Dlaczego w nowych samolotach wciąż montuje się popielniczki w toaletach? - Zalajkowane.pl
Nowe!

Dlaczego w nowych samolotach wciąż montuje się popielniczki w toaletach?

Palenie w samolotach zostało oficjalnie zakazane już około 25 lat temu. Ale co ciekawe, pomimo zakazu palenia, toalety nowych modeli samolotów wciąż wyposażane są w popielniczki!

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego tak jest, redaktor CNN, znawca tematyki lotniczej – Jon Ostrower, wyjaśnił powód montowania w samolotach popielniczek. Ostrower wyjawia, że pytanie o popielniczki w samolotach, jest jednym z najczęściej zadawanych pytań przez podróżnych. Tłumaczy, że wszystko zapisane jest w Kodeksie Przepisów Federalnych.

„Niezależnie od tego, że palenie jest zakazane w jakiejkolwiek części samolotu, toalety muszą posiadać samodzielne, odpinane popielniczki umieszczone w widocznym miejscu lub blisko drzwi wejściowych każdej toalety”.

Ten wymóg obowiązuje, ponieważ pomimo iż palenie jest absolutnie zakazane w samolotach, niestety zawsze znajdą się palacze, którzy nie potrafią wytrzymać czasu przelotu i zapalą w trakcie podróży.

foto: ikonysrebrnegoekranu.blogspot.com; kadr z filmu „Wniebowzieci”

 

Niektórzy nałogowi palacze nadal próbują palić w samolotach. Popielniczka w toalecie zapewnia miejsce, gdzie ten papieros można po prostu wyrzucić – inny niż kosz na odpady, albo inne niepożądane miejsca, gdzie popiół mógłby rozniecić ogień!

Nie znaczy to jednak, że warto próbować ich używać. Wszystkie toalety są wyposażone w czujniki dymu, a każdy pasażer, który łamie zasady bezpieczeństwa, ryzykuje zarówno otrzymaniem wysokiej grzywny jak i zakazem ponownego korzystania z usług danej linii lotniczej!

Rada i prośba do wszystkich – najlepiej nie palcie w ogóle, a już zdecydowanie nie w samolotach.

źródło: huffingtonpost.com

Skomentuj