Adam Rainer - karzeł, który został olbrzymem. Przez 10 lat urósł 100 cm!
Nowe!

Adam Rainer – karzeł, który został olbrzymem

Na początku ubiegłego stulecia Adam Rainer zszokował lekarzy tym, że z karła stał się olbrzymem, a gwałtowne zwiększenie wzrostu mężczyzny odbyło się bez użycia żadnych specjalnych lekarstw.

Karzeł olbrzym

Jak to mogło się wydarzyć?

Adam urodził się w 1899 roku w Austrii. Chłopiec wyglądał na całkowicie zdrowego, ale jako nastolatek bardzo się różnił od swoich rówieśników: Adam miał tylko 1.37m wzrostu. Austriak nie mógł zostać żołnierzem (w tamtych czasach rozpoczęła się I wojna światowa), ponieważ był za niski.

Ale wyrósł!

Kiedy Adam ukończył 21 lat, zaczął gwałtownie rosnąć. W ciągu 10 lat mężczyzna urósł prawie metr! Lekarze na poważnie zainteresowali się Adamem i podjęli próby odnalezienia przyczyny tej metamorfozy. Okazało się, że przysadka mózgowa mężczyzny była narażona na obrzęk przez co produkowała nadmierną ilość hormonu wzrostu.

Karzeł olbrzym

Karzeł olbrzym

Adam poddał się operacji usunięcia guza, ale nie przyniosła ona pożądanych rezultatów — mężczyzna nadal rósł. Oprócz tego Adam zaczął się zmagać z poważnymi problemami zdrowotnymi: przez gwałtowny wzrost wykrzywił mu się kręgosłup, częściowo stracił wzrok i słuch. Adam zmarł w wieku 51 lat. W momencie zgonu miał 2 metry i 39 centymetrów wzrostu..

Karzeł olbrzym

Skomentuj