Tajemny przewodnik po kobiecej naturze - Zalajkowane.pl
Nowe!

Tajemny przewodnik po kobiecej naturze

Pomimo że kobieta jedną wielką tajemnicą jest dla wielu, istnieje wiele faktów naukowych, które mogą rozjaśnić nieco te niezrozumiałe dotąd tajemnice: 

1. Średnica włosa kobiety jest o połowę mniejsza niż włosa mężczyzny.

2. Serca kobiet biją szybciej niż serca mężczyzn.

3. Kobiety mrugają prawie dwa razy częściej niż mężczyźni.

4. Kobiety mają większą zdolność do przywiązywania się do partnera. Dlatego to one są zazwyczaj bardziej chętne do założenia rodziny. Jest to związane ze wzrostem poziomu oksytocyny, jak również faktu, że kobiety mają lepiej rozwiniętą tą część mózgu, która odpowiedzialna jest za silne więzi z drugim człowiekiem.

5. Kobiety spalają tłuszcz wolniej niż mężczyźni – przeciętnie jedynie około 50 kalorii dziennie.

6. Kobiety mają silniejszą odporność.

7. Ciało modzelowate w mózgu kobiet (pasmo istoty białej łączące dwie półkule mózgu) jest bogatsze niż u mężczyzn o około 30% związków. Dlatego kobiety lepiej radzą sobie z wielozadaniowością.

8. Jeśli chodzi o zmysł smaku u kobiet, mają one więcej kubków smakowych niż mężczyźni.

9. Kobiety mają receptory bólowe jak mężczyźni, ale estrogen produkowany w jajnikach blokuje procesy zapalne, przez co kobiety są bardziej odporne na ból.

10. Kobiety lepiej niż mężczyźni rozróżniają kolory. O wiele rzadziej też zapadają na tzw. ślepotę barw (brak możliwości rozróżniania kolorów), która jest bezpośrednio sprzężona z chromosomem X.

11. Skóra kobiet jest 10 razy bardziej wrażliwa niż skóra mężczyźn.

12. Kobieca pierś nie zawiera tkanki mięśniowej.

13. Mięśnie i więzadła u kobiet zawierają więcej elastyny i ​​kolagenu, niż mięśnie mężczyzn, dlatego są bardziej elastyczne.

14. Kobiety znacznie lepiej niż mężczyźni odróżniają dźwięki o wysokich częstotliwościach.

15. Aktywność elektryczna mózgu kobiety podczas snu zmniejsza się jedynie o 10%, dlatego kobiety mają bardziej czuły sen – łatwo się wybudzają i równie łatwo znowu zasypiają.

16. Kobiety lepiej niż mężczyźni rozróżniają słodkie smaki.

17. Kobiety gorzej niż mężczyźni orientują się w przestrzeni. Np. parkowanie równoległe udaje się 82% mężczyzn, z czego 71% przy pierwszej próbie. Dla kobiet wynik tego manewru jest godny pożałowania – tylko 22% może w ogóle go wykonać, a tylko 2/3 z nich robi to  za pierwszym razem.

18. Można powiedzieć, że obydwa ośrodki mózgowe u kobiet pracują na wyższych obrotach, dlatego kobieta może łatwo wypowiedzieć nawet 8000 słów dziennie, używając do tego  3000 zdań oraz 10 000 dźwięków i sygnałów niewerbalnych. Te same parametry u mężczyzn są dwukrotnie niższe(!).

19. Kobiety rodzą się z lepiej rozwiniętym zmysłem powonienia niż mężczyźni.

20. U 80% kobiet jedna pierś (zazwyczaj ta po lewej stronie) jest większa od drugiej.

21. Kobiety mają zwykle lepiej rozwinięte widzenie horyzontalne, widzą szerzej. Mężczyźni widzą wąsko, „tunelowo”.

22. Piersi kobiet są wrażliwe na temperaturę. Pod wpływem ciepła stają się bardziej miękkie, a sutki powiększają się.

23. Czas trwania orgazmu u kobiet to około 10 do 20 minut. Mężczyznom wystarczają zwykle 4 minuty.

24. Szyja kobiet jest bardziej ruchoma, niż szyja mężczyzn. Dlatego mówi się, że kobiety kręcą głową, którą mężczyzna nosi na karku. 😉

25. Łysieją głównie mężczyźni, ale jest to związane z chromosomem X, dlatego panowie od swoich matek dziedziczą tą przypadłość.

26. Ze względu na obecność dwóch chromosomów X u kobiet, rzadko pojawiają się u nich choroby przewlekłe i komplikacje po nich.

27. Kobiety płaczą średnio od 30 do 64 razy w roku, podczas kiedy mężczyźni tylko 6 do 17 razy.

28. 30% kobiet doświadcza nieodpartą potrzebę próbowania niejadalnych rzeczy w czasie ciąży.

29. Podwyższony poziom progesteronu, estradiolu i kortyzolu, zwłaszcza podczas owulacji, zwiększa u kobiet poczucie lęku i zagrożenia. Dlatego kobiety intuicyjnie, lepiej niż mężczyźni, są w stanie przeczuć zagrożenie.

30. Kobiety posiadają intuicję polegającą na umiejętności dostrzegania subtelnych zmian w otoczeniu i wyciągają na tej podstawie trafne wnioski.

źródło: umnaja.ru

Skomentuj