Ogromne budowle uratowały przed upadkiem małe miasteczko w USA
Nowe!

Ogromne budowle uratowały przed upadkiem małe miasteczko w USA

Casey (Illinois) – małe miasteczko w Stanach Zjednoczonych, w którym na powierzchni nieco ponad 6 km² mieszka około 3000 osób. Niby miejsce niewarte uwagi, ale wyróżnia je jeden nietypowy szczegół. Przechadzając się po ulicach, można zobaczyć różne przedmioty gigantycznych rozmiarów. Znajduje się tu monstrualny fotel, para butów, linijka, ołówek skrzynka pocztowa i wiele innych rzeczy, które wykonano głównie z drewna. Osiem z tych obiektów wpisano do Księgi Rekordów Guinnessa. Pomysłodawcą i w fundatorem ogromnych rzeźb jest lokalny biznesmen Jim Bolin.

Przedmioty ogromnych rozmiarów

Foto. billionnews.ru

Jim Bolin jest wiceprezesem Bolin Enterprises Inc., a przygodę z biznesem zaczynał od skromnej lakierni, mieszczącej się w przydomowy garażu. Dziś w jego spółce pracuje kilkaset osób, które zajmują się głównie rurociągów naftowych i gazowych w całych Stanach Zjednoczonych. Jednak nie wszystkie firmy w mieście odniosły sukces podobny do organizacji Bolin. Na przestrzeni lat w Casey upadały zakłady rzemieślnicze i lokalne fabryki. W czasach kryzysu miejscowy biznesem postanowił wesprzeć miejską gospodarkę i zainwestować w nietypowe atrakcje turystyczne.

Wielkie przedmioty

Foto. billionnews.ru

Ogromny ołówek

Foto. billionnews.ru

Charakterystyka działalności Bolina sprawiała, że miał on dostęp do dużej ilości niewykorzystanych materiałów konstrukcyjnych, więc postanowił zrobić z nich użytek. Zaprojektował fotel bujany olbrzymich rozmiarów, który budował przez ponad dwa lata. W 2011 roku mierząca 16,5 metra konstrukcja, została ukończona.

Ogromny fotel bujany

Foto. billionnews.ru

Przedsiębiorstwo postanowiło zatrudnić kilku utalentowanych rzemieślników, aby pomogli budowaniu kolejnych gigantycznych konstrukcji. Do dyspozycji mieli materiały w postaci m.in. starych drutów telefonicznych i ogromnych beczek po oleju napędowym.

Ogromna skrzynka na listy

Foto. billionnews.ru

Ogromna klatka dla ptaków

Foto. billionnews.ru

Powstanie wielkich budowli miało zbawienny wpływ na lokalną gospodarkę. Miejscowe sklepy zarabiają na turystach, którzy przyjeżdżają obejrzeć i sfotografować te nietypowe atrakcje. Niezwykłą popularnością cieszą się, także pocztówki i znaczki ze zdjęciem olbrzymiej skrzynki na listy.

Jim Bolin

Foto. billionnews.ru

Bolin planuje wybudować jeszcze wiele innych, wspaniałych rzeczy dla miasta. W ciągu najbliższych kilku miesięcy lub lat, w Casey stanie gigantyczny młot, ogromny koń na biegunach, wielkie kije baseballowe, olbrzymi klub golfowy i największa huśtawka na świecie.

Ogromne buty z drewna

Foto. billionnews.ru

Skomentuj