Najdroższe na świecie policyjne samochody - Zalajkowane.pl
Nowe!

Najdroższe na świecie policyjne samochody

Co trzeba mieć, żeby złapać przestępcę? Szybki samochód policyjny, ot co! Przestępcy są coraz lepiej wyposażeni, szybcy i sprawni! Ale policja nie śpi i stara się dogonić, albo nawet prześcignąć w użyciu technologii, aby tylko być skuteczną. Oto kilka przykładów poważnych „zabawek” dla chłopców, którzy lubią prędkość. Te samochody wydają się być wykonane specjalnie do angażowania się w legendarne pościgi, a wyglądają jakby były wyprodukowane specjalnie na potrzeby filmu.

1. Corvette C7 – 181 KM, 291 km/h 70.000$

covervette_c7_fast_police_car

Odsłonięty w 2015 r. na Essen Motor Show, ten samochód jest kwintesencją wydajności i stylu. Niemieckie Federalne Ministerstwo Transportu oraz Stowarzyszenie samochodowe zbudowało ten jeden egzemplarz Corvetty dla niemieckiej policji. Samochód wyposażony jest w elegancki korpus z włókna węglowego, który obejmuje przedni spoiler, listwy progowe, wydłużony przód, błotniki i tylny spoiler. Posiada nowy 6,2-litrowy silnik V8 General Motors, 460 KM mocy i 464 Nm momentu obrotowego. Siedmiobiegowa automatyczna skrzynia C7 pozwoli policjantom w Niemczech, aby przejść od zera do 100 km/h w nieco ponad 4 sekundy, osiągając prędkość maksymalną 180 km/h.

2. nissan gtr – 196 KM, 315 km/h, 100.000$

nissan_gtr_police_vehicle-2

Policja w Dubaju posiada imponującą stajnię pojazdów do ścigania, która obejmuje m.in. auto Nissan GT-R. Ten 2-drzwiowy samochód sportowy został wyprodukowany przez Nissana w 2007 roku. Posiada napęd na cztery koła, silnik twin-turbo 6-cylindrowy oraz charakterystyczne dla Nissana cztery okrągłe tylne światła. Samochód wygląda świetnie, zwłaszcza w kolorach Zjednoczonych Emiratów Arabskich. I jest to zupełnie standardowy model, z wyjątkiem dodanego systemu syren. Daje Dubajskiej policji dodatkową przewagę w walce z przestępczością, w postaci 478 KM,  434 Nm momentu obrotowego oraz gładkim przejściu od 0 do 100 km/h w niecałe 4 sekundy, a dokładnie 3,8.

3. Porsche 911 (Australia) 186 km, 289 km/h, 110.000$

porchse_911_fast-police_car_ezzin-4

Pomimo wyposażenia w czerwone i niebieskie dachowe światła LED oraz namalowane oznakowania Policji, gładki profil i krzywe konstrukcyjne tego wyjątkowego samochodu są wyraźne. New South Wales Police odebrał nowiutkie Porsche 911, aby usprawnić zwalczanie przestępczości. Choć legendarny samochód przyspiesza od zera do 100 kilometrów na godzinę w 4,8 sekundy, jego jedynym celem nie jest ściganie piratów drogowych – Policji chodziło o budowanie dobrych stosunków z młodzieżą z problemami. W rzeczywistości, niestandardowe naklejki na samochodzie policyjnym zostały zaprojektowane przez studentów. Samochód jest bardziej chwytem reklamowym i oczekuje się od niego uczestniczenia w wielu wydarzeniach lokalnych, gdzie policjanci będą mogli wchodzić w interakcje z uczestnikami.

4. Audi R8 GTR (Niemcy) – 202 KM, 325 km/h, 200.000$

audi_r8_cirminal__fast_car

Znany jako PolizeiFahrzeug pojazd bazuje na ABT Audi R8 GTR i jest częścią niemieckiej Kampanii promującej bezpieczny i poważny tuning samochodowy. Ten wysokiej klasy samochód policyjny dostał nowy 640KM silnik, ogumienie 19-calowe, hamulce z węgla ceramicznego, sportowy wydech, a także aerodynamiczny, opływowy kształt nadwozia z włókna węglowego. Do tego klasyczna kolorystyka, oficjalny, policyjny styl  i oczywiście policyjne, dachowe światła.

5. lamborghini huracán (Włochy) 203 KM, 326 km/h, 250.000$

lamborghini_huracan_most_expensive_police__car_ezzin

Lamborghini hojnie obdarował dwoma specjalnie zmodyfikowanymi Huracan LP 610-4 samochodami sportowymi Włoską Policję Państwową. Można zobaczyć je patrolujące ulice Rzymu i Bolonii. Lamborghini Huracan został odsłonięty w 2014 na Geneva Motor Show. To niezwykłe auto „super gliny” oferuje maksymalną prędkość 325km/h i zostało wyposażone w najnowszą technologię. Samochód posiada radar, radio oraz system nagrywania wideo, a także szczelną komorę chłodzącą w bagażniku do transportu narządów(!). Na pokładzie jest również dostępny defibrylator. Wykroczenia drogowe zmotoryzowanych mogą być przeglądane na ekranie, nikt nie uniknie odpowiedzialności.

6. Ferrari FF – 208 KM, 334 km/h, 300.000$

ferrari_ff_expensive_police_car_ezzin

Pomimo zielonych i białych barw Emiratów oraz policyjnych świateł na dachu, można powiedzieć, że jest to jeden z najbardziej prestiżowych samochodów sportowych na świecie. Zjednoczone Emiraty Arabskie dodały ten supersamochód do swojej floty luksusowych samochodów policyjnych. Włoski Ferrari FF, posiada silnik V12, który umożliwia przejście od 0 do 100 km/h w nie więcej niż 3,7 sekundy. Aby odbiór tego policyjnego Ferrari był jeszcze bardziej interesujący postanowiono, że będą one prowadzone wyłącznie przez kobiety policjantów do patrolowania ruchliwych miejsc turystycznych stolicy Dubaju.

7. Bugatti Veyron – 253 km/h, 407 km 1,6 miliona $

bugatti_veyron_police_car_dubai_ezzin-2

Jednym z najnowszych supersamochodów, który znalazł miejsce we flocie policji w Dubaju jest Bugatti Veyron. Zakup auta stał się swojego czasu newsem w prasie nie tylko w Emiratach, ale też prawie na całym świecie, ponieważ Veyron może osiągnąć prędkość do 430 kilometrów na godzinę, co czyni go najszybszym samochodem patrolującym ulice na świecie i na pewno najszybszym we flocie Dubai Police. Podczas gdy samochód zachowuje gładki, nowoczesny i elegancki wygląd, mieści się w nim potworne quad turbo, 16-cylindrowy silnik, który ma moc 1000 koni mechanicznych. Cena auta jest także zawrotna – dochodzi do 1,6 mln $ za sztukę.Samochód, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie, może przyspieszyć do 100 km/h w zaledwie 2,7 sekundy.

8. Aston Martin One-77 – 221 Km, 356 km/h, 1,8 mln $

aston_martin_one_77_expensive_cars

Modelem, którym może pochwalić się policja w Emiratach jest auto w stylu Bonda – Aston Martin One-77. Posiada nie tylko wdzięczną nazwę, godną ograniczonej serii (jedynie 77 takich aut), ale też odpowiednią cenę, która wynosi 1,8 miliona dolarów za każdą sztukę. Super Car oferuje maksymalną prędkość 220 km/h. Elegancki, opływowy i mocny samochód używany jest głównie jako środek odstraszający dla tych, którzy mają „ciężką nogę” i zdarza im się łamanie ograniczenia prędkości. The Police Emirati One-77 ma być również wykorzystywany jako rekwizyt PR, by promować turystykę do Dubaju.

9. LykanHyperSport – 248 km, 400 km/h, 3,4 mln $

lykan_hypersport_modern_police_car-2

I okazuje się, że to nie wszystko, na co stać policję w Emiratach. Numerem 1 jest oszałamiający, rekordowy i nie-do-zatrzymania, luksusowy, egzotyczny i imponujący – 770-konny LykanHyperSport. Lykan może przyspieszyć od 0 do 100 km w 2,8 sekundy. Imponujący wygląd i wydajność tego super samochodu został wyróżniony jako jeden z czołowych samochodów w filmie „Szybcy i wściekli 7”.

źródło: topgentelmen.com

Skomentuj