewolucjonizować transport. Projekt o nazwie Pop.up powstał przy współpracy Airbusa z firmą Italdesign i jest to hybrydowy pojazd który może poruszać się zarówno po ziemi, jak i w powietrzu.


Pop.up - hybrydowy pojazd od Airbusa

Fot: autoblog.com
Pojazd o modularnej budowie zaprezentowano podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Pop.up jest połączeniem małego samochodu miejskiego, oraz prywatnego samolotu. To jednak nie wszystko, gdyż Pop.up może również poruszać się po torach kolejowych. Zaprezentowany pojazd przyszłości jest w pełni autonomiczny, a jego sterowaniem zajmuje się sztuczna inteligencja, która kontroluje pojazd na ziemi oraz w powietrzu, dodatkowo ucząc się nawyków swych pasażerów (Pop.up wyposażony w system rozpoznawania twarzy może chociażby dostosować kolorystykę do nastroju użytkownika). Rola człowieka sprowadza się właściwe do wyznaczenia miejsca docelowego, a system sam dobierze sugerowany sposób pokonania trasy. W zależności od odległości, warunków i ruchu, trasa może być pokonana na ziemi lub w powietrzu.


Pop.up - hybrydowy pojazd od Airbusa

Fot: autoblog.com

Pop.up - hybrydowy pojazd od Airbusa

Fot: autoblog.com
Ze względu na wielkość auta, jego zasięg będzie prawdopodobnie niewielki. To jednak nie problem, gdyż w przypadku długich podrózy Airbus przewidział podróże koleją. Kilka kapsuł można ustawić na torach, by podróżowały one wspólnie niczym wagony pociągu. Przedstawiciele Airbusa twierdzą, że produkcyjny model mógłby być gotowy już za 7-10 lat!za autoblog.com

Skomentuj