Smartduvet - inteligentna pościel, dzięki której łóżko zaścieli się samo! - Zalajkowane.pl
Nowe!

Smartduvet – inteligentna pościel, dzięki której łóżko zaścieli się samo!

W połowie listopada na platformie crowdfundingowej Kickstarter zadebiutował gadżet o nazwie Smartduvet. Pomysł narodził się w Kanadzie przed rokiem i po fazie testów jego twórcy są gotowi do produkcji urządzenia, które… zaścieli za nas łóżko! Zasada działania wydaje się być zaskakująco prosta – dzięki odpowiednio zaprojektowanemu systemowi komór z powietrzem kołdra na łóżku ma się sama złożyć równie starannie, jak układana przez nas samych. Twórcy tej „inteligentnej” pościeli chcieli zebrać 30 000 dolarów kanadyjskich i właśnie im się to udało.
Smartduvet - inteligenta pościel


Cały proces jest niezwykle prosty. Kołdrę należy wyjąć z poszewki, położyć na niej Smartduvet (czyli system komór), a następnie włożyć ponownie do poszewki. Następnie należy podłączyć małe urządzenie sterujące, które zmieści się na przykład pod łóżkiem i umocować narożniki kołdry do prześcieradła specjalnymi mocowaniami (tak by kołdra pozostawała w odpowiednim ułożeniu). Dodatkowo urządzenie skonstruowano tak, by stworzyć naturalny obieg powietrza i nie doprowadzić do przegrzania.

Smartduvet - sposób montażu

Smartduvet – sposób montażu

Smartduvet - sposób montażu

Smartduvet – sposób montażu


smartduvet inteligentna pościel

Smartduvet – moduł sterujący, który zmieści się na przykład pod łóżkiem
Oczywiście wszystkim sterujemy przez aplikację na smartfona. Wystarczy kilka chwil i kołdra znajdzie się na swoim miejscu. Co więcej możemy jednorazowo zdefiniować godzinę, o której nasze łóżko ma być zaścielone, co zupełnie wyeliminuje konieczność codziennego posługiwania się aplikacją.
Smartduvet - aplikacja

Ścieleniem łóżka sterujemy za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfony
Twórcy Smartduvet stworzyli to urządzenie by pomóc osobom z ograniczoną zdolnością poruszania się oraz leniuchom, którym nie chce się ścielić rano łóżka (dla mnie bomba :)). Podstawowy zestaw Smartduvet kosztuje $199 (są 4 rozmiary do wyboru), a komplet z kołdrą i poszewką kosztuje od $419 do $489. Jak już wspominałem pomysłodawcom udało się zebrać odpowiednią kwotę i mogą przystąpić do etapu produkcji. Pierwsi klienci otrzymają swoje zamówienie w okolicach maja 2017 roku.


Zobacz też: dzięki ogrzewanym wkładkom do butów już nigdy nie zmarzniesz w stopy!

+Winter - ogrzewane wkładki do butów z regulacją temperatury

Skomentuj