Ranking najlepszych polskich kabaretów - tych artystów nie można nie znać - Zalajkowane.pl
Nowe!

Ranking najlepszych polskich kabaretów – tych artystów nie można nie znać

Kabarety cieszą się w Polsce niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego, nasi rodzimi artyści potrafią rozbawić do rozpuku, a oglądając ich skecze, nie doświadcza się wrażenia, że artysta próbuje rozbawić publikę pozbawionymi klasy, wręcz prostackimi żartami. Przeciwnie, w występach kabaretowych nie brakuje drugiego dna, ukrytego przekazu i komentarza do aktualnych wydarzeń. Dla miłośników humoru na najwyższym poziomie, przygotowaliśmy ranking najlepszych polskich kabaretów.

ipla

fot. ipla.tvRanking najlepszych polskich kabaretów – Neo-Nówka

Kabaret Neo-Nówka został założony w roku 2000, przez grupę studentów z Wrocławia. Na początkowym etapie działalności, artyści występowali jako Kabaret To-Niemy. Po kilku miesiącach, grupa przyjęła znaną obecnie nazwę. W swoich programach, komicy poruszają przede wszystkim tematykę polityczną i społeczną. Długa kariera Neo-Nowki zaowocowała wieloma prestiżowymi nagrodami, wśród których należy wymienić: I Nagrodę na IX Mazurskim Lecie Kabaretowym Mulatka (2003 rok), Nagrodę publiczności na X Rybickiej Jesieni Kabaretowej Ryjek (2005 rok), I Nagrodę na XXVII Wieczorach Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim (2006 rok), I Nagrodę na VI Dąbrowskiej Ściemie Kabaretowej BebeŚciaK (2007 rok).

Najpopularniejsze programy grupy to: „Nie wchodźcie”, „Kabel bezprzewodowy”, „Liga Patologicznych Rodzin”, „Seks, alkohol i książki”, „Kazik sam w domu”.

Ranking najlepszych polskich kabaretów – Kabaret Skeczów Męczących

Kabaret Skeczów Męczących został zawiązany w Kielcach, w 2003 roku. W ciągu długiej kariery, grupa zrealizowała wiele programów, obfitujących w skecze, które śmieszą do dziś. Za swoją twórczość, Kabaret Skeczów Męczących otrzymał wiele nagród i wyróżnień, wśród których należy wymienić: Nagrodę Publiczności na XXV Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry (2004 rok), I Nagrodę na XXVII Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry (2006 rok), Nagrodę Publiczności i II Nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Kabaretowej „O.B.O.R.A.”.

Najbardziej znane programy grupy to: „TV Męcząca”, „Pan Bożenka”, „Śmiechosteron”, „Z Życia niższych sfer – spektakl w 3D”.

Ranking najlepszych polskich kabaretów – Kabaret Smile

Kabaret Smile powstał w 2003 roku, w Lublinie. Specjalnością grupy jest parodia i dowcip, jednak artyści nie stronią też od występów muzycznych. Jak sami podkreślają, stawiają przede wszystkim na humor sytuacyjny. Za swoją działalność, grupa otrzymała wiele prestiżowych nagród, wśród których warto wskazać na: Nagrodę Publiczności i I Nagrodę na Przeglądzie Kabaretowym K.O.K.S. (2006 rok), Nagrodę Publiczności i I Nagrodę na Zielonym Przeglądzie Kabaretów (2007 rok), Tytuł Debeściaka i I Nagroda w IX Dąbrowskiej Ściemie Kabaretowej w Dąbrowie Górniczej.

Wśród wielu programów grupy, cieszących się uznaniem publiki, należy wyróżnić „to Ci tłumaczę” i „Tu i teraz”.

Ranking najlepszych polskich kabaretów – Kabaret Jurki

Kabaret Jurki powstał w Zielonej Górze, w 1994 roku. Artyści prezentują podejście typowe do tego rodzaju twórczości – na ich programy składają się skecze, monologi i występy muzyczne, a tematyka dotyczy przede wszystkim problemów społecznych i obyczajowych. Tak długa kariera sceniczna zaowocowała licznymi nagrodami, wśród których należy wymienić I Nagrodę na Przeglądzie Kabaretów PaKA (1996 rok) i Złote Koryto Tajnego Jurora na Rybnickiej Jesieni Kabaretowej (2014 rok). Najpopularniejsze programy grupy to: „Mówi się, mówi”, „Po męskiej stronie”, „Święta polskie”.


Wpis powstał przy współpracy z IPLA TV

Skomentuj