Quinta Da Pacheca - zamieszkaj w beczce do wina! - Zalajkowane.pl
Nowe!

Quinta Da Pacheca – zamieszkaj w beczce do wina!

Alto Douro to winiarski region w północno-wschodniej Portugalii, nad rzeką Duro. Tradycja produkcji wina w tym rejonie ma prawie 2000 lat, a zaciszne i malownicze tereny Alto Douro przyciągają turystów spragnionych pięknych widoków i doskonałego wina. W 2001 roku ten malowniczy zakątek Portugalii trafił na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

To właśnie w regionie Alto Douro znajduje się posiadłość Quinta da Pacheca, w skład której wchodzi tradycyjna, rodzinna winnica (pierwsze wzmianki o tym, że w Quinta da Pacheca produkowano wino pochodzą z XVI wieku), produkująca wina Douro, Porto, Moscatel (a także oliwę z oliwek), oraz położony obok hotel. Do tej pory turystów witały przytulne pokoje usytuowane w XVIII-wiecznej posiadłości. Właściciele Quinta da Pacheca całkiem niedawno rozbudowali hotel o 10 pokoi umieszczonych w beczce do wina.

nietypowy hotel - zamieszkaj w beczce od wina

fot. booking.com

pokój hotelowy w beczce od wina portugalia

fot. Quinta da Pacheca
Nie są to oczywiście poprzemysłowe beczki, w których dojrzewało wino, lecz sosnowe repliki. Każdy z 30-metrowych pokoi w beczce składa się z sypialni oraz łazienki. Klimatyzowane beczułki wyposażone są w wygodne łóżka, okna dachowe (do oglądania gwiazd nocą), kabinę prysznicową, wifi oraz prywatny taras, na którym goście mogą usiąść wśród wiekowych winorośli. Koszt noclegu to €220-€250 za dobę, jednak „beczkowe” pokoje hotelowe cieszą się tak ogromnym zainteresowaniem wśród turystów, że trzeba rezerwować je z bardzo dużym wyprzedzeniem.
hotel w kształcie beczki od wina

fot. portugalbywine.com

hotel w kształcie beczki od wina

fot. Quinta da Pacheca

hotel w kształcie beczki od wina

fot. Quinta da Pacheca
Jak już wspomniałem hotel oferuje również bardziej tradycyjne zakwaterowanie. Odrestaurowana, XVIII-wieczna posiadłość oferuje 15 pokoi gościnnych. Każdy z nich wyposażony jest m.in. w łóżko z baldachimem. Nocleg w tych pokojach jest zdecydowanie tańszy – ceny zaczynają się od €90 za dobę.
Posiadłość Quinta da Pacheca, fot. Booking.com

fot. Booking.com

hotel Quinta da Pacheca

fot. Quinta da Pacheca

Region Alto Douro słynie nie tylko z wina, ale również z kuchni. Specjały z Douro (takie jak sardynki w cytrusach i wolno gotowany policzek wieprzowy) można znaleźć w restauracji na terenie posiadłości. Inne atrakcje dostępne dla gości to m.in.: degustacje i dobór wina do potraw, lekcje gotowania, pikniki, butelkowanie i etykietowanie win, zbieranie winogron. Na terenie posiadłości znajdują się rowery, którymi można jeździć po winnicach, a na rzece Douro organizowane są wycieczki łodzią.

Zobacz też:

Hotel w kształcie gitary powstaje na Florydzie
Red Rescue Retreat – wóz strażacki przerobiony na przytulny hotel
Dunbar Rock Villa – rajski hotel zbudowany na skale
Hotele tematyczne – zaczarowany świat na wyciągnięcie ręki
400 metrów nad ziemią – nocleg w hotelu Skylodge tylko dla odważnych!
Lodowy hotel w Szwecji


źródła: (1),(2),(3)

Skomentuj