Najlepsze filmy dla dzieci
Nowe!

Najlepsze filmy dla dzieci

Świetnym pomysłem na odpoczynek od aktywnego spędzania czasu z naszymi pociechami jest wspólne oglądanie filmu. To doskonały sposób na rozrywkę dla całej rodziny, zarówno dzieci, jak i mogą czerpać satysfakcję z oglądania dopracowanych animacji.

„Zwierzogród” – zabawna i pouczająca opowieść

Judy Hops to pierwszy królik zatrudniony w policji. Razem ze sprytnym lisem Nickiem Bajerem jest bohaterką wielu niesamowitych i pełnych zwrotów akcji przygód. Film otrzymał liczne nagrody. Można odnaleźć w nim ważne przesłanie, jakim jest wiara w swoje marzenia i nieustanne dążenie do ich spełnienia. Animacja nagrodzona Oscarem w kategorii Najlepszy długometrażowy film animowany z pewnością wywoła u dorosłych salwy śmiechu, od którego nie sposób się powstrzymać, zwłaszcza w scenie z leniwcami. Tę i inne propozycje filmów dla dzieci można znaleźć na HBO Kids.

film zwierzogród

fot. materiały prasowe„Świat nie jest sprawiedliwy…”, czyli historia Króla Lwa, którą trzeba znać

Film „Król Lew” z 2019 roku to opowieść ponadczasowa i niezmiennie pouczająca, która mimo biegu lat jest uwielbiana przez miliony ludzi na całym świecie. Wędrówka Simby próbującego odzyskać należny mu tron zapierała dech w piersiach pokoleniu lat 90., teraz rodzice z chęcią pokazują ją także swoim dzieciom. Bez wątpienia jest to pozycja obowiązkowa, którą po prostu trzeba zobaczyć. Czy knowania złego stryja pokrzyżują plany synowi Mufasy? Młodzi widzowie mogą się tego dowiedzieć, przeżywając wraz z bohaterami niesamowitą przygodę. W tę przejmującą i chwilami smutną opowieść wesoły akcent wnoszą niezastąpieni kompani lwiątka: Timon i Pumba.

król lew 2019

fot. materiały prasoweInteligentne kino familijne – „W głowie się nie mieści”

Motyw ludzików sprawujących kontrolę nad ludzkimi emocjami przedstawiony w filmie „W głowie się nie mieści” to błyskotliwy pomysł na pokazanie dziecku, jak ważne są uczucia. Życiem Riley kieruje przede wszystkim radość, jednak cała równowaga w jej umyśle zostaje zaburzona, gdy przeprowadza się wraz z rodzicami do San Francisco. Od tej pory wszystko zostaje wywrócone do góry nogami, a dziewczynka musi poradzić sobie z wewnętrzną walką. Wędrówka po Krainie Wyobraźni i Fabryce Snów głównej bohaterki jest jedyna w swoim rodzaju, co udowadnia między innymi zdobyta statuetka Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny. Odlotowe i abstrakcyjne pomysły twórców tej animacji dostarczają widzom w każdym wieku niesamowitych wrażeń.

film "W głowie się nie mieści"

fot. materiały prasoweFilmy dla dzieci to coś więcej niż rozrywka

Po skończonym seansie można porozmawiać z dzieckiem na temat lekcji wyciągniętej z przedstawionej historii. Maluchy często nie tylko poznają świat i przeżywają fascynujące i pouczające przygody wraz ze swoimi ulubionymi postaciami, lecz także uczą się od nich istotnych wartości, takich jak uczciwość, rodzina, przyjaźń, wiara w swoje marzenia.

Skomentuj