Bardzo ważne porady dla każdego młodego człowieka - jak prawidłowo się całować. - Zalajkowane.pl
Nowe!

Bardzo ważne porady dla każdego młodego człowieka – jak prawidłowo się całować.

Nie ma bardziej stresującego doświadczenia dla młodego człowieka niż długo oczekiwany, mający właśnie się przydarzyć pierwszy pocałunek. Kto z nas nie pamięta tej chwili? I przytłaczającego uczucia niepokoju na myśl – Matko, jak mam to zrobić?!

Wychodząc na przeciw potrzebom młodych obywateli, już w 1942 roku pismo Life Magazine wydało w odcinkach poradnik, który w wyważony, rozsądny sposób tłumaczył jak całować.

Zawodowi aktorzy pozowali do zdjęć, na których pokazywano nieprawidłowy i prawidłowy sposób całowania. Opracowano je zresztą m.in. w oparciu o sceny miłosne z filmów romantycznych. Były absolutnym kanonem zachowań w relacjach między młodymi kochankami. Pamiętacie ze starego kina te sceny, kiedy amant jedną ręką obejmował partnerkę, a drugą uchylał kapelusza przyciskając usta do jej ust? A może wiecie jaki jest odpowiedni dystans pomiędzy całującą się parą? Albo jak usiąść w fotelu podczas pocałunku, żeby najlepiej wypaść?

Przydałby się Wam taki przewodnik? Tak naprawdę, każdemu by się przydał.

Źle: para wygląda na niedojrzałych, pocałunek wydaje się oschły
40s-vintage-how-to-kiss-guide-life-magazine-4Prawidłowo: on i ona powinni stać blisko siebie, czule, ale niezbyt mocno się obejmując
40s-vintage-how-to-kiss-guide-life-magazine-3Źle: rozłożona na fotelu wygląda na osobę nieprzyzwoitą
40s-vintage-how-to-kiss-guide-life-magazine-2Prawidłowo: kobieta powinna siedzieć na poręczy fotela, a mężczyzna trzymać ją delikatnie, choć stanowczo
40s-vintage-how-to-kiss-guide-life-magazine-1

I co, przydatne? 🙂

źródło: boredpanda.com

Skomentuj