Poznaj najszybszy sposób na naukę języka - Zalajkowane.pl
Nowe!

Poznaj najszybszy sposób na naukę języka

Szybka nauka angielskiego online jest możliwa. Wystarczy skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań, które pozwolą nam na łatwiejsze przyswajanie wiedzy i zdobycie takich umiejętności językowych, jakie są nam potrzebne w danym momencie. Podstawa to skuteczne metody nauki języka angielskiego przez internet, które dodatkowo uzupełniamy samodzielnymi ćwiczeniami. Jak powinien wyglądać taki proces nauczania i jaki kurs angielskiego przez internet wybrać? O tym poniżej.

nauka języka

fot. pexels.comJaka szkoła języka angielskiego online?

Internetowa nauka angielskiego to przede wszystkim dobra szkoła językowa, która pozwoli nam uczyć się z domu. Zajęcia internetowe mają ogromną przewagę nad stacjonarnymi i chodzi tu nie tylko o wygodę, ale także o to, że lekcje takie odbywają się indywidualnie. Wybierając to rozwiązanie, otrzymujemy możliwość samodzielnego podjęcia decyzji, jakiego materiału będziemy się uczyć. Nie można zapominać o tym, że szkoły językowe umożliwiają nam naukę zarówno z native speakerami, jak i polskimi lektorami. Daje to sposobność powtarzania słownictwa i akcentu z native’em, a gramatyki z polskim lektorem. Warto przy wyborze szkoły online sprawdzić, jak wyglądają takie zajęcia. Na przykład w Tutlo.com możemy przed podjęciem nauki przejść szybki test sprawdzający naszą wiedzę i poziom zaawansowania, a następnie wziąć udział w przykładowych zajęciach.

Zajęcia dodatkowe, czyli aktywne powtarzanie

Oczywiście nauka z lektorem to nie wszystko. Nawet jeśli zajęcia mamy co kilka dni, to warto poświęcić dziennie odrobinę czasu na samodzielną naukę i aktywne powtarzanie. Mowa tutaj o sposobach na jeszcze szybsze uczenie się. Pierwsza i chyba najbardziej powszechna metoda to tworzenie i używanie własnych fiszek ze słowami, których nie dajemy rady zapamiętać. Przyklejamy je w naszym najbliższym otoczeniu. Lampka będzie miała karteczkę z napisem lamp, biurko z desk itd. Wraz z kolejnymi dniami będziemy coraz to szybciej i łatwiej zapamiętywać kolejne słowa. To naprawdę działa. Następna sprawa to głośne mówienie do siebie po angielsku, a także czytanie na głos. Czytać możemy praktycznie dowolny tekst. Wiadomości z gazety, tekst z bloga, książkę, komiks. Chodzi przede wszystkim o przyzwyczajenie naszego języka do wymowy obcych i trudnych dla niego słów. Poza tym, mówiąc do siebie na głos, sami często łapiemy się na tym, że wypowiadamy jakieś wyrazy błędnie.


Oto najprostsze i najpowszechniejsze sposoby na aktywne ćwiczenie. Warto do nich dodać jeszcze kilka ciekawych zajęć. Dobrze jest ustawić sobie jakieś cele, zadania, które chcemy zrobić, kamienie milowe, które musimy przekroczyć. Na przykład nauczyć się dwudziestu słówek w ciągu tygodnia lub zaliczyć na 90% test z gramatyki po dwóch tygodniach nauki. Warto za osiągnięcie sukcesu dać sobie jakąś nagrodę. Nie możemy też zapominać o nauce idiomów, które różnią się od polskich. Dzięki temu unikniemy wpadek językowych spowodowanych naszą niewiedzą. Pamiętajmy też, że jeśli uczymy się z native speakerem, to dobrze jest go poprosić o wytłumaczenie znaczeń wyrazów z mowy potocznej i slangu, które mogą pojawić się lub pojawiają się w naszych rozmowach. Zależnie od regonu, w którym używa się angielskiego, mogą znaleźć się inne wyrazy niż w pozostałych rejonach świata słowa. To też uratuje nas niejednokrotnie przed językowym faux pas.

Jak widać, szybkim sposobem nauki angielskiego są odpowiednio dobrane lekcje online, jednakże jeśli połączymy je z dodatkowymi aktywnościami językowymi, to dobre wyniki osiągniemy naprawdę szybko.


Wpis powstał przy współpracy z Tutlo.com

Skomentuj