10 najdroższych wiecznych piór
Nowe!

10 najdroższych wiecznych piór

Ceny tych piór wznoszą „wartość słów” na zupełnie nowy poziom. W dzisiejszych czasach wieczne pióra są uważane za luksusowe dobro, przez dostępność długopisów, które imitują jakość pisania piórem.

To ulubione narzędzia kaligrafów i artystów, którzy potrzebują dokładnego nakładania tuszu w swoich pracach. Niektórzy kupują drogie pióra, by uwolnić się od rutyny związanej z pisaniem zwykłymi długopisami. Pióra bywają też dziełami sztuki, stając się przedmiotami dla kolekcjonerów, ponieważ każdy z nich chce pochwalić się grafiką, która je pokrywa i strukturą stalówki.

Spośród dostępnych na dzisiejszym rynku wiecznych piór oto 10 najdroższych.

#10 Parker Duofold Giant 125th Anniversary: 28,000 dolarów


Firma Parker przedstawia to przepiękne pióro Duofold Giant z limitowanej edycji wyprodukowanej z okazji 125-lecia ich działalności. Pióro jest wykonane z czarnej żywicy wysokiej jakości, która jest osłonięta obudową z 18-karatowego złota. Na skuwce i korpusie znajduje się 16 diamentów, ułożonych specjalnie tak, by pomagały piszącemu skoncentrować się i zainspirować. Stalówka i zdobienia również są wykonane z 18-karatowego złota i na rynku dostępnych jest ich tylko 125. Firma zapewnia, że każde z piór jest inne i gwarantuje unikalność.

#9 Montegrappa Senna Legend: 29,000 dolarów


To pióro z limitowanej edycji zostało wydane w celu uczczenia pamięci Artyona Senny i skierowane do jego fanów. Jest zrobione w całości z czarnej żywicy ze złotymi elementami na skuwce i korpusie. Tak jak w wersji Gold Champion posiada kilka grawerunków, jak ślad koła samochodu wyścigowego, klipsem z logo Senny i flagą F1. Pióro posiada także 18-karatową stalówkę i wygrawerowany na czerwono autograf.

#8 Montegrappa Pele P10: 32,000 dolarów


Kolejne pióro z limitowanej edycji Montegrappa jest wydany z myślą o fanach Pele. Całe wykonane jest z czarnej żywicy ze srebrnymi wykończeniami, aby uhonorować króla strzelców. Klips jest w kształcie berła z miniaturowa piłką nożną z szafirem. Autograf piłkarza jest wygrawerowany na skuwce w kolorze białym. Stalówka jest 18-karatowa, a złote akcenty znajdują się także na korpusie i skuwce.

#7 Omas William Shakespeare: 40,000 dolarów


Jeżeli widziałeś manuskrypty klasyków Szekspira i chciałbyś pisać jak on, możesz sprawić sobie jedno z tych limitowanych piór firmy Omas. Jest ich tylko 23 na świecie i zostały zaprojektowane na 450 rocznicę urodzin Szekspira. Pióro jest wykonane z dębu i 18-karatowego złota ozdobione wytłoczeniami z jego sygnetu, który aktualnie znajduje się w posiadaniu Shakespeare Birthplace Trust. Skuwka jest ozdobiona fryzami, które można spotkać na starych angielskich budynkach i podobizną samego Szekspira. Klips w kształcie pióra jest wykonany z antycznego srebra.

#6 Montegrappa Senna Champion: 45,000 dolarów


Kolejne pióro dla fanów brazylijskiej legendy F1 Ayrtona Senny, które odzwierciedla jego dziedzictwo. Całe pióro jest wykończone i pokryte zlotem, tak jak większość z jego trofeów. Grawerunki przedstawiają logo Senny, jego podpis oraz wzory flag F1. Pióro posiada także złotą skuwkę, która zabezpiecza 18-karatową stalówkę. Wydano je jako symbol 20 lat, które Senna dał swoim fanom i tego jak przyczynił się przez ten czas F1, każde pióro jest numerowane i gwarantuje unikalność.

#5 Montegrappa Pele Heritage: 60,000 – 70,000 dolarów


Jesteś fanem Pele? Oto kolejne pióro dla ciebie. Jest w kolorach, z których gwiazda futbolu jest znana. Korpus jest wykończony giloszem, który pokrywa półprzezroczysta niebieska emalia, w odcieniu podobnym do spodenek, które nosił Pele i ma nawet wycięcie na dole. Skuwka pasuje do getrów piłkarza i posiada żółte i zielone paski. Na stalówce wygrawerowany jest autograf Pele oraz lata, w których wygrał Puchar Świata dla Brazylii.

#4 Montegrappa Chaos: 65,700 dolarów


Sylwester Stallone jest nie tylko aktorem i reżyserem, ale jak się okazuje projektuje także pióra. We współpracy ze znaną marką Montegrappa, Stallone wypuścił na rynek zaprojektowane przez siebie, limitowane pióro o nazwie „Chaos”. Projekt został zainspirowany XVI w artystami, takimi jak Albrecht Durer i Antonio Pollaiolo, przez co mają renesansowy wygląd, jednakże z nutką współczesności. Korpus każdego z piór, w srebrnym lub złotym wariancie, jest wykonany z czarnego, perłowego celuloidu i 18-karatowego złota lub srebra. Żółta i czerwona półprzezroczysta emalia także zdobi to straszne i unikalne pióro, przedstawiające życie i śmierć.

#3 Montegrappa Genio Creativo Salvador Dali: 86,000 dolarów


To pióro spodoba się fanom surrealisty, Salvadora Dali, ponieważ odzwierciedla wzory, z niektórych jego obrazów. Montegrappa we współpracy z Fundacio Gala-Salvador Dali, zaprojektowała pióro na rocznicę śmierci malarza. Wydano 19 długopisów i 61 piór – upamiętniających stworzenie dzieła „Słoń przestrzenny” z 1961 roku. Posiada niebieski lub zielony korpus ze złotymi lub srebrnymi zdobieniami na obu końcach i klipsie. Każde z piór ma numer i piękne opakowanie z wygrawerowanym podpisem artysty.

#2 Montegrappa Alchemist: 105,000 dolarów


Z okazji wydania przez Paulo Coelho „Alchemika”, Montegrappa zaprojektowała limitowaną edycję piór i długopisów inspirowanych tą książką, z której 8 piór i 8 długopisów jest wykonanych z 18-karatowego złota i pokrytych diamentami. Zaprojektowane zostały jako ucieleśnienie elementów opisanych w noweli i wykończone alchemicznymi symbolami. Każde z nich posiada drewniane pudełko podpisane przez autora, oraz swój numer, który swiadczy o autentyczności.

#1 Caran d’Ache Caelograph Zenith: 133,000 dolarów


To piękne pióro od Carcan d’Ache posiada 18-karatową złotą stalówkę napełnianą nabojami albo konwerterem. Wykonane jest z mosiądzu i wykończone różowym złotem, z wygrawerowanymi greckimi literami. Ponadto specjalna funkcja pozwala na używanie go jako kalendarza. Pokrywający je ciemnogranatowy lakier przedstawia niebo, a całość ozdobiona jest 22 diamentami.

Skomentuj