Top 10: najdroższe zegarki na świecie - Zalajkowane.pl
Nowe!

Top 10: najdroższe zegarki na świecie

Luksusowe zegarki to nie tylko piękna ozdoba męskiej dłoni, ale także dobra inwestycja, ponieważ ich zakup może przynieść w perspektywie długoczasowej duże zyski. Które ze współczesnych modeli zegarków są najcenniejsze i najbardziej poszukiwane? Ile kosztuje najdroższy zegarek na świecie? Przygotowałem listę 10 najdroższych i najbardziej pożądanych zegarków na świecie!

#10 i #9 Rolex Submariner oraz Rolex Sea-Dweller

Wśród najdroższych zegarków świata nie mogło zabraknąć kultowych zegarków sportowych marki Rolex. Dziesiątkę najdroższych zegarków na świecie otwiera Rolex Submariner. Rozreklamowany w 1954 roku przez Seana Connery luksusowy zegarek nie tylko jest uznawany za najlepszy na świecie zegarek nurkowy, ale też stanowi symbol dobrego smaku, luksusu, kunsztu i elegancji.

Według założyciela i dyrektora Bob’s Watches, Paula Altieri, Rolex Submariner to „najpiękniejszy zegarek, jaki kiedykolwiek stworzono”, marce tej zaufali tacy celebryci jak Robert Redford, czy Steve McQueen. 14 lat po premierze Submarinera, Rolex wypuścił jeszcze bardziej ekskluzywny model – Rolex Sea-Dweller, uwielbiany m.in. przez wielkiego kolekcjonera Toma Hanksa, Davida Beckhama oraz Sylwestra Stallone. Ceny kultowych roleksów to ponad 200 tysięcy dolarów za sztukę.

Zegarek Rolex Submariner

Rolex Submariner (fot. medium.com)

Rolex Sea Dweller to jeden z najdroższych zegarków na świecie

Rolex Sea Dweller (fot. screen z youtube)#8 Jaeger – LeCoultre Gyrotourbillon

Zegarek Jaeger – LeCoultre Gyrotourbillon to dzieło stworzone przez doświadczonych zegarmistrzów najbardziej prestiżowej manufaktury na świecie, tzw. doliny zegarków. Manufaktura Jaeger – LeCoultre ma na koncie ponad 300 patentów i ponad tysiąc wyprodukowanych mechanizmów. Jeden z najsłynniejszych modeli zegarków wyprodukowanych przez tę firmę – małe dzieło sztuki – Jaeger – LeCoultre Gyrotourbillon kosztuje 400 tysięcy dolarów. Powstały 3 serie tych zegarków: Master Gyrotourbillon 1 (w 2004 roku), Reverso Gyrotourbillon 2 (w 2008 roku) i Master Grande Tradition Gyrotourbillon 3 Jubilee (w 2013 roku), a każda z nich wyszła w limitowanej edycji 75 sztuk.

Zegarek Gyrotourbillon z manufaktury Jaeger – LeCoultre należy do najdroższych zegrków na świecie

Jaeger – LeCoultre Gyrotourbillon (fot. jaeger-lecoultre.com)#7 Grande Complication

Piękny zegarek Grande Complication to nie tylko model wykonany z pełną dbałością o detale jubilerskie, ale też czasomierz z szeregiem imponujących dodatkowych funkcji. Zegarek Grande Complication wyposażony jest między innymi w takie gadżety, jak chronograf oraz kalendarz. Jego wartość to 700 tysięcy dolarów.

Zegarek Grande Complication kosztuje aż 700 tysięcy dolarów

Zegarek Grande Complication (fot.wikipedia.org /CC BY-SA 4.0)#6 Astronomia Tourbillon

Bardzo interesującym i ekstrawaganckim zegarkiem jest model Astronomia Tourbillon, wyprodukowany przez Jacob & Co. Model ten występuje w dwóch wersjach, bez diamentów oraz z diamentami, a jego wartość szacowana jest na milion dolarów (w zależności do typu).

Nawet milion dolarów kosztować może zegarek Astronomia Tourbillon

Astronomia Tourbillon (fot. screen z youtube)

zegarek astronomia tourbillon

fot. jacobandco.com#5 Hublot Big Bang

W rankingu najdroższych zegarków świata nie mogło zabraknąć czasomierzy marki Hublot. Jednym z najbardziej wyszukanych modeli jest wyjątkowy Big Bang, inkrustowany 1200 diamentami. Zegarki marki Hublot to prawdziwe odzwierciedlenie luksusu, sukcesu i prestiżu, ceny modeli tej marki to koszt kilku milionów dolarów.

Hublot Big Bang - jeden z najdroższych zegarków świata

Hublot Big Bang (fot.publicdomainpictures.net)#4 Patek Philippe Supercomplication

Wśród najdroższych zegarków świata nie mogło zabraknąć unikatowego czasomierza od Patek Philippe. Supercomplication zawiera szereg gadżetów i dodatkowych funkcji, które powstały specjalnie na zamówienie amerykańskiego bankiera Henry’ego Gravesa. Jeden z najbardziej skomplikowanych zegarków na świecie jest wart ponad 20 milionów dolarów!

Patek Philippe Supercomplication - jeden z najbardziej skomplikowanych zegarków na świecie

Patek Philippe Supercomplication (fot. materiały prasowe)#3 Billionaire Watch

Billionaire Watch to warty ponad 20 milionów dolarów zegarek wyprodukowany przez uznaną firmę Jacob & Co. Stworzony z myślą o miliarderach zegarek olśniewa szkieletową strukturą oraz diamentami o łącznej wielkości ponad 250 karatów.

Billionaire Watch – zegarek za 20 milionów dolarów stworzony przez Jacob & Co

Billionaire Watch (fot. designlimitededition.com)#2 Breguet Marie – Antoinette Grande Complication

Wśród najdroższych zegarków świata warto wymienić model Grande Complication Marie Antoinette od firmy Breguet. Złożony z ogromnej ilości mechanizmów i wykonany ze złota oraz szafirów zegarek jest wart ponad 30 milionów dolarów. To małe dzieło sztuki posiada wspaniałą historię – pierwszy model powstał na zlecenie tajemniczego kochanka słynnej królowej Marii Antoniny, a jego stworzenie zajęło zegarmistrzom 40 lat!

zegarek marie antoinette grande complication

fot. stitchfit.com#1 Graff Hallucination Watch

Tytuł najdroższego zegarka świata należy do Graff Hallucination Watch – modelu zaprezentowanego przez firmę Graff Diamonds. To luksusowy zegarek będący efektem tysięcy godzin pracy całego zespołu projektantów i mistrzów zegarowego rzemiosła. Małe dzieło sztuki składa się z diamentów o łącznej wielkości ponad 100 karatów i odzwierciedla pasję jego twórców do drogocennych minerałów.

Ten olśniewający i jedyny w swoim rodzaju czasomierz kosztuje ponad 50 milionów dolarów i mogą sobie na niego pozwolić jedynie najbogatsi ludzie na ziemi. Nieco tańszą alternatywną wersją dla tego modelu jest, zbudowany z białych diamentów i ozdobiony unikatowym brylantem, 152-karatowy zegarek Graff Diamonds Fascination, który kosztuje około 40 milionów dolarów.

Graff Hallucination Watch - najdroższy zegarek na świecie

Graff Hallucination Watch (fot.ablogtowatch.com)
Wpis powstał przy współpracy z Kingsman Personal Finance – firma ta oferuje usługę leasing concierge i pośredniczy w zakupie dóbr luksusowych. Więcej informacji znajdziecie na stronie kingsmanfinance.pl

Zobacz też:

Top 10: najdroższe samochody na świecie

2 komentarze

Skomentuj