Miód z cynamonem - bat na cholesterol i nadwagę - Zalajkowane.pl
Nowe!

Miód z cynamonem – bat na cholesterol i nadwagę

Miód i cynamon to bombowa kombinacja. Od wieków znane są ich silne właściwości lecznicze oraz działanie przeciwutleniające. Na dodatek świetnie smakują, dlatego codzienne popijanie tej mieszanki powinno wejść do naszej codziennej rutyny. Chcecie wiedzieć co się dzieje, kiedy popijamy miód z cynamonem?

1. Chudniemy

miód z cynamonem pozwoli schudnąć

Miód z cynamonem może pomóc w utracie wagi. Wytnij cukier i słodycze ze swojej diety, następnie zastąp je miodem. Wchłania się on do krwiobiegu i z czasem zapobiega gromadzeniu cukru we krwi. Z kolei cynamon obniża jego poziom. Wzmaga także wrażliwość organizmu na insulinę, która jest odpowiedzialna za przemianę materii. Dzienna dawka miodu i cynamonu zdrowo przyspieszy nasz metabolizm.


2. Nasze serce lepiej pracuje

miód z cynamonem pozytywnie wpływa na serce

Dzienna dawka miodu i cynamonu może zapobiec chorobom układu krążenia. Miód rozszerza ściany tętnic, zwiększając jednocześnie przepływ krwi do serca. Pomaga również zapobiegać powstawaniu zakrzepów krwi, które mogą prowadzić do zawału serca i udaru mózgu. Badania wykazały że cynamon obniża poziom złego cholesterolu, zwiększając jednocześnie poziom tego dobrego w naszym organiźmie.


3. Obniża się poziom cukru we krwi

miód z cynamonem obniża poziom cukru we krwi

Wysoki poziom cukru we krwi może prowadzić do wielu chorób, w tym cukrzycy. Diabetycy zalecają jedzenie miodu, ponieważ jest łatwo przyswajalny przez organizm i nie powoduje skoków cukru. Natomiast cynamon dodatkowo pomaga również obniżyć jego poziom.


4. Wzmacniamy nasz organizm w walce z infekcjami bakteryjnymi

miód z cynamonem  wzmacnia organizm

Połączenie miodu i cynamonu ma działanie przeciwbakteryjne. Dzięki nim łatwiej nam zwalczać różnego rodzaju zakażenia. Miód stosowany był od wieków jako naturalny antybiotyk. Cynamon także wykazuje właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i przeciwgrzybicze.


5. Opóźniamy przedwczesne starzenie się naszego organizmu

miód z cynamonem opóźnia przedwczesne starzenie się naszego organizmu

Wolne rodniki w naszym organizmie zniszczą komórki i powodują utlenienie tkanek. Może to prowadzić do przedwczesnego starzenia się i problemów zdrowotnych związanych z wiekiem. Przeciwutleniacze pomagają neutralizować wolne rodniki, powodując spowolnienie procesu starzenia. Miód zawiera silne przeciwutleniacze. Są one dostępne w postaci fenoli, enzymów, flawonoidy, i kwasów organicznych, i biorą udział walce z wolnymi rodnikami.

Cynamon także zawiera silne przeciwutleniacze, w postaci polifenoli. Badania wykazały że cynamon przewyższa 26 innych przypraw i ziół w kategorii przeciwutleniaczy, w tym czosnek i oregano!

Miodowo-cynamonowy drink

Każdy nowy dzień rozpocznij drinkiem długowieczności! Wszystko czego potrzebujesz to trochę miodu, cynamonu i ciepłej wody. Aby sporządzić napój, rozpuść trochę cynamonu w 1 szklance gorącej wody i poczekaj około 30 minut. Kiedy woda ostygnie, dodaj miód. Stosunek miodu i cynamonu powinien wynosić około 1:2, tj. 1 część miodu oraz 2 części cynamonu. Popijaj mieszankę każdego ranka „na zdrowie”!

honey-1006972_1280

źródło:
davidwolfe.com
Bright Side
NCBI
Authority Nutrition
Find Me A Cure

 

One Comment

    • Hubert

    To jeszcze trzeba nadmienić, że do tego potrzebny jest prawdziwy miód, a te w sklepach chyba rzadko takie są. Tu opisane jest jak rozpoznać dobry miód: http://mozgi.pl/jak-kupic-dobry-miod-25B8

Skomentuj